Здравейте,аз съм Райна.

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Лакомник
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Яну 16, '18, 22:57
Местоположение: Пловдив

Здравейте,аз съм Райна.

Мнение от Лакомник »

Малко закъснях,но да се представя-казвам се Райна.От скоро съм тук,но пък се чувствам така уютно-като на кафе с приятели!Благодаря!Иначе,за градинарството ми,какво да кажа-Хаос голям :lol: Цяла зима чета.Напролет си мисля,че всичко ми е ясно и въоръжена с теория -копувам всичко,което го кара на фотосинтеза,и което може да се засажда.След това идва лятото-налазват съмненията :idea1: Есента,изнемощяла от местене на засятото и окончателно придобила налудничав вид и поглед,разбирам че идва зима и пак е крайно наложително четенето :ufff: Благодаря Ви за всичко,което сте написали и пишете и за това,което показвате!Вдъхнвяващо е! :tzvetentze: Защото на мен тази лудост ми харесва! :tzeluvka:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Здравейте,аз съм Райна.

Мнение от Гео, граф »

Добре дошла, Райна :tzvetentze: !

Харесва ми ника ти, казва толкова много 8-) :lol: !
Хайде сега да покажеш и малко градина, а? Въобще каквито фотосинтезиращи приятели имаш :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Здравейте,аз съм Райна.

Мнение от libra »

Добре си дошла !
Не знам как се справяш с фотосинзатата,но хумор и самоирония много ценим.Покажи и ти някое фото,моля.
Лакомник
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Яну 16, '18, 22:57
Местоположение: Пловдив

Re: Здравейте,аз съм Райна.

Мнение от Лакомник »

Благодаря Ви! О,снимките,снимките-разказват ми играта снимките!Но опитите продължават...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Здравейте,аз съм Райна.

Мнение от Гео, граф »

Може да не си чела постулатите на Милена 02. Това е учебникарска теорема, която трябва да се преговаря поне веднъж годишно :lol: :lol:
milena02 написа: Стигнала съм до извода, че, за да е щастлив човек, трябва да се примири с мисълта, че една градина се прави за 10 години. Това е реалистичният срок. Първите една-две години хем не знаеш какво искаш, хем не познаваш видовете растения, хем нямаш практически умения да работиш с тях. Обаче си изключително горд и доволен, понеже все нещо е поникнало и все нещо цъфти. На третата година започваш да се заглеждаш по чуждите градини със сравнителна цел и да си правиш лоши изводи за своята; започваш да крадеш идеи, но не успяваш да ги реализираш. Ставаш мрачен, зъл и склонен към депресии. На четвъртата - когато вече три пъти си съсипвал разсади, два пъти са ти изгнивали луковиците, трева ти е никнала на туфи, охлюви са ти опасли младите растения, мана ти е поразявала розите, садил си уродливи храсти навред, редил си високи пред ниски растения - и всичкото това многократно - проглеждаш! Проглеждането започва с желание да започнеш отначало. В резултат настъпва масова чистка из двора - изкореняваш и изхвърляш половината растения, премахваш цели видове от полезрението си, определяш си къде, какво и колко бройки. Мериш и чертаеш, отчиташ неща като зрителен ъгъл, перспектива, обеми, опорни конструкции, цветови акценти. От петата година започваш да осъществяваш вече ясния и изчистен план (междувременно си се научил вече да работиш с луковци, коренища и семена!). На шестата се оказва, че гениалният план не е чак толкова "ясен и изчистен", правиш го наново. Плюс още три години слагам, че да пораснат и да се развият добре многогодишните, храстите и катерещите рози. На десетата година (предполагам, защото съм още на шестата) показваш вече дипломна работа ... След десетата година само поддържаш. През повечето време се отдаваш на луксозни преживявания - в светла муселинена рокля и сламена капела четеш книжка в шезлонга... мъж ти се задава по безупречната морава в бял ленен панталон, носи ти коктейлче... Тези картини са ми пред очите всякога, когато съм овъртяна до ушите в кал, а във врата ми се стичат мръсни вадички пот, носът ми се бели и не мязам на човек ...
Noel написа:И като едни творци,минаваме през различни етапи ;) .
И през различни периоди и течения. Противно на логиката, започваме от абстрактния експресионизъм и ръсим произволни семена навред, като един Джаксън Полак (онзи с пръсканиците). После вземем, че се преосмислим и се нахендрим насред Романтизма - хайде арките, клематисите, беседките и Еден около колона. После пък се юрнем към импресионистите и речем пейзажни градини да правим, белким догодим пасторалите на Моне и Сезан. Като удушим всичко с декоративните треви, дорасваме до неокласицизма и благината на формалната градина. Но понеже тя вече не е възможна, заради естетически натрупвания, така да се каже, се връщаме към Ренесанса и утешението, че „Човек е мярка за всички неща”.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Здравейте,аз съм Райна.

Мнение от Kaira »

Здравей и добре дошла, Райна! :tzvetentze:
Лакомник
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Яну 16, '18, 22:57
Местоположение: Пловдив

Re: Здравейте,аз съм Райна.

Мнение от Лакомник »

Много вярно!Боя се,че съм зациклила някъде в кубизма/в шантавата му част,ако има и друга/,дето се чудиш защо ухото е позиционирано малко по -долу от гърба!Пикасо....без да се лаская.Отплеснах се
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Здравейте,аз съм Райна.

Мнение от Гео, граф »

Така вече се вижда (надявам се :hmmm: )

Ха! Изненада ме :lol: :lol: ... предполагам и аз теб :angelche:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Лакомник
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Яну 16, '18, 22:57
Местоположение: Пловдив

Re: Здравейте,аз съм Райна.

Мнение от Лакомник »

:tzeluvka: Жива да не бях!Гео,ти си гений
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Здравейте,аз съм Райна.

Мнение от Гео, граф »

Категорично отричам :sooo: :sneee: ! Съвсем напротив - аз съм мързелив човек. Копи-пейст ми е най-любим :nod: . Пробвай с друга снимка от албума си и внимателно сложи адреса между средните скоби на image, ама точно между тях :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”