Никога не съм имал село.

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Никога не съм имал село.

Мнение от cameraman »

....и като дете завиждах на съучениците си. Затова сега има много голяма нужда от помощ за всякакви чифликчийски начинания. В края на 2017 купихме семеен имот в село край Варна и сега се занимавам с непривични за мен дейности. Това ме подтикна да потърся помощ в интернет пространството. Това ме доведе в този форум. Това ме накара да се регистрирам. Очаквам да ми помагате и да не ми се смеете много на липсващата компетентност..
Трябваше да започна със "ЗА МНОГО ГОДИНИ!!!"
Желая ви успехи през 2018.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от libra »

За много години и добре дошъл!
Баш,където трябва си попаднал -много сме умни,всичко знаем и само чакаме някой да му даваме акъл!
Давай снимки,мерки ,теглилки,питай какво те мъчи!Освен това, сега е много подходящ момент за сухи тренировки,малко неща могат да се правят в градината и много планове.
П.П.Много песимистично заглавие, искаш ли да го смениш с нещо по-ведро/до половин час можеш да си коригираш поста/
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2685
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от marillia »

Добре дошъл!
Тук винаги ще се намери някой, който да ти даде акъл, независимо за какво. :dovolen:
Наслаждавай се на всичко, което правиш и... успех от мен!
Щастлива нова година! :ieeee:
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от gabi123 »

Добре дошъл :tzvetentze:, на точното място си!
Настанява се удобно, тук ще намериш много приятели и ценни съвети!! :tzvetentze:
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1075
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от Оля »

Добре дошъл и за много години! На точното място си! :daaa:
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от cameraman »

Да, ама аз някак не се вписах в половиния час. Купихме, както казах в първия пост едно място в село Баново(на името на Деси Банова) село на 17 километра от Варна. Много специфичен климат- проветрив... Южно изложение, но преобладаващи северни ветрове от Добруджата и Баир баши. Първата ми работа беше да посадя 3 сливи, за да ме подкрепят в масовия спорт- ракиджийство. Спрях се на Стенли, Чачанска родна и Йо-йо, които имат едновременно зреене и взаимно опрашване. Освен това посадих една ябълка- златна превъзходна и една череша Ван. Последните се надявам да се опрашват от овошките в една овощна градина, отстояща на 35-40 метра. На северната ограда, за да ми спират ветровете от баира посадих два ореха- чандлър и франкет, купени от турска фирма вносител от Бургас. Оградих мястото. Пропуснах да напиша, че преди да садя каквото и да е го изорах. Проучих кога се сее разсадът на това място- след 10 май. Това значи, че трябва да посея семената за зеленчука в началото на март. Правилно ли действам или има излишни движения? :hmmm:
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от shoshy »

Добре дошъл!
На съвсем правилното място си. Тук интересът към нови, празни терени е особен ;) , защото на повечето терените ни са заети до последния см и като чуем за празно място :potekoha: :potekoha: .
За насажденията - съвсем правилно си подходил. Вече е дошло време и за декоративни растения да се замислиш :D , я рози, я нещо друго.
Успех с начинанието!
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от d_vitanova »

Добре дошъл и от мен!

Не се чувствай чак толкова прецакан , че не си имал село. Аз съм имала...Прекрасно детство, но когато си заимах мое село, в което вече не бях дете, реалността се размина със спомените :dovolen:
Не знаят повече тези , дето са имали село , искам да кажа.

Много си уцелил с мястото - повечето тук сме градски селяни. Какво ли не сме правили - конски л...на сме събирили, троскот сме разсаждалинашенски бурени сме изписвали от странство ...абе -купон!
А съвети най-обичаме да даваме :D Особено зимата, като ни стегне безделието душичките.
Давай снимки!

А, да не пропусна - и аз садя разсад в градината след 5-6 май. Слагам семената /у дома в хола/ за разсада не по-рано от 15 март, обаче. За домати това.
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от cameraman »

Как мога да кача файл със снимка???
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Никога не съм имал село.

Мнение от cameraman »

Я да опитам.. нещо не ми се получава като кликна на качете в "Tinypic". Не излиза прозорец за вкарване на файл. Излиза това: "Качете файл или натиснете бутона Добавете към мнението, за да добавите файла към мнението си."но не е активно.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”