Здравейте аз съм Havga

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Havga »

Тутти, calico, благодаря за подкрепата :). Прекрасно е някой да те поощрява, собено когато общото мнение е, че роза и саксия е оксиморон :).
Още повече, хора, като вас, с толкова опит в градинарстването и розарството.
Не мога да не призная, че ми е страшно трудно, защото на теория знам доста, но реално имам практически опит от няколко месеца. А е съвсем друго някой да ти покаже.
Дано късметът на начинаещия ме споходи :).Има надежда, защото болната и наречена от мен Клер се оправя и цъфти здраво. Довечера ще снимам, защото много ми харесва.
Иначе, си научих урока от една рускиня с огромна тераса, пълна с рози и щамби. Купих големи и дълбоки саксии, така, че няма да им е зле на цветята.

И Тутти, да, тази тераса доста ракия е изпила с приятели това лято :)))), но най я обичам лятото, сутрин към 5-6, когато няма никой и само птички се чуват (нищо че сме сред панелките).
Благодаря още веднъж на всички. Тук ми е хубаво!
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Havga »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Сбогом лято.

Изображение
Ами това успях да постигна тази година :).

Догодина, повече :)
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от clock »

Havga, прекрасно е! :liubov: Цветно, свежо, зелено, синьо, прохладно, слънчево, усмихнато, щастливо и уютно е на твоята тераса! Постигнала си много! А ще става все по- красиво! Да имаш градина във саксии е много по- трудно отколкото да боднеш всичко в земята и то да си расте на воля.
Много, много е хубаво! :sheart:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2521
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 611 пъти
Получил благодарност: 574 пъти

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Lalel4e »

Здравей и от мен! Много ми е интересно да чета за отглеждане разни неща на тераса, но нямам време и само чопнах оттук-оттам. Човек като те чете, има чувството, че растенията ти са в окаяно състояние, едва поемат дъх и си представя някакви полупразни саксии с наполовина изсъхнали цветя, а като види снимките... :potekoha: такова изобилие от цвят и зеленина и всичко си е живо и жизнено и много красиво! :daaa: :daaa: :daaa:

Успех ти желая и ще надничам от време на време да се вдъхновявам! Да давам съвети още не съм дорасла, ама само ще вметна ей така мимоходом, че на твое място бих си извоювала един по-големичък сандък за тераската. Ама като казвам големичък, направо огромен, защото моя е ситничът - събира САМО четвърт кубик пръст :lol:. Когато го пълнех усещането беше че сипвам пръстта в черна дупка :lol: но сега като го погледна - ами мъничък си е, но задържа много по-добре влагата когато пръстта е на едно място и поддържа по-ниска темп. на корените през жегите. Получава се по-близък до естествената среда ефект. :daaa:
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Havga »

Лалелче, :nod: тъй,тъй. Сандък още нямам, но накупих саксии 50-60 см.високи и 40-50см.широки, та досега съм напълнила три и отидоха над 120 л.пръст. Даже ММ домъкна бидон от масло (моторно), Фалстаф беше насаден в него. Сега се чудя на едни луковици и аз. Имам ги, ама нямало да им е добре в сандъчета.. Ама и в плика дето са по-добре няма да им стане и реших да пробвам. На пролет ще видим, ще има ли лалета или няма да има.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Малката Ида

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Малката Ида »

:o Каква тераса! :potekoha:
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Havga »

Момичета всички рози, които насадих са пуснали пъпки! :shock: Дори и приспаните от флорибунда. Има една в парника напълно раззеленена. Другата седмица мислех да прибирам панаира (сакъзи, върбинки и пр.) и да пръскам с бордолезов разтвор. А “богоровките” и минината цъфтят. Да чакам ли?
.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от libra »

Те ще си се приспат по някое време като стане хладно.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2521
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 611 пъти
Получил благодарност: 574 пъти

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Lalel4e »

Havga написа: Окт 11, '18, 21:02 Лалелче, :nod: тъй,тъй. Сандък още нямам, но накупих саксии 50-60 см.високи и 40-50см.широки, та досега съм напълнила три и отидоха над 120 л.пръст. Даже ММ домъкна бидон от масло (моторно), Фалстаф беше насаден в него. Сега се чудя на едни луковици и аз. Имам ги, ама нямало да им е добре в сандъчета.. Ама и в плика дето са по-добре няма да им стане и реших да пробвам. На пролет ще видим, ще има ли лалета или няма да има.
Малко късно, ама все пак да си кажа:
Не знам колко са ти големи сандъчетата, но за мен по подразбиране са прекалено малки за лаленца. Обаче ако ги бучнеш луковичките в една такава огромна саксия, ще им е супер добре! И няма да има нужда от ония гимнастики на тъмно, на топло, ала-бала. Аз миналата година сложих 10-тина лаленца в кофа от латекс от най-големите и там си пораснаха и цъфнаха съвсем естествено.

Аз мисля, че когато се посади луковица в по-малък съд, понеже не стига дълбочината, луковиците се слагат на повърхността, но напролет, като избият, се налага да се затъмняват и това за мен много усложнява нещата. Освен това има по-голяма опасност от измръзване. В голямата саксия обаче можеш да си ги заровиш на нужната дълбочина и да скръстиш ръце. Все пак в най-мразовитите дни я прибирах в остъклената тераса, но то това си важи и за сандъчетата. Може би ако се поддържат по-сухи няма да замръзнат, не знам.

Пробвай. Напролет ще броим лалетата ;)
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Havga »

Набутала съм луковиците в стандартни сандъчета, което означава малки. Днес ги завих отдолу и отгоре с кокосово кече и ги прибрах в парника. Тъмно им е и студено, но ще са на сухо. Ако нищо не стане, здраве да е. И без това си е експеримент. Не го разбирам това с тъмното и топлото..., няма ли сами да си поникнат напролет?
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”