Здравейте на всички

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аватар
Sunflower7
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Яну 5, '19, 19:22

Re: Здравейте на всички

Мнение от Sunflower7 »

Пътеката е към 3 метра дълга, тя е с югоизточно изложение, от 10 до към 14 часа има слънце, пътеката се намира до къща, тоест само една пътека, ще бъде с бордюрни, почвата ни е по-скоро кисела отколкото алкална.
На каквото и да те учи животът, сърцето вярва в чудеса!
Аватар
Sunflower7
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Яну 5, '19, 19:22

Re: Здравейте на всички

Мнение от Sunflower7 »

Някой знае ли къде се продава роза Excelsa? :eeeh: :hmmm:
На каквото и да те учи животът, сърцето вярва в чудеса!
Аватар
Sunflower7
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Яну 5, '19, 19:22

Re: Здравейте на всички

Мнение от Sunflower7 »

Градината, която е източна се намира зад къща
На каквото и да те учи животът, сърцето вярва в чудеса!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Здравейте на всички

Мнение от calico »

за кисела почва и сенчесто, чудесно става астилбето
https://www.google.com/search?q=%D0%B0% ... 66&bih=657

значи от едната страна на пътеката е къщата, т.е. цветен бордюр ще има само от едната страна?
4 часа слънце е добре, достатъчно е за да направиш отличен смесен многогодишен бордюр, с ниски иглолистни дори. Можеш ерики да сложиш, хебе, скимния, ириси,
ще ти дадат съвети момичета дето имат кисела почва
имаше тема за миксбордерите, ще я потърся

разгледай картинки тук на миксбордер от гуглето, харесай нещо
https://www.google.com/search?q=%D0%BC% ... 66&bih=657

маргарити, флоксове, делфиниум, вероники, кампанули, малко рожец, непета, или нещо ниско стелещо се, някоу ниско иглолистно като пицея глаука например, тук там луковични и си готова
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте на всички

Мнение от clock »

Добре дошла и от мен, Слънчогледче :tzvetentze: ! Надявам се да ти хареса това място и да си прекарваш добре сред нас!
Не съм специалист по оформянето на градините. И аз като теб съм начинаеща, но нека ти дам един съвет.
Насади си сега, напролет, покрай пътеката тагетис. Било от обикновения, било някой по- завъртян сорт. Виж този на Артистче колко е красив
artist написа: Авг 3, '16, 22:49
Изображение

Изображение

:tzvetentze:
Можеш да си насадиш и някои други едногодишни цветя, колкото да те радват тази година. През това време, от разглеждане на снимки и градини, може би вече ще си наясно какво ти се иска да има покрай пътеката и къщата. Струва ми се, че така ще е по- лесно и за теб и за растенията. Щото не е добре едно многогодишно цвете тамън да се установи и ти да решиш, че не му е там мястото и да го преместиш наново. А едногодишните са идеален пълнеж до избистряне на концепцията.
Когато имаш време разглеждай градините в "Нашите градини". Момичетата са създали невероятни цветни царства достойни да се мерят със световните дори. Всяка е със своя характер и индивидуалност, но някъде нещичко може да те подсети как искаш да изглежда и твоята градина.
Пожелавам ти успех и нали знаеш, наблизо сме. Винаги, по всяко време и за всичко :tzeluvka:
Аватар
Sunflower7
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Яну 5, '19, 19:22

Re: Здравейте на всички

Мнение от Sunflower7 »

Много ви благодаря, а тагетеса наистина е разкошен! :tzvetentze:
На каквото и да те учи животът, сърцето вярва в чудеса!
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”