Нов ентусиаст в клуба

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5593
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1667 пъти
Получил благодарност: 1834 пъти

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от Тутти »

Calico, еднакво си мислим ние с теб. :tzeluvka: И аз имах намерение да покажа розите в съчетание с иглолистни на libra. Ето какво открих, а тя е крайно време да си направи собствена тема, то си е показно, всички я копираме.
ИзображениеИзображениеИзображение
Гого, МГХ ти е препоръчала страхотна роза за дувар, тя може да се поддържа и плоска. Има я и в Бритрозако, и в Оакплантс, има и поръчки, които се правят във форума.
Ето я моята Гертруд Джекил на дувар с телени укрепления и връзки.
Изображение
Ето и други рози, виждат се теловете.
ИзображениеИзображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от МГХ »

Тутти, твоята е прекрасна. :liubov:
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от ivanina »

" Блестящ е онзи ум, който не подражава на никого." :hmmm:
И това лято, ще има тема в която ще покажем и опишем с думи розите в градините си.
Не бързай в нищо! ...Розите не са само цъфнал, навъртян гюл. Те са и храст, и време и продължителност на цъфтеж
след което и отсипване на прецъфтялото. Влез бавно в тези подробности, за да нямаш после неприятни изненади.
И накрая избери розите си със своите очи, също както избираш останалите неща в живота си!
Надявам се, да съм ти била полезна. :dovolen:
Добре дошъл! :tzvetentze:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от Margaritenia »

Гого привет и добре дошъл и от мен! :dovolen:

Поздравявам те за идеята ти и най-вече за желанието ти да зарадваш ТЖ с прелестни рози!:)))) Вашето местенце е много спретнато и симпатично! Ако аз бях на твое място, бих оставила цветната леха да е до правия ъгъл на пътеката от ляво на снимката, за да имаш малко повече място за комбинирана леха покрай оградата от може би рози и още нещо, което харесваш/харесвате.

Моето мнение не е тайна за никого във форума и не искам да те разубеждавам, но споделям личен опит, щото те хубавите снимки в нета са много зарибяващи! Имам само 80 рози и не мога да ги понасям, голяма робия, пръскане, рязане, извозване на боклуци, листно торене ежеседмично за хубав цъфтеж, болестите като ги нападнат, грозна гледка, пръскаш ги, тровиш се и те отново са болни...след първата вълна на цъфтеж, храстите се разкривяват, почват да растат едни шишове в небето, никаква симетрия и хармония...после, през зимата, и слънчогледите на Ван Гог да сложиш отзад за опора на клоните, пак гледката ще е грозна, листата не окапват напълно, висят безжизнени и болни по бодливите клони...Хммм, какво още, а да, споменах ли, че повечето представители на царицата бодат и дерат повече от диво коте?

Ако живеете постоянно на това място, мисли си за растения, които ще представляват интерес и зимата, вечнозелени широколистни храсти, иглолистни, декоративни треви може би... Да, няма избухване на цветове пролетта, но има заигравка с нюанса на иглиците, текстурата на растенията е различна и се получават много интересни комбинации!:) И най-вече, ще имате време да им се радвате :daaa:

Това е доста :hmmm: "подредено", но онагледява идеята ми до известна степен...
Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5593
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1667 пъти
Получил благодарност: 1834 пъти

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от Тутти »

Гого, слушай сърцето си, и Иванина ти го е казала.
Ако не знаех от личен опит колко благодарни са откъм грижи розите, след поста на Margaritenia нямаше да насадя нито една роза. От древността та до днес всички художници рисуват картини с рози. А за да са лицеприятни оградите ни и зимата, има вечнозелени. Аз харесвам и двете.
В тази зимна скука въпреки непреходната красота на градините ни, те нападнахме с толкова съвети, че съдейки по мълчанието ти, сигурно си се стреснал. Ма ние така правим с всеки, който покаже незасадена градина, като настървени се хвърляме да даваме акъл. Ти не се сърди и действай по план, та да може през лятото да ахкаме от възторг при новите снимки.
Успех!
gogo1966
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Яну 23, '19, 13:32

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от gogo1966 »

Добро утро на всички и хубава седмица !! :dovolen: :dovolen:
Благодаря за съветите и за насоките, които ми давате. Не се притеснявайте за това, че сте ме "нападнали" напротив - хубаво е да се чуят всякакви мнения и акъли и аз това го предпочитам много. Иначе става "опит-грешка" и така.... Тзи 2-3 дена мълчах, че ми се наложи да пътувам и нямаше как да се включвам активно. Но следя най-редовно мненията ви и си обмислям концепта за градината.
Та след толкова размисъл ми се е оформила идея за смесен бордюр - рози и зелени покрай оградата, после на ъгъла където е чупката на плочника - Леонардо-то и по нагоре на другия ъгъл - Аленксандра-та или нещо не бодливо зелено, ама да е мини храстче.
Остава да видим какво ще сложим на плочника до оградата - трябва да е в кашпа, ама се чудя за клематис или пак нещо зелено. Щото там до обяд е сянка.

Какво ще кажете за такава визия ??? :dovolen:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от Tanet »

Гого, здрасти и от мен. Само да попитам, бъдещите рози на дуварчето ще ги огрява ли поне 5ч слънце? Ако не, няма да имаш пищен цъфтеж, ще цъфтят по върховете където ще ги грее. Ако там е по-скоро сенчесто направи бордюр с иглолистни и шарени хости или сложи хортензии, които като ги оставиш високи храсти ще те радват поне 2м с цвят.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
gogo1966
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Яну 23, '19, 13:32

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от gogo1966 »

През пролетта и лятото след 11 часа са на слънце. Като писах на тези 4 м искам да сложа две вечнозелени в краищата и между тях 1 или две рози. Затова търся изправен храст да е повече висок отколкото широк
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от dar »

Гого, разбирам, че в двата ъгъла ще има розови рози. Между тях двете иглолистни и една- две рози. Нищо не казваш за цвят. Аз ти предлагам розата Eyes for you. Има на тази страница от градината на Либра. Емблематична роза! Ето я и в градината на desi_slava.
Изображение
Изображение
Деси, прекрасна ти е розата :tzvetentze: , не знам колко е годишна. Надявам се да нямаш против, че показвам твоята роза.
А ето я и моята, на две години

Изображение
А тази е от септември 2018

Изображение
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Нов ентусиаст в клуба

Мнение от dar »

Гого, разбирам, че в двата ъгъла ще има розови рози. Между тях двете иглолистни и една- две рози. Нищо не казваш за цвят. Аз ти предлагам розата Eyes for you. Има я на тази страница от градината на Либра. Емблематична роза!
Ето я на desi_slava розата.
Изображение
Виж, колко добре се съчетава с иглолистни, ще се съчетае добре и с розовите, които си избрал.
Деси, прекрасна ти е розата :tzvetentze: , не знам колко е годишна. Надявам се да нямаш против, че показвам твоята роза.
А ето я и моята, на две години

Изображение
А тази е от септември 2018

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”