Здравейте на всички

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аватар
Sunflower7
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Яну 5, '19, 19:22

Здравейте на всички

Мнение от Sunflower7 »

Здравейте на всички любители на природата и нейната красота. :dovolen: И аз като повечето от Вас мислех само да намина в този форум, но се оказа, че тук е като един малък свят. Свят във, който няма завист, а подкрепа. Казвам се Нина (като една дама от форума с прекрасна градина) живея в малко селце близо до София, любител фотограф и писател съм. От малка обичам растенията и животните. Тази пролет ми се иска и моята градина да стане малко по-красива и подредена. За помощник или за пакости ще е до мен малката ми дъщеричка, която е любопитна като мен (трудно я опазвам от бодлите на розите). Имам малко цветя, но си ги обичам някои са още от моята баба. Ще помоля за съвет от Вас как да освежа и най-вече подредя градината си. В селцето има няколко извора с вода, но уви в къщите на хората водата е малко, всеки напоява градините си и вода почти не остава, кладенците са сухи, сондите се копаят много метри, за да бликне малко вода, която бързо свършва. С други думи си търся пустинни цветя, да издържат на високи температури с малко количество вода. Дано има такива. Имам нужда от съвет какви цветя са подходящи да се засадят до пътечка. Мерак ми е да си имам райграс, но зная, че иска голямо количество вода, дали е добра алтернатива детелината? :hmmm: Като гледам вашите райски градини мисля, че не ми е тук мястото, но дано и у дома да успея да разкрася като Вас. :oops: Ние жените сме като добрата фея от приказките минем отнякъде и посеем красота, пък и с щипка инат какви красоти се случват... Адмирации към всички, които влагат труда и душата си в нещата, които правят! :tzvetoman:
На каквото и да те учи животът, сърцето вярва в чудеса!
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Здравейте на всички

Мнение от libra »

Добре си ни дошла ! И как да не ти е тук мястото ,тук са всички градини !
Около София са доста съфорумци ,съвет ще дадем . Имаш ли някакви снимки за ориентация? Кое е селото или поне какъв е пейзажа около него -равно,планини ?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Здравейте на всички

Мнение от calico »

Здравей, Нина, добре си дошла сред нас.
имаме тъкмо каквото ти трябва, разполагай се, чувствай се удобно, ако искаш питай нещо, ако искаш разказвай, показвай снимки ако искаш.
Ще стане чудна градина, изобщо не се съмнявай.

препоръчвам ти за сухоустойчиви цветя, треви и пр., както и за градина с природни неща, да разгледаш темата на Ноел
viewtopic.php?f=49&t=4586&hilit=%D0%B5% ... start=2175

това е околоблокова градина и при нея всичко е без поливане.
за съжаление Ноел не е тук да ти обяснява, а и снимките не се виждат щото Снимка.бг май се скапа, но ще ти дадем и други линкове ,ще видиш, дори и само информацията вътре е полезна.
имаш време, зима е, време за четене :daaa: :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Здравейте на всички

Мнение от calico »

п.п. забравих да ти пиша, че има и тема "Сухоустойчиви растения"
ето я viewtopic.php?f=35&t=6307&hilit=%D1%81% ... 0%B2%D0%B8
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Sunflower7
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Яну 5, '19, 19:22

Re: Здравейте на всички

Мнение от Sunflower7 »

Ей така никъде не посрещат като в този форум, прекрасни сте, ще пусна снимки но може да останете шокирани от градинския безпорядък :D
На каквото и да те учи животът, сърцето вярва в чудеса!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Здравейте на всички

Мнение от calico »

Sunflower7 написа: Яну 5, '19, 20:07 Ей така никъде не посрещат като в този форум, прекрасни сте, ще пусна снимки но може да останете шокирани от градинския безпорядък :D
а, ша ни плашиш ти нас с безпорядък в градината. :lol: :lol:

да не ти пущам сега снимки от темата "Преди и сега",

да видиш що е безпорядък
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Здравейте на всички

Мнение от dar »

Здравей Нина! :tzvetentze: Добре си дошла! Не се притеснявай от снимките и от нас! Всички сме минали и минаваме по този път. Ще си позволя да ти дам съвет да си съхраняваш снимките, които правиш и има тема " За нахъсване на новаците- преди и сега" можеш и там да ги показваш, пък и така за твоето удовлетворение и нахъсване. Само надникни там да видиш за какво говоря, ако не си го направила вече. Човек като е здрав и има желание за градина, тя се получава. А тук ще намериш и информация и приятели! Аз също живея близо до София. Ще чакам снимки с нетърпение!
Аватар
Sunflower7
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Яну 5, '19, 19:22

Re: Здравейте на всички

Мнение от Sunflower7 »

Изображение
На каквото и да те учи животът, сърцето вярва в чудеса!
Аватар
Sunflower7
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Яну 5, '19, 19:22

Re: Здравейте на всички

Мнение от Sunflower7 »

Изображение
Изображение :oops:
На каквото и да те учи животът, сърцето вярва в чудеса!
Аватар
Sunflower7
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Яну 5, '19, 19:22

Re: Здравейте на всички

Мнение от Sunflower7 »

Имам и още снимки понеже обичам да снимам, но не очаквах качването на снимки да е леко усложнено :D пък и не желая да се излагам много :D
На каквото и да те учи животът, сърцето вярва в чудеса!
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”