Никога не съм имал село.

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от calico »

cameraman, :daaa: добрееее...Нещо не ти е харесало в поста ми- извинявай.
никой не иска да ти навлиза в личното пространство, казали са ти вече.
щом не искаш, не разказвай, и това е добре... :daaa:
Значи госпожата ще пита за розите, отлично :liubov2: , ще се разберем....

Честита ти придобивка, мястото е чудесно, ще си го оформиш както си искаш.
против пепелянките е добре да си развъдиш котки.
ако има троскот, е хубаво след разораване да се прочисти на ръка, щото иначе няма отърване, знам от нашето място. Две години поред изхвърляхме каруци коренища на троскот след разораване. Раундъпа не помага особено.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от libra »

Сефте чувам за Побитите камъни,били една от двете естествени пустини в Европа.Другата била в Испания.
Пепелянките са кофти компания,аз съм израсла в район с такива животинки.
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от cameraman »

https://youtu.be/YzLErs6VZzYТова се случи преди 15 дни. До моето място не очаквам да стигнат пепелянките. Все пак между побитите камъни и мястото се намира гората и орлетата. Макар мястото да беше занемарено, тракториста каза, че почвата е много богата и поне 2 години няма да се налага да торя.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от libra »

Aз съм на една ливада,подобно на вас и на 5 -та година се шмугна един смок зад дебелите дувари.Две години се озъртаме из шубраките,повече не го видяхме.Миналата година едно змийче,пак някакво по-безобидно си плуваше блажено в басейна.А,уж,няма как да влезнат,ама те ги намират начин.
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от cameraman »

Margaritenia написа:Добре дошъл и от мен!:)
Интересно начало на темата, ще следя с любопитството на малко дете как изграждаш градината си!
По повод орането с трактор и брана, при мен 3 пъти правихме това упражнение и земята все беше на едри буци. Нещата се оправиха когато едни момчета с бензинова фреза и гребла влязоха в двора и цял ден не спряха да работят.
Не съм вярвала, че почвата след правилна обработка може да е мека като коприна, но е факт:)))
Тук трябва да спомена, че всеки си има изградена схема с приоритетни мероприятия. Запланувал съм още преди да прекарам ток и вода да купя един мотокултиватор- фреза, плуг, браздир...
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от Миша »

Добре дошъл и от мен, cameraman !
calico написа:cameraman, :daaa: добрееее...Нещо не ти е харесало в поста ми- извинявай.
никой не иска да ти навлиза в личното пространство, казали са ти вече.
щом не искаш, не разказвай, и това е добре... :daaa:
Значи госпожата ще пита за розите, отлично :liubov2: , ще се разберем....

Честита ти придобивка, мястото е чудесно, ще си го оформиш както си искаш.
против пепелянките е добре да си развъдиш котки.
ако има троскот, е хубаво след разораване да се прочисти на ръка, щото иначе няма отърване, знам от нашето място. Две години поред изхвърляхме каруци коренища на троскот след разораване. Раундъпа не помага особено.
Троскота се чисти лесно със системни противожитни листни хербициди, които в същото време не са така вредни като раундъпа .



Относно почвата- важното не е толкова техниката, с която разполагаш, а времето, в което я прилагаш, оре се , когато почвата е сравнително суха, изчаква се да поизпръхне и тогава се фрезова , около Побитите камъни почвата е бяла, не би трябвало да имаш проблеми с нея.

Имам една молба, когато имаш време и ако имаш желание пусни някоя снимка на Побитите камъни, мястото е магично, с часове мога да се разхождам там, но ми е много далече и кой знае кога ще мога да се разходя отново на живо :snif:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от cameraman »

Моето място не е на Побитите камъни. Освен това почвата не е бяла, а черна чернилка. Хубавите каменни гори са надолу след Слънчево, до стария път за Девня.. Напролет може да отделя време за снимки на каменните групи.. Помня, че снимах веднаж, но не си харесах творчеството. Тука някъде сред дисковете има снимки. :ieeee:https://www.google.bg/search?q=%D0%9F%D ... 36&bih=735Изображение
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от milena02 »

"Не искам да ми обяснавате как да си правя салатата или с каква ракия да я консумирам."

Привет, ново другарче! Смях се от сърце над този твой паметен цитат. :D Ти ако знаеш колко ракия ще изпиеш с нас и колко салата ще измезиш, свят ще ти се завие! :lol: А пък с колко погачи и кексове ще те натъпчем... Само да те докопа моят мъж, ракиджията, на някой форумен купон, и няма и Госпожата с розите да може да те спаси от морално разложение... :nazdrave: Сега сериозно! Ние, понеже сме веселяци хора и се познаваме отдавна, си имаме разни бъзици помежду си. Ти не ни връзвай кусур, кротки сме иначе и наистина разбираме от растения. Питай за каквото се сетиш! Много хора се сдобиват с голяма площ и имат нужда от план, който да им направят хора, които вече са усвоили такива парцели. Доста са градините в този форум, които бяха изградени буквално от гола поляна. Затова момичетата ти казаха: дай скица, нещо да видим, че да го мислим как най-адекватно да бъде подредено. Иначе, сортове, торове, резитба, препарати - форумът бъка от подобна информация. Но ще си спестиш адски много време, ако директно питаш. Отпусни се, приятел, тук си сред свои. :gush: Ако искаш показвай нещо, ако искаш, не показвай, ако пък ти е кеф само теория да учиш, учи си я, ако искаш нещо резници да ти пратим от някои сортове, които са ти интересни, свиркай и т.н.
troll

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от troll »

А сега по-серьозно ще опитам така.
На форума и на участниците можеш да гледаш като на детска градина. Дето като кажеш, че имаш самолет ще чуеш следното:
И аз имам самолет.
Приятелят на голямата ми сестра е пилот.
Тоя самолет къде го държиш?
Трябва само на летище!
Да! И на слънце!
Е как на слънце?!? Моя все си седи на сянка и вече има цветове.
Кви цветове ? Това е самолет!
И т.н.

А за теб е като кръчма.
Гледаш на съседната маса некакъв оператор пие червено вино с шопска салата.
Хилиш се и му викаш:
Червено вино с шопска салата! Ми що си не земеш и едно кашу и да удавиш две ледчета във виното.
И те стана търкала.

Тук има няколко опции:
Ако искаш да си говориш с хората трябва да ги слушаш.
Ако искаш да научиш нещо трябва да четеш.
Ако искаш да им обясниш нещо ...еми не става. Не те слушат.

Абе тоз форум е също като жена ти.
Първо си виновен.
Второ не разбираш.
И трето трябва усърдно да успокояваш тези дето ти мият сапуна от очите, против твойта воля, а то и сапун няма.

Ако искаш резонабълна комуникация ходи в оффроад форум.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от libra »

Tцъ,тцъ,тцъ.Колко умно!
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”