Рени

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1776
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 125 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: Рени

Мнение от dung »

Добре дошла и от мен :tzvetentze:
Много хубаво кътче за отдих си имаш!
didiska
Kафенце
Мнения: 26
Регистриран на: Апр 24, '12, 10:50
Местоположение: Стара Загора

Re: Рени

Мнение от didiska »

Привет Рени,случайно открих общи неща помежду ни.И аз като теб съм се регистрирала 2012г.,месец след теб,а чак сега започвам да пиша-пак месец след теб.И още едно общо-аз пък съм родена в Лом,така,че сме малко землячки,но сега живея в Стара Загора.Ами остава ни да се представим достойно...
ist68
Kафенце
Мнения: 32
Регистриран на: Мар 19, '12, 11:34

Re: Рени

Мнение от ist68 »

Здравейте, трябваха ми години да отвоювам от самата себе си това местенце, както и да се престраша да помоля за съвет. Мястото е точно пред къщата и за това бих искала да е малко по-стилно. Размера е 3,70м, на 6,20м. Граничи със съседите и е оградено с циментов бордюр. Ето за това става въпрос.Изображение
За съжаление с композирането, както и с поръчките на цветя съм много, ама много зле.
Много харесах оформлението на tsvetina.
Изображение
Представям си го нещо така, но с по-малко трева. Ще се радвам на вашите идеи и предложения.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2517
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 603 пъти
Получил благодарност: 554 пъти

Re: Рени

Мнение от Lalel4e »

Поздрав и от мен!
Ако мислиш, че има от какво да те е срам, надникни в мойта тема "За една голяма уста" - пущинак да видиш на какво се казва! :lol:
Няма срам тука - всеки е тръгнал от празно парче земя, а някои са имали щастието и да е покрита с пръст :lol: :lol: :lol:
Всички ще ти се радват на малките завоевания, а колкото от по-малко тръгваш, толкова повече радост ще ти донесе после.

Тъкмо щях да показвам какво кътче съм извоювала на 'вилата' (това дето го имам не може точно да се нарече 'вила', ама поради липса на по-точна дума използвам тази), и гледам - нова темичка. Предпочетох да те поздравя, то и без друго за мойте пледоарии няма да имам време сега.

Аз не съм стигнала до ниво акъл да давам, ама като за начало един полезен съвет - първо чети какви условия иска едно растение, после купувай семена, разсад или каквото и да е там. Че мен ми става навик да правя обратното :oops:
Не, ще дам и още един: снимай и когато няма какво да се показва, после да имаш "преди и след". Аз и това забравям. Миналия път снимах вилата от всички места, само там, където щях да работя, съм попуснала, сега не мога да покажа откъде съм тръгнала, а щеше да е интересно :)

Успех и показвай повече - тук народа се радва на снимки :) Покажи то гова парче земя от всички ъгли, нищо, че засега изглежда почти по един и същи начин откъдето и да го погледнеш :)
ist68
Kафенце
Мнения: 32
Регистриран на: Мар 19, '12, 11:34

Re: Рени

Мнение от ist68 »

Благодаря Lalel4e. Срамувам се от себе си, защото на тези години не направих нищо свястно, а не подвивах крак. Толкова млади момичета, а са сътворили чудеса.Всяка свободна минута надзъртам във вашите теми и завиждам(да си призная въобще не е благородна мойта завист :angelche: ). Крада идеи от вас, но дойде ли момента да ги осъществя и удрям на камък :ufff: . То не беше камък, а цяла Стара планина. За това и се спотайвам и гледам ли гледам, очите ми изтекоха.
Поздравления момичета :liubov: , продължавайте да творите
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Рени

Мнение от Daniela Pargu »

Добре дошла и от мен! :dovolen:
Е, аз съм от тези ,дето са чували за твоето селце :hihihi:
Била съм в този край на гости- служебно , и съм възхитена от хората :daaa:
А природата - простор,реки - красив край!
Ще ти гостувам с интерес в темата, защото съм сигурна,че ще сътвориш вълшебно местенце :daaa: :tzvetentze:
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2204
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1139 пъти
Получил благодарност: 472 пъти

Re: Рени

Мнение от daneda »

Здравей и добре дошла!
Моят съвет е да си направиш местенцето, както на теб ти харесва и както ти идва отвътре! Всички се захласваме по чуждите градини, всички получават съвети кое, как и къде, но в крайна сметка всеки си прави неговата си градина по неговия си усет за красота и хармония!
Така, че дерзай и се развихряй, и показвай, и без срам и притеснения!!! Ние само ще се радваме на постигнатите резултати!
ist68
Kафенце
Мнения: 32
Регистриран на: Мар 19, '12, 11:34

Re: Рени

Мнение от ist68 »

Благодаря, радвам се че си харесала нашия край и хората, както и че си чула за моето малко селце :ieeemyzh:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Рени

Мнение от Margaritenia »

Привет, Рени, и добре дошла!:))

Разгледах с интерес малкото снимки, които си качила в темата и мога да кажа, че кътчето за отдих (лятната кухня) е просто прекрасно :potekoha:
Също така, местенцето непосредствено пред къщата е лесно вече, щом си си харесала частица от приказната градина на Цветина. Единственото, което аз бих дала като съвет е, че ако и зимно време ще си гледаш това кътче, би било добре да си посадиш някакви иглолистни, за да не ти е тъжно и носталгично през студените дни:))))

И разбира се, показвай всичко, всяко стръкче ни интересува и радва! :tzvetentze:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Рени

Мнение от libra »

Здравей! Не знам защо си се отчаяла с мястото пред къщата?! И защо си толкова самокритична към себе си.Тук не сме на състезание за паркове ,дворовете са нещо много лично,както и вътрешната подредба на дома .Всеки го прави .за да има красота и уют за себе си и семейството.
Сега конкретно искам да ти помогна за мястото.
1.Пролетни луковични ,за да те радват още от февруари-кокичета ,минзухари,лалета ,нарциси. Сега продават по пазарите.Ако си ограничена финансово ,помоли някоя съседка .Въобще обменяй цветя .Също и тук във форума.Ако беше свирнала по-рано и аз щях да ти изпратя.Огледай се за запуснати дворове в селото ти и напролет ,когато са малко поникнали -5-6 см. ги изкопай.
.Многогодишни -иглика ,арабис ,анемоне ,флоксове,-хвани няколко теми и ще видиш какви имаме из дворовете.Сега мога да ти изпратя от тях -давай адрес,преди дъждовете.
3.храсти - 2-3 храстчета може да са ти достатъчни.
4.Рози ще ти пратя резници ,лесно ще се хванат ,слагаш под буркани.
5.иглолистни -да има зеленко и през зимата .Отиваш в един разсадник и си харесваш нещо,ама питаш за колко време колко високо става.Можеш и да си откопаеш нещо от гората.
€.Не бързай с тревата тук,че после ще я от копаеш.Пък е трудно.
7.На пролет ще ти изпратя ириси и хризантеми ,ако оживеят пущините.
П.П Преписвай смело .Ние същото правим .Къде с успех,къде без.Това е градината-нещо става,друго-не ,и така .Важното е забавление да пада.
Подозирам те ,че си се хвърлила на зеленчуците .Давай ,показвай снимки,тук има много силни теми за домати,зеленчуци,овошки и какво ли не .
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”