И аз при вас... Още една начинаеща

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аватар
Anyyyone
Дълго кафе
Мнения: 106
Регистриран на: Апр 1, '18, 16:23

И аз при вас... Още една начинаеща

Мнение от Anyyyone »

Привет! Преди няколко месеца се натъкнах на този форум и от тогава чета редовно,но рядко пиша. Дори и за представяне не мисля,че съм готова. :oops: Прекалено съм “зелена” за него,но все пак се престраших. Та значи преди 3 години се преместих в къщата на ММ в едно доста развито и приятно село в софийска област. Заварих един полуумрял лимон,който доуморих. :oops: :mrgreen: В двора-един дърт чемшир и една смокиня (още са живи). Всичко останало моят благоверен изкоренил и унищожил,че не му трябвало нищо. :lol: Та в началото не се втурнах да озеленявам,защото има още доста работа и планове за барбекю,навеси,летни кухни стаички и т.н. Но понеже се проточиха нещата с осъществяването,от миналата година започнах леко полеко да се ограмотявам и да направя малко по-красив този правоъгълен скучен двор. Нямам много познания,но чета,гледам,записвам и каквото мога поръчвам. За сега имам две магнолии (Стелата и Лилифлора),две вистерии,един люляк,здравец от обикновения розов,невени,един флокс,който още не е цъфтял,винка,карамфилче,лавандула,хризантемки две (едната е микс от три цвята),мента,един слънчоглед,круша,един японски клен,две рози-жълта и червена и една асмичка Кардинал. Другото са дребосъци,някои дори не знам какви са. :angelche: Така изброени май звучи като голяма каша,но повечето са подредени в предната част пред къщата,покрай дувара. Нататък е гола трева и чака да се строят разни постройки,а после аз да се развихря и там. :liubov2: Не виждам смисъл да пускам снимки,защото наистина още няма никакъв вид и няма какво да се гледа.
Предстои ни още много работа и по къщата,и в двора,но ММ иска всичко самичък да си прави и е доста трудно. За това бавно и славно си създаваме нашето местенце,което се надявам до няколко години да добие вид,към какъвто се стремим.
Ами това е като начало. Малко хаотично нахвърляно,но ще кача и някоя снимка като съм на лаптопа,че през телефона е по-сложно. :mrgreen: Ще се радвам да стана част от вашите редици и да се уча от най-добрите. :liubov:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: И аз при вас... Още една начинаеща

Мнение от libra »

Добре си ни дошла и приятно градинарстване заедно с нас!
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: И аз при вас... Още една начинаеща

Мнение от iv.tarlen »

:tzvetoman: Добре дошла и не се притеснявай да пишеш и питаш.В този форум има много знаещи хора и винаги ще ти отговорят.Успех и да ти е готино!
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: И аз при вас... Още една начинаеща

Мнение от vanina_g »

Здравей и от мен! Много е хубаво тука, много неща ще научиш и много страхотни хора ще срещнеш, макар и виртуално! :daaa:
Добре дошла! :tzvetentze:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: И аз при вас... Още една начинаеща

Мнение от Гео, граф »

Добре дошла, Anyyyone :tzvetentze: !

Забавлявай се и в градината си, и във форума :daaa: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1776
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 125 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: И аз при вас... Още една начинаеща

Мнение от dung »

Добре дошла и от мен! :tzvetentze:
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: И аз при вас... Още една начинаеща

Мнение от Ава_и_мама »

Добре дошла!
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: И аз при вас... Още една начинаеща

Мнение от Тутти »

Добре дошла! Ще бъде интересно и за теб, и за всички да разсъждаваме за разни възможности по изграждане на твоята градина. Щом селото е развито и приятно, ще е голямо удоволствие да ни покажеш и снимки. Нищо че двора още не е готов, става още по-интересно на празен терен да се мисли за растения. За няма и година всичко ще стане неузнаваемо.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: И аз при вас... Още една начинаеща

Мнение от dar »

Добре дошла! :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze: Показвай снимки, после ще можем да сравняваме преди и сега! Споделяй идеите си, разглеждай градините и чети даже между редовете! Тук има много знаещи и можещи хора, готови да помогнат кой с каквото може!
Аватар
Anyyyone
Дълго кафе
Мнения: 106
Регистриран на: Апр 1, '18, 16:23

Re: И аз при вас... Още една начинаеща

Мнение от Anyyyone »

Благодаря ви за топлото посрещане!
За уикенда ще имаме гости и няма да имам време,но обещавам другата седмица да покажа и да размишляваме заедно кое как.
Сигурна съм,че ще ми помогнете много и ще ми спестите доста грешки и главоболия. ☺️
Желая ви хубави почивни дни и много усмивки! 🌺💐🌴☘️🌹
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”