Опит - малко, желание - огромно

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
zvezdi4cca
Двойно кафе
Мнения: 173
Регистриран на: Окт 2, '17, 09:30
Местоположение: Калофер, България
Получил благодарност: 1 път

Опит - малко, желание - огромно

Мнение от zvezdi4cca »

Здравейте от мен :) От известно време чета форума, та реших, че е време да се представя.
Казвам се София и живея в едно подбалканско градче от селски тип :) Преместихме се с моя мъж преди 3 години в къщата в която сме в момента. Първоначално започнах да събирам стайни цветя- много обичам да ми е като в джунгла. Имам около 30 различни, като включим и 10-на орхидеи, както и сандъчетата със сакъзчета си е направо много. С тях се справям сравнително добре, видях че има и отделни теми за стайните цветя, ще се чете при нужда
От миналата година започнах да стягам и двора малко по малко. Та, поводът да влезна в този форум са розите :angelche: Кралиците рози! Когато реших, че искам рози в градината, влезнах в един сайт и си поръчах едни рози. Точка. Нито сайта запомних, нито пък си направих труда да запомня имената на розите. Засяхме ги - всички се хванаха, тръгнаха, цъфтяха - изобщо красота от всякъде. После реших, че искам още и като влезнах да чета - ама то сортове, ама то видове, ама то различно рязане, торене и т.н...свят ми се зави. След дълго ровене успях да намеря имената на почти всички рози. Имам - Golden Showers, Blue moon (мислех, че е ЧХ, но това лято изкара едни 3 метра шишове, предполагам ще се окаже катерач :hmmm: ), Hendel, Miracle, Ingrid Bergman, Olde Romeo, Mysterieuse, Фокус-Покус и Eiffel Tower. Освен това имам няколко корена червени и розови безименни от градината на баба, захванати от резник.
Тъй като ми "отпуснаха" една ограда (телена, 7 + 7 метра), ще се купуват още рози :) Четох разни теми във форума, но не мога да преценя кое ще е по-удачно, да насадя катерачи, или храстовидни :hmmm: Искам да имам от всички :D Единствено не харесвам май тези с малките цветчета, ама пък искам да цъфтят постоянно :D Харесах си Gloire de Dijon, Rimosa, Zephirine Drouhin. Много ми харесват и Остинките, ама още не съм прочела дали мястото ще е подходящо за тях. Оградата е източна, почти цял ден се огрява от слънце, доста е ветровито при нас, като сложим и почвата, че е глинеста ще трябва добре да се информирам преди да поръчвам.
А вашите са прекрасни!!! Толкова много красота не бях виждала скоро!!! Ще се радвам някой ден да се похваля и аз с такива разкошни рози :dovolen:
Благодаря на всички, които отделиха време да прочетат :tzvetentze:
Усмихнато да ви е :dovolen: :dovolen:
"Ако искаш да видиш пеперуди, трябва да изтърпиш две-три гъсеници" - Малкият принц
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от Миша »

Добре дошла ,Звездичке ! :tzvetentze:
Със съвети за розите не мога да ти помогна, но тук има огромно количество розомани-специалисти, така че няма да остане въпрос без отговор . Виж за всичко друго по отглеждане без разните му фризури с радост бих помогнала, няма нужда да ти се вие свят, всичко много бързо ще си дойде на мястото, щом има ентусиазъм и място, за последното много завиждаме, щото вече повечето си останахме само с първото , но пък ентусиазмът е неизчерпаем и все намира кое как да размести, намести и т.нат, че да има място за още :lol:

ПП.В темата за пикчърките си поисках звезди, и ето, съдбата ми прати звездичка :D
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от libra »

Добре си ни дошла !
Ще си подредиш и ти прекрасно розите и двора,няма да отнеме много време .А мечтите,гледане на кратинки,ровичкане на сам натам,то е по сладко даже и от цвета.
Блу Муун може и да е Sissi ,aко ухае на теменужки и е висока и тясна.ЧХ също могата да пускат едни пръчки-байряци.
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от Kaira »

Здравей и добре дошла, звездичке! :tzvetentze:
Ще се радвам да ни покажеш стайните цветя! :tzvetoman:
Усмихнат ден и на теб! :dovolen:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от calico »

Добре си ни дошла, Звездичке :liubov: :tzvetentze:

Купувала си от Бритрозако, тия неща са в техните листи. Класни рози, добри. Без някои чаени хибриди, но като са млади все още имат доста чар в тях, то зависи и как са подредени. Доста от твоя списък преди 4-5 години ги купувах от Бритрозако за съседа, та знам как се развиват...

