Опит - малко, желание - огромно

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
zvezdi4cca
Двойно кафе
Мнения: 173
Регистриран на: Окт 2, '17, 09:30
Местоположение: Калофер, България
Получил благодарност: 1 път

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от zvezdi4cca »

lenuza73 написа:
:tzvetentze: Просто давам идея :tzvetentze:
За идеи се моля :tzvetentze: Благодаря :)
"Ако искаш да видиш пеперуди, трябва да изтърпиш две-три гъсеници" - Малкият принц
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4878
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от dancheto »

Здравей и добре дошла! Да знаеш вече благородно завиждам за стайните цветя, да отгледаш пахира.....аз уморих три, кротона и той ти е уникален....браво, а за вън розите са супер, браво, с интерес ще следя твоята тема! Успех!
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от mimilisa »

zvezdi4cca написа:Аз пак идвам с мойта ограда да питам :D
Качвам снимки на самата ограда, която искам да зарозя :) през лятото ще се сменя, като отдолу ще има бетон за основа, а отгоре мрежа около 160-180 см. Изобщо не знам как да подредя розите. Цялата ограда ще ми е само за рози, като посредата ще трябва да оставя място за врата. Чудя се само рози или да пробвам да ги съчетая с нещо друго?..ама с какво.. :hmmm: Помагайте с идеи, моооля :tzvetoman:
Харесах си още няколко - Абрахам Дарби, Джорджия, Еден също много искам, ама не знам ще се справя ли с него :hmmm: Моля ви, препоръчайте ми храстовидни рози, много цъфтящи :D

Изображение

Изображение
Където ще ти е вратата си засади
Тамарикс
Изображение
Изображение

Албиция
Изображение
облечи оградата с лоницера
Изображение

Вземи някои ниски вечно зелени и чак тогава си подбери розите, ама в групи не в алея.
:daaa:
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от boggy »

Добре дошла и от мен :) Много хубави са ти розите, а оградата е чудна :) Само си я представям с едни големи рози :) Жълто, розово, бяло....лелелееее :) Супер ще е :) Имаш бая работа, но ще стане супер :) И кучето е готино :) :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Гале

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от Гале »

Звездичка, добре дошла! Едно предложение и от мен:

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от calico »

Звездичке, нали не мислиш сега да садиш рози и после лятото да копаете за бетонови основи на оградата?
сади всичко чак след като ти е готова оградата.

Ленузка ти даде отлични съвети :daaa:

дори и аз не бих я облякла цялата в рози :mrgreen: тук там може да има и нещо друго.

виж сега, имаш време докато я направят, обмисли добре нещата, плана да е готов и наесен всичко засаждаш
обаче има едно 15-20 рози катерачи и големи храсти, които просто е задължително да ги имаш, имай го предвид. че после ще се тюхкаш :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1075
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от Оля »

И аз бих изчакала есента, щом там ще се лее бетон и ще се опъва друга мрежа. Тъкмо ще имаш време да си измислиш концепцията, да я смениш няколко пъти :lol: , да разпиташ тук за розите, които са ти харесали и т.н.. Ще можеш и хубаво да си подготвиш мястото,да оформиш напр. леха с по-неправилна форма, ако ти харесва. На мен също идеите на Ленуза най-много ми допаднаха. За твоя случай имахме много подходяща тема в градини и дизайн- мисля, че се казваше Миксбордюрите :hmmm: . Там имаше доста добри идеи.
Аватар
zvezdi4cca
Двойно кафе
Мнения: 173
Регистриран на: Окт 2, '17, 09:30
Местоположение: Калофер, България
Получил благодарност: 1 път

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от zvezdi4cca »

Благодаря на всички за идеите :tzvetentze:
dancheto написа:Здравей и добре дошла! Да знаеш вече благородно завиждам за стайните цветя, да отгледаш пахира.....аз уморих три, кротона и той ти е уникален....браво, а за вън розите са супер, браво, с интерес ще следя твоята тема! Успех!
- Да си призная пахирата освен, че я поливам никакво друго внимание не и обръщам ;) А кротона е първото ми цвете в саксия, което си купих сама. Беше много мъничък и на няколко пъти го нападаха памуклийки, но оцеля и много се гордея с него :D
boggy написа:Добре дошла и от мен :) Много хубави са ти розите, а оградата е чудна :) Само си я представям с едни големи рози :) Жълто, розово, бяло....лелелееее :) Супер ще е :) Имаш бая работа, но ще стане супер :) И кучето е готино :) :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
- абе чак се връщах да разглеждам снимките къде се вижда кучето :D Не знам как ще оцелее градината съвместно със зверо
calico написа:Звездичке, нали не мислиш сега да садиш рози и после лятото да копаете за бетонови основи на оградата?
сади всичко чак след като ти е готова оградата....виж сега, имаш време докато я направят, обмисли добре нещата, плана да е готов и наесен всичко засаждаш
обаче има едно 15-20 рози катерачи и големи храсти, които просто е задължително да ги имаш, имай го предвид. че после ще се тюхкаш :lol:
Няма, няма сега да засаждам нищо. Само събирам идеи, да имам някаква представа за есента какво ще правя :) А задължителните рози, задължително да ми ги кажеш ;)
"Ако искаш да видиш пеперуди, трябва да изтърпиш две-три гъсеници" - Малкият принц
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от calico »

Ами, то много, ама най-задължителната е Дарби. :angelche:

Става дума за големите рози, големи храсти и катерачи, дето са подходящи за оградата

После Еден, белия Еден, Хайд Хол, Гр.Томас или Голдън Целебрейшън, Флорентина, Елф...
абе много са, нека и другите кажат

ама не изпущай и Алоха на Бьорнер, и Пол Тренсон, и Пърпъл Скайлайнера, и Салита, и Цезар, и още и още..
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
zvezdi4cca
Двойно кафе
Мнения: 173
Регистриран на: Окт 2, '17, 09:30
Местоположение: Калофер, България
Получил благодарност: 1 път

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от zvezdi4cca »

calico написа:Ами, то много, ама най-задължителната е Дарби. :angelche:

Става дума за големите рози, големи храсти и катерачи, дето са подходящи за оградата

После Еден, белия Еден, Хайд Хол, Гр.Томас или Голдън Целебрейшън, Флорентина, Елф...
абе много са, нека и другите кажат

ама не изпущай и Алоха на Бьорнер, и Пол Тренсон, и Пърпъл Скайлайнера, и Салита, и Цезар, и още и още..
За Дарби, вече разбрах, че е задължителна :D Благодаря ти :tzvetentze: Така и така съм те заразпитвала, да питам още :) Харесала съм си много една роза, чак ме сърбят пръстите още сега да я купя - TEASING GEORGIA (Ausbaker). И като цяло има ли смисъл да ги поръчвам сега, да ги засаждам някъде и наесен да ги местя или да изчакам и направо есента да ги поръчам?
"Ако искаш да видиш пеперуди, трябва да изтърпиш две-три гъсеници" - Малкият принц
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”