Пишман градинарка в дълбоката шведска провинция

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аватар
Lappland
Кана кафе
Мнения: 567
Регистриран на: Мар 25, '18, 13:44
Местоположение: Roslagen
Получил благодарност: 2 пъти

Пишман градинарка в дълбоката шведска провинция

Мнение от Lappland »

Здравейте

Дойде време да се представя.
От няколко години сме шведски селяни, преместихме се в дълбоката фермерска провинция, 50 км на север от Стокхолм.

Освен вълненията около обзавеждането и лекия ремонт, за да почустваме дома наш си се захванах с голям мерак и за градината - май 2015 беше една огромна морава, две лехи с цветя, гора в задната част и хълм с бурени всякакви

Двете първи лета се учехме по книжки и сайтове кое как да го правим, постепенно открихме какви растения заварихме засадени и как да се грижим за тях
Края на втората есен (окт 2016) посадихме плет от 100 туй, като ограда отпред и към съседите
Надяваме се вече догодина да са станали на достатъчно висок плет и поне леко зрително да изолират

Аз разбира се експериментирах с какво ли не
Вкл и донесох резници от една роза от БГ и след много четене именно тук успях да отгледам три малки засега растения, т които едното вече ни зарадва с няколко красиви цвята

Миналата зима с месеци преглеждах един тукашен градински сайт и въздишах по снимките, чакайки с нетърпение да дойде април и да поръчам първата ми розова любов - Леонардо
Още първата година ме зарадва с богати розови клъстери, а тази година цъфти неуморно
Ще покажа повече от него в градинския албум, когато направя темата, ето го засега днес във ваза, в компанията на клонче от розовата фея, посадена тази пролет в теракотена саксия и цъфтяща неуморно

Изображение

Този красавец мисля да го размножа тази есен, ще сложа максимален брой резници, защото ми се ще да населя именно с рози хълмчето с плевели, а ако купувам за там ще ми излезе златно

Иначе тази пролет засадих няколко бебчета и се надявам догодина да ме радват като Леонардо (разбира резници и от тях ще се взимат) - Еден, Дарби, Айсберг, Елф, Супер Дороти, Сьомгова красота, розовата кралица Утерсен, Белведере (което май не оцеля)

В момента планирам списъка за пролетната поръчка
Май ще заложа на стари английски рози този път

Иначе имам корен Алба Максима, подарен от съседката
Пак от нея - Жасмин, люляци за плет
Ние садихме магнолия и рододендрон, все още са бебета, надявам се догодина да дръпнат нагоре и на цвят

Коприва имам много, правя я на копринена вода за торене

Имаше и много голи охлюви първите лета, беше голяма борба, сега почти няма, голяма суша и жега е лятото тази година
За съжаление не мога да кажа същото за глухарчетата, изгубих битката и се предадох, само ги косим и събираме с косачката, когато образуват пухчетата

Засега толкова от мен
Тези дни ще гледам и да направя градинската тема-албум
Аватар
Nevita
Баш кафе майстор
Мнения: 2188
Регистриран на: Май 27, '15, 21:36
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 19 пъти

Re: Пишман градинарка в дълбоката шведска провинция

Мнение от Nevita »

Прекрасно представяне, добре дошла!
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5507
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1486 пъти
Получил благодарност: 1446 пъти

Re: Пишман градинарка в дълбоката шведска провинция

Мнение от Тутти »

Много интересно представяне, чакам заинтригувана продължението. Добре си дошла!
Аватар
Lappland
Кана кафе
Мнения: 567
Регистриран на: Мар 25, '18, 13:44
Местоположение: Roslagen
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Пишман градинарка в дълбоката шведска провинция

Мнение от Lappland »

Благодаря ви
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”