Здравейте аз съм Havga

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Здравейте аз съм Havga

Мнение от Havga »

Привет,

Реших да се представя, защото от известно време прекрвам доста време във форума в четене, а скоро дори и пуснах няколко поста, така че след като ви занимавам с градинарките си дерзания е редно да кажа нещо за себе си. :dovolen:
Та значи, аз съм Силвия имам една дъщеря на 10г., живея в София и градината ми е една тераса около 50 квадрата, гледаща на север, но непокрита, така че е голям пек.
Растения имам от около 4 години, но освен едни туи, които все още са живи (без 2) всичко друго едва издържаше "моите умения" и силното слънце :)))).
Тази година обаче, нещо ме усени и реших да поработя малко върху вида на това пространство и така без да се усетя се сдобих с:
4 клематиса, една щамбова роза, една странна роза (неизвестен трендафилов сорт), която напук на мен оживя и отново цъфти, портокалово дърво, 5 туи, сандъчета с петунии, върбинки, мушкато, сакъзи, калдъръмчета, бегонии, карамфили, циганчета, дива лоза, бръшлян и мини рози. :D Естествено и с ръкавици, ножици, акарициди, инсектициди, фингуциди, торове и пр. и приложение, с което ставам и лагям, за времето и количеството валежи :)))))).
Това съм аз в попрището на градинаря - пълен аматьор, които компенсира с ентусиазъм. Някои неща се получават други ама хич, ядосвам се, орязвам и пак на ново. :)
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
gospodinov

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от gospodinov »

Здравей Силвия, добре си дошла.
Петдесет квадрата си е направо терасище :lol:, ще има място за доста цветя.
Всички тук се учим, дори и от себе си.
Успех.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от libra »

Добре си ни дошла!
Разбираме ентусиазма ти ,всички сме в тези емоции.
Според мен,на открита терса е по-сложно ,отколкото в градина,но -успех !
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Havga »

Добре заварила! Благодаря ви!

Терасата си има плюсовете и минусите. От една страна няма плевели ( е почти), контролирам идеално качеството на почвата, имам привилегията да поливам с топла или студена вода според нуждата, а саксиите се местят лесно, така че подредбата на цветните петна и акценти се постигат на принципа "проба грешка" без изтърбушване на корени. Но пък става 50 градуса лятото и ако пропусна поливка за два дена всичко умира, саксиите все са малки, а големите струват скъпо, а тази година за проклетия дъжда се сгромолясва ежедневно и прави на салата и петунии и рози. Два месеца си играя на "прибери сергията под тентата, разгъни отново". ДА не говорим как ще преживеем зимата аз и моите нови питомци :D , че терасата е голяма, но място на закрито и на хладно е оксиморон в тази кооперация.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Мария Николова »

Добре дошла, Силвия!
Идея за зимата.
Една съседка в нашето блокче есен с камионче й докарват от двора на майка й огромни саксиища с многогодишни - палми, бенджамини и прочие. Разполага ги на площадките и си зимуват спокойно. Е, едно щръкнало клонче тази зима е закачило някого, ядосало го и той е прекършил връхчето. Но само толкова. :daaa:
Значи една част можеш да опиташ така - по площадките. Ако стане. ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от dar »

Здравей Силвия! Добре си дошла! :tzvetentze: Ще следя темата с интерес, защото и аз като Либра мисля, че е по трудно поддържането на градина на терасата, отколкото градина в реални условия. Ще се справиш. Чакаме и снимки!
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от маргото »

Добре дошла, Силвия! :tzvetentze: С голям мерак и постоянство се постига всичко, защото няма лесно щастие! Продължавай смело, ще успееш! :daaa:
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1776
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от dung »

Добре дошла и от мен! :tzvetentze:
Щом има желание и упоритост - ще се получи.
Защо не пробваш да засадиш суколенти, ако ги харесваш, разбира се. Има доста интересни видове.
Може и хризантеми. От жегата листата им клюмват, но не загиват и на есен ще цъфтят до късно.
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от gabi123 »

Добре дошла, Силвия!!! :tzvetentze:
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от iv.tarlen »

Здравей Силвия!Доста трудна задача имаш, но ще успееш.Питай и ние ще помагаме!
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”