Никога не съм имал село.

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от cameraman »

Взел съм предвид спецификата на ореховото дърво. Затова двете орехчета са посети до северната ограда.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 559 пъти

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от Lalel4e »

Здравей и от мен и добре дошъл!
И аз съм отскоро и имам две местенца подобни на твоето. Не се стряскай от мераците на форумците - и моите парцели се заеха да продават, заменят и префасонират - остави ги да мечтаят :lol: Като са си напълнили градините, само това им остава ;)
Все пак от многото им съвети и мераци все излиза нещичко интересно, за което не бих се сетила сама, така че питай, слушай, пък си прави каквото ти си искаш - никой няма да ти прави ревизия, напротив - за всяка снимка на покълнало зрънце ще получаваш овации и танци - ей такива: :ieeee:
:lol: :lol: :lol:
П. П. Пък и пустиня не бях чувала че има в България - още един повод за гордост :lol:
Ама и красива пустиня!
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от cameraman »

Не е пустиня. Било е дъно на море. То даже в крайните каменни групи се вижда докъде е стигало морето. Аха-аха до 500- 600 метра от моята порта.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от маргото »

Добре дошъл и за много години, операторе! :daaa: Празното място дава възможности за правилно подреждане, не се съобразяваш с предишни дадености.
Ще е трудно и бавно, като всяко начало, но пък за мерака пречки няма. Сега е моментът за повече четене из форума. Многото обмисляне ще ти спести
евентуални размествания впоследствие, не че няма да се разминеш, но поне да са по-малко. Разгледай темата "Нашите албуми". Не малко е и информацията
в интернет. Уточниш ли идеята как би искал да изглежда твоята градина, натам реализираш поетапно и мечтите ти ще стават действителност. Използвай сезона
докато още няма работа навън за това. После работата ще е доста, но пък удоволствието след нея ще си струва.
В началната страница, в тема "Плодове и зеленчуци",също може да намериш нещо полезно.
Аз, след като се отказахме от оранжерията, сега, сея доматите около 20-22 март, в парник, под найлон и разсаждам средата на май /зависи от времето/. Може би
ползването на агривело от Калико ще е по-удачно и не пречи да се пробва.
През последните 2-3 години синовете пресадиха доста стари и насадиха нови сортове лозички и дървета за пчелите. Тази есен допълниха и с последната поръчка
от Сортови семена и растителна защита - София. Имат интересни сортове, прегледай ги, но има и други разсадници, а и Варна е голям град - също има избор.
Важното е да си упорит и последователен, и трудностите да не те отказват. Градина се прави с години, иска търпение. Приятно разглеждане и успешен избор! :daaa: :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”