Градинката на Мариана в процес на създаване

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 612 пъти
Получил благодарност: 817 пъти

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от мечтица »

Добре дошла Мариана! :tzvetentze:
Страхотно място с прекрасна панорама! :potekoha:
И моята градина не малка,4 декара и всяка година по лекичко отнемам от зеленчуково място в полза на цветни растения.
Ще се справиш,пак и тука има толкова помагачи,аз вече 5-та година чета,препрочитам,засаждам,местя и все още търся по добро и красиво решение.
Аз също бих те посъветвала да засадиш за преграда - кипариси,например лейланди- Cupressocyparis leylandii.
Това са най бързо растящ вид, в млада възраст е тясно колоновиден, а по-късно се разширява.
Моите лейландита засадени за преграда между зеленчуковата и цветна част,купени са от поръчка на Пландорекс,идват на цена около 2 лв.
Тъй изглеждаха при получаване
Изображение
А това е след 2 години
Изображение
А пък на фона на вечно зелените кипариси,засади рози,тъй ще изглеждат още по красиви.(ще отстъпиш повечко местенце от кипарисите, ти го имаш и можеш да позволиш),
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
zvezdi4cca
Двойно кафе
Мнения: 173
Регистриран на: Окт 2, '17, 09:30
Местоположение: Калофер, България
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от zvezdi4cca »

:ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Добре дошла и от мен, време ти беше да се покажеш ;)
:tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
"Ако искаш да видиш пеперуди, трябва да изтърпиш две-три гъсеници" - Малкият принц
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 767
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от maranta »

Ухаааа, колко много място :potekoha: И колко много работа :twisted:
Тук, във форума, винаги има кой да те насочи и да помогне - и със съвет, и с някоя китка :D
Добре дошла, Марианка :tzvetentze:
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от Мариана Бечева »

маргото написа:Добре дошла, Марианче! Цялата ли обработена площ искаш да превърнеш в цветна градина?
Присъединявам се към предложението на Марги за ограда от туи и рози, в коя посока е това?
Като начало може да започнеш да зацветяваш около къщата, продължавайки да четеш из темите
и да черпиш идеи, а тук са в изобилие. Бавен е процеса на оформяне, не бързай и премисляй
много, за да избегнеш евентуални премествания в последствие, не че няма да има, но поне да
са по- малко... Вярвам, че непременно ще се радваш на хубава градина! :daaa:
Сподели твоите виждания как би искала да изглежда бъдещата ти градина, така ще ориентираш
предложенията на опитните. Няма страшно - търпение и кураж! :tzeluvka:
Благодаря, Марго! На този етап цялата площ е затревена, с намерение да засявам постепенно растенията, на които се спра.От южна страна на къщата е, а редицата рози ще е посока север-юг. В началото яко ме хвана лакомията, ей-така, изведнъж да се получи градината, но рядко правя нещо без предварителен план и това ме възпря.
През есента си закупих няколко рози: Pierre de Ronsard, Queen of Sweden, Chippendale, Mystérieuse, получих невероятни подаръци:
Айсберг, Purple Skyliner, Алоха, Eric Tabarly, Rosarium Uetersen.
Заложила съм 50 резници за вкореняване / огромни благодарности на момичетата, които ми ги подариха/. Имената на част от розите са записани, другите ще се наложи да ги определяме като почнат да цъфтят.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от dar »

Добре дошла, Марианче!
Голям двор и простор! Ще се вихриш на воля! :gush:
sasha

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от sasha »

Хайде сега, добре дошла и от мен.
Хора, оказа се, че с Мариана се подвизаваме като градинарки в едно село, но аз случайно разбрах преди 2 години, когато тя ми гостува с една група и бях много изненадана кой им е разказал/на групата/ за забележителностите на Тъжа. Дворовете ни са на разстояние от около 100м по права линия. Без коментар, въобще съм една голяма бяла птичка. :ufff:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от Тутти »

Значи енциклопедията как се прави двор е на минути разстояние. Ще стане една от най-хубавите градини, ясно е. Колко хубаво, хобито и кафето на едно място.
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от Ава_и_мама »

Привет, Мариана!
Ами ти си в сигурни ръце! Няма да те мислим, щом Саша е на 100м от теб. И кафе има с кого да си пиеш и съвети да ти даде! :P
Остава само да ти кажа:
Добре дошла! :tzeluvka: ИЛИ по-скоро
Честита ти тема! :tzeluvka: :gush:
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от Мариана Бечева »

Дааа, доволна съм, че Саша е на един хвърлей място от нашата къща, макар че късно се открихме. Често й досаждам с въпроси, нали съм пълен лаик относно градини и подредбата им. Само че тя бие отбой, когато става въпрос за рози... Хваля й се аз какви рози съм успяла да завъдя от резници, а тя се заплесна по моята шипка и докато не издири какво й е латинското наименование, не се успокои. Рогоза някоя си. Че тъй де, покрай Саша погледнах на шипката-рогоза с други очи. Фризирана, почистена от плевели, прекопана, наторена, освободена от компанията си, чакам през пролетта да разкрие красотата си.
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от iv.tarlen »

Бечева :daaa: !
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”