Опит - малко, желание - огромно

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
zvezdi4cca
Двойно кафе
Мнения: 173
Регистриран на: Окт 2, '17, 09:30
Местоположение: Калофер, България
Получил благодарност: 1 път

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от zvezdi4cca »

Гео, граф написа:Добре дошла, Звездичке :tzeluvka: !

Щом имаш желание, опита ще дойде с времето и с форума :daaa: ! Градината ти има голям потенциал и е чудесно, че имаш време за измисляне. Щото тук всички сме от типа "Искам го сега, искам го веднага!!!" :lol: :lol:. А ти ще можеш да проектираш, да мечтаеш, само дето резултата обикновено надминава очакванията (освен че се разминава с тях :swink: ). Имай на ум, че преди да садиш е добре да заложиш пътеките, място за отмора или детски кът, арките, дърветата, храстите, големите туфи треви, жив плет, алпинеуми - това са опорните точки, гръбнака на градината. Ще трябва да изясниш за себе си каква градина искаш - примерно японска, формална или някаква друга... Едва след тях идват самите растения :nod:. Четенето, питането и болките в гърба ще те съпътстват през цялото време. Обаче пък удоволствието е невероятно! Забавлявай се :tzvetoman: !
Благодаря за посрещането и съветите :tzvetentze:
Тъй като живеем с бабата и дядото на ММ и къщата реално е тяхна, нямам много право да се разпъвам в двора :| Засега са ми отпуснали само покрай тази ограда, която показах да си наслагам рози или други неща, но без да се разпъвам много, много... :x Общо взето за дядото всичко, което не дава плод си е чиста загуба на пространство. Искаше да си наслага лози на оградата, но добре, че ММ успя да го убеди, че има достатъчно вече (останалата част от оградата си е лози).
Та, за себе си искам зелена полянка с цветя покрай оградата :)
"Ако искаш да видиш пеперуди, трябва да изтърпиш две-три гъсеници" - Малкият принц
Аватар
zvezdi4cca
Двойно кафе
Мнения: 173
Регистриран на: Окт 2, '17, 09:30
Местоположение: Калофер, България
Получил благодарност: 1 път

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от zvezdi4cca »

calico написа:Звездичке, по-добре наесен. Щото като преместиш тръгнала роза, и я рестартираш отначало, все едно е в кома за втори път.

Джорджията хм... имах я. Не съм въодушевена от нея. Цвета е прекрасен, леко сламен. Става голяма, но нещо при мен с повторния цъфтеж не беше блестяща. но пък си беше на сянка цял следобед, може за това да е. Имаше склонност да напуща едни дълги шишове, с цял метър над останалия храст. нека и другите кажат, вероятно само при мен е била такава, иначе е остинка, а това значи от най-прекрасните рози.
ето една снимка от Розебука на Джорджията, потресаваща е, вземай я... :mrgreen:
ето какво значи на мощна остинка да се остави достатъчно място
Изображение

Аз се влюбих вече, така че каквото и да ми кажете ще я вземам :D :D :D
"Ако искаш да видиш пеперуди, трябва да изтърпиш две-три гъсеници" - Малкият принц
Аватар
zvezdi4cca
Двойно кафе
Мнения: 173
Регистриран на: Окт 2, '17, 09:30
Местоположение: Калофер, България
Получил благодарност: 1 път

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от zvezdi4cca »

Вече си имам и камелия :)
Отдавна съм ги харесала, ама не смея да си купя, защото съм чувала, че са много капризни, но вчера получих подранил подарък за рождения ден :D
Не знам какво да я правя, да я пресаждам ли, в саксията ли да я оставям :hmmm: Лошо, че няма никакъв етикет на саксията и дори не знам какъв вид е...
Отивам в темата за камелиите да чета
Изображение
"Ако искаш да видиш пеперуди, трябва да изтърпиш две-три гъсеници" - Малкият принц
sasha

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от sasha »

Добре дошла и от мен Звездичке!
Ах как ти завиждам за празното място! Имаш да мечтаеш, да садиш, да местиш и прочие. А си ми и почти съседка - ей къде е Тъжа. Съвети ще давам,когато ми дойдеш на гости :hihihi:
Аватар
zvezdi4cca
Двойно кафе
Мнения: 173
Регистриран на: Окт 2, '17, 09:30
Местоположение: Калофер, България
Получил благодарност: 1 път

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от zvezdi4cca »

sasha написа:Добре дошла и от мен Звездичке!
Ах как ти завиждам за празното място! Имаш да мечтаеш, да садиш, да местиш и прочие. А си ми и почти съседка - ей къде е Тъжа. Съвети ще давам,когато ми дойдеш на гости :hihihi:
Аааа не почти, направо съм ти съседка :) Тъжанка съм си по рождение, в Калофер само живея :hihihi:
"Ако искаш да видиш пеперуди, трябва да изтърпиш две-три гъсеници" - Малкият принц
sasha

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от sasha »

Аха, разбрах, "светна" ме другарче. Познавам те от мъничка.Светът е малък и форумът дебне отвсякъде :hihihi:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от Тутти »

Звездичке, камелията е готова да цъфти, не е подходящо да я пресаждаш сега. Ще хвърли всички пъпки, дори ако я местиш тук и там. Нека премине цъфтежа и може ако е прохладно времето, да се насади в градината на завет и светла сянка. Аз имам същата, вирее без проблем навън.
Аватар
zvezdi4cca
Двойно кафе
Мнения: 173
Регистриран на: Окт 2, '17, 09:30
Местоположение: Калофер, България
Получил благодарност: 1 път

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от zvezdi4cca »

Тутти написа:Звездичке, камелията е готова да цъфти, не е подходящо да я пресаждаш сега. Ще хвърли всички пъпки, дори ако я местиш тук и там. Нека премине цъфтежа и може ако е прохладно времето, да се насади в градината на завет и светла сянка. Аз имам същата, вирее без проблем навън.
Благодаря за бързия съвет :tzvetentze:
Сега и да искам няма как да я засадя в градината, че имаме половин метър сняг :hihihi: Настанила съм я на стълбището, което не се отоплява, до прозореца. Надявам се да не се разсърди, че е преместена оттам, където е била досега и да ме зарадва с цъфтеж :)
"Ако искаш да видиш пеперуди, трябва да изтърпиш две-три гъсеници" - Малкият принц
Аватар
zvezdi4cca
Двойно кафе
Мнения: 173
Регистриран на: Окт 2, '17, 09:30
Местоположение: Калофер, България
Получил благодарност: 1 път

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от zvezdi4cca »

sasha написа:Аха, разбрах, "светна" ме другарче. Познавам те от мъничка.Светът е малък и форумът дебне отвсякъде :hihihi:
Това "другарче" обеща да ме доведе при теб, че пусти срам, вече толкова години само на растенията от външна страна на оградата ви се радвам :oops:
"Ако искаш да видиш пеперуди, трябва да изтърпиш две-три гъсеници" - Малкият принц
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”