Никога не съм имал село.

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от calico »

Добре си дошъл. :ieeee:
ама това име е много трудно, дай нещо лесно и съкратено, как да ти казваме?

Нямаш вода там на мястото, ама си накупил семена за пет декара? Правилно ли разбрах?
Семената имат 3-4 години кълняемост, зарежи ги засега, според мен. Тоя година си купи готов разсад от пазара, виж как ще е с труда и поливането, пък и всичко останало. Има добри сортове разсад. Можеш да вземеш разсад от ранни домати и да го сложиш в тунелче под агривело още в началото на април. Десетина корена ти стигат, ще имаш доматки с около месец по-рано, преди другите да почнат да зреят. Аз така правя, с агривелото проблем няма, няма отваряне и затваряне, то си диша, ако вали се полива през него. поставяш го плътно и устойчиво на вятъра и отваряш чак като опре горе в тавана.
Дай схема или планче на мястото, парцела, какво мислиш и какво искаш, сам ли ще се грижиш за всичко, има ли кой да помага?
какво искаш да получиш- вила, стопанство, или от всичко по малко? Цветя обичаш ли, детски кътове и басейн ще има ли там?
Нарисувай на Paint една примерна схема и дай тука да си начешем крастата да даваме акъл и да си мечтаем по толкова празно място. Ти знаеш ли какви рози произвеждат сега, страхотия :potekoha: Не някакви розички за пред къщата, розища направо....
ей така
Изображение

или по-скромно, така:
Изображение

някоя барака за тапициране нямаш ли?
ако някой ти заговори за рози, и такива картини трябва да си представяш веднага, това са рози.... :angelche:
а за една специална роза, наречена Негово Величество сир Абрахам Дарби, ще говорим по-късно...Само да ти кажа, че без нея доматите трудно вървят... :liubov2:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от cameraman »

За красотите отговаря Госпожата. Това.че съм купил 3 пакетчета доматено семе не значи.че ще го направя всичкото. Имам намерение да питам само въпроси за техническа реализация. Няма да показвам на никого планове,вили и ..... ....
Последно промяна от Anonymous на Яну 6, '18, 23:24, променено общо 1 път.
Причина: Моля, без такива думички!
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от cameraman »

Опитах се да кажа, че помощ ще очаквам, в посока, в която я търся. Освен това не се интересувам кой ми харесва никнейма и как успява да го изговаря. :tzvetentze: Освен това липсата на благинки е относителна и временна. Възможно е до пролетта да бъде сменен казусът с водата.
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от d_vitanova »

cameraman написа:За красотите отговаря Госпожата. Това.че съм купил 3 пакетчета доматено семе не значи.че ще го направя всичкото. Имам намерение да питам само въпроси за техническа реализация. Няма да показвам на никого планове,вили и ..... ....
Шшшшт, споко!
И кротко. Никой не те напада и никой няма да ти влезе в личното пространство повече от колкото ти позволиш.
Добронамерени сме всички, но това място /форума/ е наистина специално - като голямо семейство нещо. Поогледай се, поослушай се, дай си време - ще ти хареса.
Или пък не....
troll

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от troll »

Да бе да!
По красотите е Госпожата!
А кой ще копа и ще носи тор и ще полива?
А кой ще постригва розите и доматите?
Ще коси тревата и ще чисти бордюрите.
Може би имате китаец, градинар?!?
:mrgreen:
Виждам, че разбираш от режисура на фото, ма тук е пълно с режисьори.
:mrgreen:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от Еличка »

Ааааааа, да попитам.... Защо си отвори тема тук :hmmm: Не съм някакъв психолог, но май всичко ти е криво!!! Снимки не мога да кача, планове не искам да качвам..... Тук всички приемат на кафе - т.е. с отворени врати. Ако си 6-ти ден наопаки в новата година, защи реши да си го изкараш "на гости"? :hihihi:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от cameraman »

Все още не съм докарал нещата до красоти. От друга страна мисля, че скоро няма да се занимавам с розите на госпожата. Сега е едно голо, само оградено място, с богата необработвана почва, в края на едно село(на асфалтирана улица). Тепърва предстои да оформя първите лехички. Аз, а не някой друг, ще измисля как да ги разположа. До следващата есен трябва да засадя и лозенцето в 250 квадрата от мястото. Не съм крив. Не съм решил и да си изкарвам кривотията на някого. Просто съм тук, за да попитам, това, което не зная- откъде посадъчен материал, как да посадя, какво да напръскам- неща свързани с моята некомпетентност. Не искам да ми обяснавате как да си правя салатата или с каква ракия да я консумирам. Впрочем снимка с изглед от мястото сложих. Самото място още не е за гледане. Не мисля, че трябва да публикувам и скица на парцела, за да ми кажете кое как да разположа. Аз съм добронамерен и позитивен, но Моля, не злоупотребявайте с това!
Честит имен ден на всички Ивановци, Иванки, Ивелини...... :tzvetentze:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от libra »

Никой не те кара да си публикуваш нотариалния акт,но ако слагаш снимки,нека има някакъв смисъл.Аз от твоята снимка почти нищо не разбирам .Май е панорама към морето,но ти морето няма да обработваш ,нали?
Ти ще очакваш някаква информация от нас,ами и ние имаме някакви очаквания към теб.Иначе ,информация във форума има за всичко-домати,поливане сортове,овошки ,препарати.
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от cameraman »

libra написа:Никой не те кара да си публикуваш нотариалния акт,но ако слагаш снимки,нека има някакъв смисъл.Аз от твоята снимка почти нищо не разбирам .Май е панорама към морето,но ти морето няма да обработваш ,нали?
Ти ще очакваш някаква информация от нас,ами и ние имаме някакви очаквания към теб.Иначе ,информация във форума има за всичко-домати,поливане сортове,овошки ,препарати.
Ето за тази информация съм тук. Иначе парцелът- празен разоран трапец, ограден с мрежа. Има порта. на северната страна два ореха дето ги сложих преди седмица, на източната три новозасадени сливи, през 5 м. На южната- малка ябълка и малка черешка. Няма нищо за снимане... Грозно и необработено е. На северната страна граничи с асфалтиран път. На източната пътят е чакъл. На юг и запад имам съседи. Южният строи. След нескопосно изораване земята е на буци. Напролет пак ще платя на трактор да я обърне и бранува.. тогава ще започна да правя градинки и лехи. Имам една голяма каравана- почти 7 метра с оборудвана баня, кухня и две сепарета, ставащи на спални, която ще ми бъде подслонът. Още не съм я закарал там- ще пречи на пролетното изораване. Добихте ли представа? :ieeee:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”