Здравейте аз съм Havga

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Тутти »

Havga, аз на моята тераса в апартамента, в който живеехме преди, бях насадила арония, която се отчиташе и с цвят, и с плодове. Като се пренесохме в къщата, след десет години в саксия, я засадих в градината и сега раздавам арония на приятели, такава мощна стана.
Юниперуси, туи, нямаше проблем, и никакво зазимяване. Мъчеше ги само жегата, защото плочките се нагряват сериозно през лятото, но с обилно поливане става всичко. Рози тогава не съм садила, бях неграмотна. Сега наваксах този пропуск.
Така че хич не се притеснявай толкова, имаш чудесна тераса и всичко е много добре при тези твои грижи. Капковото може да го маскираш да не се виждат маркучите, сигурно има начин.
Върнах се и пак разгледах оцелелите снимки в темата ти, направо е приказно всичко. Поздравявам те за видовото разнообразие и свежестта на растенията. Голям мерак, браво.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Havga »

Мерси Тутти. Ще разгледам и ще избера.
Калико, прехвърлям се тук до не спамим темата на Остин розите. Всичко съм видяла и отчела. Плеснах с ръце, ти си моят човек! Снощи гледах фонтанчета в големи кашпи! Мислим еднакво!
Само, че и малко политика трябва :). ММ е сладур и досега е пренесъл половин тон пръст, но когато нещата се случват на куп се изнервя. Сега трябва да вдигне парапета от едната страна с около метър, за да имат опора розите. После ще мислим за система за поливане. Не, че не мога да си викна майстори, ама някак ще го пренебрегна непростимо :angelche: , затова колкото и да искам да бързам, трябва да забавя нещата. Телето срещу скорпиона е тежък танц! И всеки ход трябва да е търпеливо обмислен. Вече 12 години го играя и още ми е трудно :).
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от calico »

:lol: оо, разбирам те напълно.

но най-лесно се примамва ако го попиташ за съвет.
казваш му например- как да направя тук, колебая се- дали арка, дали нещо като пергола, кое ще стои по-добре, показваш му два варианта и го караш да избира- и за водичката така, и за всичко. като го ангажираш с идея е по-лесно после да се впрегне да я реализира.
пък знае ли се, може да има и наистина добри идеи :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Havga »

E това в чест на новите придобивки във форума и в частност опцията за качване на видео :ieeemyzh:

[video][/video]
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1682
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 233 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от darina1960 »

Силве, благодаря ти. Внесе топлина в тази мразовита сряда. Градинчето ти е прелест. Всичко си имаш на терасата.
Абе друго си е като гледаме снимки.
А ти продължавай. Има какво да показваш. :daaa:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Гео, граф »

Ехааа, колко много място имаш още, Силве :sdaaa: :swink: ! А па толкова цвят и в мойта градина няма :sooo: !

Страхотна е тая опция да се слагат собствени клипове от фейса. Отивам да пробвам.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Havga »

Така, по препоръка на форумно другарче отвих луковиците.

ИзображениеИзображение
Това е резултатът, тъй като не помня какво точно съм слагала вътре, предполагам че това са минзухарите, които ми подарихте на Рожденния ден на форума. Нямам идея какви са.

Докато преподреждах саксиите, че луковете бяха затрупани, изпадна една луковичка. Явно незасята...., в идеално състояние е. Била е извън саксията от ноември до сега. Просто изпаднала. Вероятно лале или нарцис. Сега се чудя, ако я топна във вода ...... дали ще излезе нещо?!?!

Иначе използвам възможността да допълня своебразния си дневник, който спретнах тук. Напролет ще си отворя нова тема.
Това е Фалстаф, с листа Изображение
Това е Ани Дюпри, тръгнала да пуска листенца Изображение
Калуната, която не разбра че е зима Изображение

И купешкия резник, който седи захлупен от септември Изображение
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Мария Николова »

Вероятно лале или нарцис. Сега се чудя, ако я топна във вода ...... дали ще излезе нещо?!?!
На лалето луковичката повече напомня на топло-кафяв кестен. Колкото висока, толкова широка, най-общо.
На нарциса е пепеляво сивкава и много дълга.
Обърви мнимание на височината, за да определиш дълбочината
Не го мисли. Обърви внимание на височината, за да определиш дълбочината и просто я вкарай в сандъчето при минзухарите толкова дълбоко, че над нея да побереш 5-6 см. пръст до нивото в сандъчето.
Успех! :daaa: Ще се озъртам за снимка, като цъфне търкулнатата луковица. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Havga »

Мария Николова написа: Яну 23, '19, 16:59
Не го мисли. Обърви внимание на височината, за да определиш дълбочината и просто я вкарай в сандъчето при минзухарите толкова дълбоко, че над нея да побереш 5-6 см. пръст до нивото в сандъчето.
Успех! :daaa: Ще се озъртам за снимка, като цъфне търкулнатата луковица. :mrgreen:
Сложих я в чаша с вода, върху камъни на не много светло и хладно. Ама ще я бодна в сандъка с пръстта :).
Благодаря Мария :).
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от ljuboznatelna »

Страхотна тераса! Ще следя с интерес!
Преди доста години имах най-цъфтящата тераса в махалата :) Рози нямах, а и терасата беше по-малка, но имах два метра стена от грамофончета, които ми пазеха сянка. Дъщеря ми беше малка, но имаше ангажимента, докато сме на работа, два пъти да полива тенекиите с грамофончетата. ММ прекара тръба през коридора, която обикаляше хола, и излизаше на терасата, за да поливаме от там, че доста литри се изливаха :)
Вие как поливате?
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”