Розите обичат глинеста почва. Мястото ти на изток е отлично за рози. Дай снимки на тез огради и живот и здраве напролет и наесен ще ги зарозим. Не отбягвай големите дребноцветни рози. те придават особен чар на композицията, когато са съчетани с други.
казвай сега колко е висока тая ограда, телена ли е, щото ако е 1,50-1,60- идеална за храстови рози, че и остинки, катерачите искат повече височина.
дай изобщо скица, снимка на мястото, все ще намериш де да сложиш една арка, те отдолу място няма да заемат, само нависоко.

п.п. Блу Муун има чаен хибрид, има и катерач
явно твоята ще е катерача
да не те отчайвам, ама е доста нефелна роза
нищо де, след 3-4 години ще я смениш :daaa:
Последно промяна от calico на Ное 19, '17, 17:14, променено общо 1 път.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4380
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1932 пъти
Получил благодарност: 682 пъти

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от Emilly1212 »

Добре дошла, Звездичке! :tzvetentze:

Ще ми е интересно да покажеш какво имаш - стайните цветя, розите, поглед от вашето местенце - щом е в подбалканско градче - сигурно е красиво.
А при нас има много специалисти по розите и ще ти помогнат!

Чувствай се уютно тук! :gush:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2577
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 695 пъти

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от Lalel4e »

calico написа:...Дай снимки на тез огради и живот и здраве напролет и наесен ще ги зарозим. Не отбягвай големите дребноцветни рози. те придават особен чар на композицията, когато са съчетани с други.
казвай сега колко е висока тая ограда, телена ли е, щото ако е 1,50-1,60- идеална за храстови рози, че и остинки, катерачите искат повече височина.
дай изобщо скица, снимка на мястото, все ще намериш де да сложиш една арка, те отдолу място няма да заемат, само нависоко...

...нищо де, след 3-4 години ще я смениш :daaa:
:lol: :lol: :lol: Calico ти оформи градината набързо! Само кажи 'ро...' и вече имаш проект за розова градина :lol:
Calico, нея не я питаш за Дарби и за ръкавици... :svekurva:

Здравей и от мен! :tzvetentze:
И аз съм отскоро тук, мога да помагам с четене на отговорите дето ще ти ги дават :lol:
Успех с градината! Сигурна съм, че скоро ще гледаме прекрасни снимки с много рози :ieeee:
Аватар
zvezdi4cca
Двойно кафе
Мнения: 173
Регистриран на: Окт 2, '17, 09:30
Местоположение: Калофер, България
Получил благодарност: 1 път

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от zvezdi4cca »

Благодаря за топлото посрещане :)
calico написа: Дай снимки на тез огради и живот и здраве напролет и наесен ще ги зарозим. Не отбягвай големите дребноцветни рози. те придават особен чар на композицията, когато са съчетани с други.
казвай сега колко е висока тая ограда, телена ли е, щото ако е 1,50-1,60- идеална за храстови рози, че и остинки, катерачите искат повече височина.
дай изобщо скица, снимка на мястото, все ще намериш де да сложиш една арка, те отдолу място няма да заемат, само нависоко.
:
Хубавото е, че ограда всъщност още няма :D Тоест има една телена, но напролет (обещано!) ще се сменя, бетон + телена мрежа, около 1 и 80 височина
По-късно ще снимам самото място от различни ъгли и ще покажа
"Ако искаш да видиш пеперуди, трябва да изтърпиш две-три гъсеници" - Малкият принц
Аватар
zvezdi4cca
Двойно кафе
Мнения: 173
Регистриран на: Окт 2, '17, 09:30
Местоположение: Калофер, България
Получил благодарност: 1 път

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от zvezdi4cca »

Ето малко снимки на розите, които имам. Всичките са ми в единия край на двора, наблъскани една в друга :oops: Нямам снимка централно на всички, защото пред тях има две ябълки, които явно ще трябва да изчакам да престареят и да умрат от естествена смърт :lol:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Ако искаш да видиш пеперуди, трябва да изтърпиш две-три гъсеници" - Малкият принц
Аватар
zvezdi4cca
Двойно кафе
Мнения: 173
Регистриран на: Окт 2, '17, 09:30
Местоположение: Калофер, България
Получил благодарност: 1 път

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от zvezdi4cca »

А ето и на стайните ми цветя
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Ако искаш да видиш пеперуди, трябва да изтърпиш две-три гъсеници" - Малкият принц
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”