Рени

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Рени

Мнение от Daniela Pargu »

Добре дошла и от мен! :dovolen:
Е, аз съм от тези ,дето са чували за твоето селце :hihihi:
Била съм в този край на гости- служебно , и съм възхитена от хората :daaa:
А природата - простор,реки - красив край!
Ще ти гостувам с интерес в темата, защото съм сигурна,че ще сътвориш вълшебно местенце :daaa: :tzvetentze:
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2204
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1140 пъти
Получил благодарност: 472 пъти

Re: Рени

Мнение от daneda »

Здравей и добре дошла!
Моят съвет е да си направиш местенцето, както на теб ти харесва и както ти идва отвътре! Всички се захласваме по чуждите градини, всички получават съвети кое, как и къде, но в крайна сметка всеки си прави неговата си градина по неговия си усет за красота и хармония!
Така, че дерзай и се развихряй, и показвай, и без срам и притеснения!!! Ние само ще се радваме на постигнатите резултати!
ist68
Kафенце
Мнения: 32
Регистриран на: Мар 19, '12, 11:34

Re: Рени

Мнение от ist68 »

Благодаря, радвам се че си харесала нашия край и хората, както и че си чула за моето малко селце :ieeemyzh:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Рени

Мнение от Margaritenia »

Привет, Рени, и добре дошла!:))

Разгледах с интерес малкото снимки, които си качила в темата и мога да кажа, че кътчето за отдих (лятната кухня) е просто прекрасно :potekoha:
Също така, местенцето непосредствено пред къщата е лесно вече, щом си си харесала частица от приказната градина на Цветина. Единственото, което аз бих дала като съвет е, че ако и зимно време ще си гледаш това кътче, би било добре да си посадиш някакви иглолистни, за да не ти е тъжно и носталгично през студените дни:))))

И разбира се, показвай всичко, всяко стръкче ни интересува и радва! :tzvetentze:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Рени

Мнение от libra »

Здравей! Не знам защо си се отчаяла с мястото пред къщата?! И защо си толкова самокритична към себе си.Тук не сме на състезание за паркове ,дворовете са нещо много лично,както и вътрешната подредба на дома .Всеки го прави .за да има красота и уют за себе си и семейството.
Сега конкретно искам да ти помогна за мястото.
1.Пролетни луковични ,за да те радват още от февруари-кокичета ,минзухари,лалета ,нарциси. Сега продават по пазарите.Ако си ограничена финансово ,помоли някоя съседка .Въобще обменяй цветя .Също и тук във форума.Ако беше свирнала по-рано и аз щях да ти изпратя.Огледай се за запуснати дворове в селото ти и напролет ,когато са малко поникнали -5-6 см. ги изкопай.
.Многогодишни -иглика ,арабис ,анемоне ,флоксове,-хвани няколко теми и ще видиш какви имаме из дворовете.Сега мога да ти изпратя от тях -давай адрес,преди дъждовете.
3.храсти - 2-3 храстчета може да са ти достатъчни.
4.Рози ще ти пратя резници ,лесно ще се хванат ,слагаш под буркани.
5.иглолистни -да има зеленко и през зимата .Отиваш в един разсадник и си харесваш нещо,ама питаш за колко време колко високо става.Можеш и да си откопаеш нещо от гората.
€.Не бързай с тревата тук,че после ще я от копаеш.Пък е трудно.
7.На пролет ще ти изпратя ириси и хризантеми ,ако оживеят пущините.
П.П Преписвай смело .Ние същото правим .Къде с успех,къде без.Това е градината-нещо става,друго-не ,и така .Важното е забавление да пада.
Подозирам те ,че си се хвърлила на зеленчуците .Давай ,показвай снимки,тук има много силни теми за домати,зеленчуци,овошки и какво ли не .
ist68
Kафенце
Мнения: 32
Регистриран на: Мар 19, '12, 11:34

Re: Рени

Мнение от ist68 »

Здравейте, дано не съм много досадна :oops: , но по-компетентно мнение от Вашето едва ли ще намеря.
След много :ufff: попаднах на схемата на тази пеперудена градина Изображение
и..... реших с известни корекции да се опитам да я осъществя. Много от цветята вече поръчах и се надявам пролетта да ги засадя.
Зад градинката, по дължината на оградата искам да засадя рози с многократен цъфтеж, като оградата служи за тяхна подпора и да оформят нещо като цветна ограда(само дано оцелеят) Моля за помощ при техния избор,че трудно се оправям с поръчките. Ако може препоръчайте ми нещо от тук http://oakplants.eu/ или https://britrosaco.com/
Искам да благодаря на libra за цветята които ми изпрати :tzeluvka: . За сега са засадени в саксии, ще :stiskam: да се хванат.
ist68
Kафенце
Мнения: 32
Регистриран на: Мар 19, '12, 11:34

Re: Рени

Мнение от ist68 »

Да покажа още неща, но да не ме изгоните от Вашата група
Това е един от фронтовете на които воювам.Изображение и където :ufff: . Преди години тук е имало септична яма, сложена е бетонна плоча и на места земята е по-малко от педя. Намира се срещу градинката, която искам да оформя, от другата страна на входната пътека към къщата. Всяка пролет досявам райграс и бода тук таме по някоя китка. Това е пред входа на къщата :cry:Много съм добра :glupav:
Лятото с това се опитвам да оправя картинката Изображение
И цъфналите гладиоли от лятото Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение , но някак скучни в права редица
Това е за сега, явно и нета не иска да отваря снимки
ist68
Kафенце
Мнения: 32
Регистриран на: Мар 19, '12, 11:34

Re: Рени

Мнение от ist68 »

И опит за разкрасяване
Изображение Изображение
ist68
Kафенце
Мнения: 32
Регистриран на: Мар 19, '12, 11:34

Re: Рени

Мнение от ist68 »

Любими, сред зарзавата
Изображение Изображение
ist68
Kафенце
Мнения: 32
Регистриран на: Мар 19, '12, 11:34

Re: Рени

Мнение от ist68 »

Залитане по зарзават в града
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
и на село
Изображение Изображение
храсти илюбимите ягодки
Изображение Изображение Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”