Градината на Зори

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
mimaflora
Баш кафе майстор
Мнения: 2125
Регистриран на: Дек 9, '09, 19:53
Дал благодарност: 147 пъти
Получил благодарност: 12 пъти

Re: Градината на Зори

Мнение от mimaflora »

Зори, прекрасни са ти розите! Много, много да те радват!
http://www.delia.bg - Творческо ателие за ръкоделия
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Градината на Зори

Мнение от Мария Николова »

Наистина много красиви рози! И маникюрът си е розарски от всякъде! :daaa: :lol:
Изображение
А този ти хемерокалис е трепач! :sheart: :ssvirka: :ieeee: Мястото на хеметата е тук. viewtopic.php?f=15&t=641&p=831653#p831653 Знаеш ли, че хемерокалисите също си имат имена, нищо, че не са рози. :srofl: :srofl: :srofl:
Жалко, че с този хубавец не участва в конкурса за хемерокалиси... Догодина да внимаваш. :swait: :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
zorinda
Kъсо кафе
Мнения: 98
Регистриран на: Апр 27, '14, 13:05

Re: Градината на Зори

Мнение от zorinda »

Здравей, Мария!

Ще следя внимателно вече. :) Знам им имената на хемерокалисите, да. Единият (жълтия) е Mount Helena, а другият който знам е 42 street. Този се казва Destined to See. Сестра ми го донесе от Холандия.

Поздрави,

Зори
Най-доброто предстои!
Аватар
zorinda
Kъсо кафе
Мнения: 98
Регистриран на: Апр 27, '14, 13:05

Re: Градината на Зори

Мнение от zorinda »

Здравейте!

Продължавам да снимам в дъжда. Дано да не загубя никоя роза, засега само Cap Horn изглежда силно засегната от черни петна. Ето малко снимки на отличници

Изображение
Най-доброто предстои!
Аватар
zorinda
Kъсо кафе
Мнения: 98
Регистриран на: Апр 27, '14, 13:05

Re: Градината на Зори

Мнение от zorinda »

Предишната снимка е на Henrietta Barnett.

Ето и Smooth buttercup

Изображение

Хубава вечер!
Най-доброто предстои!
Аватар
zorinda
Kъсо кафе
Мнения: 98
Регистриран на: Апр 27, '14, 13:05

Re: Градината на Зори

Мнение от zorinda »

Здравейте!

Имам голяма молба да разгледате разпределението на розите, което съм измислила. Розите ще са покрай доста дълга ограда.

Изображение

Дайте съвет, ако нещо не съм догледала и не съм съобразила в подреждането. Искам да съм готова с разпределението преди да се юрна да поръчвам.

Благодаря!

Зори
Най-доброто предстои!
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Градината на Зори

Мнение от libra »

Тук ще направим обсъждането,да не товарим другата тема.
Първо за смесването на различни височини -според мен не е удачно ,не се постига естетически ефект.Моята ограда е 70 м ,имам всякакви работи по нея ,но катерачите са без прекъсване в редичка на едно място.На Дал също беше така и мисля,че не само на мен е харесвало.И аз имам много кусури в тази отсечка и всеки път ги казвам-най-важното е ,че нямам достатъчно отстояние отстрани и отпред-отзад розите.Гирляндите не знам дали изобщо са за редица.Това са големи рози ,искат място и обем .Оголване на крака по принцип аз се опитвам да управлявам с етажирано рязане в предната част.Пред катерачите трябва да има достатъчно място за рязане ,плевене и окопаване .
Растения между розите-само първите 1-2 години и то такива ,които няма да ги засенчат ,както при мен се получи в последната ми леха.Между моите катерачи бях засадила хризантеми и докато се начудя къде да ги преместя ,вече не можеше да се припари при тях.Пред тях имах луковични -същата работа,а и на сляпото куче му бяха много сгодни така в една редичка.
Аватар
zorinda
Kъсо кафе
Мнения: 98
Регистриран на: Апр 27, '14, 13:05

Re: Градината на Зори

Мнение от zorinda »

Мерси много! Звучи ми разумно това, което казваш. Ще премеря довечера дължината и явно ще трябва да мисля за още катерачи. Жалко е само, че ще трябва се лиша от розички, които наистина харесвам. Нямам друго място фактически.

Хубав ден!
Най-доброто предстои!
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”