Опит - малко, желание - огромно

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
zvezdi4cca
Двойно кафе
Мнения: 173
Регистриран на: Окт 2, '17, 09:30
Местоположение: Калофер, България
Получил благодарност: 1 път

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от zvezdi4cca »

Миша написа:
ПП.В темата за пикчърките си поисках звезди, и ето, съдбата ми прати звездичка :D
Етоо ме, тук съм и целия си блясък :lol:
"Ако искаш да видиш пеперуди, трябва да изтърпиш две-три гъсеници" - Малкият принц
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от сюзан »

Добре дошла и от мен! :tzvetentze: Щом обичаш цветята, очакват те много приятни мигове в този форум.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от Ава_и_мама »

:P Добре дошла и от мен! :liubov:
Настаняване се удобно, пиши, пускай снимки, прави планове, вземи си тефтер и си записвам важните за теб неща- ще ти е от полза.
Забавлявай се! :P
Аватар
zvezdi4cca
Двойно кафе
Мнения: 173
Регистриран на: Окт 2, '17, 09:30
Местоположение: Калофер, България
Получил благодарност: 1 път

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от zvezdi4cca »

Аз пак идвам с мойта ограда да питам :D
Качвам снимки на самата ограда, която искам да зарозя :) през лятото ще се сменя, като отдолу ще има бетон за основа, а отгоре мрежа около 160-180 см. Изобщо не знам как да подредя розите. Цялата ограда ще ми е само за рози, като посредата ще трябва да оставя място за врата. Чудя се само рози или да пробвам да ги съчетая с нещо друго?..ама с какво.. :hmmm: Помагайте с идеи, моооля :tzvetoman:
Харесах си още няколко - Абрахам Дарби, Джорджия, Еден също много искам, ама не знам ще се справя ли с него :hmmm: Моля ви, препоръчайте ми храстовидни рози, много цъфтящи :D

Изображение

Изображение
"Ако искаш да видиш пеперуди, трябва да изтърпиш две-три гъсеници" - Малкият принц
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от lenuza73 »

Привет Звездичке :tzvetentze:

И аз като теб имам такава ограда ..дълго време се чудех какво да я правя ,тъй като от другата страна имам съсед който си опъна една грозна оранжерия на 30 см от оградата.Първоначално мислех да я облека с дива лоза,после се отказах..слагах и орлов нокът/лоницера/тя пък толкова мощна че щеше да ми събори оградата -изкорених я.След това размислих и реших да е открай до край катерачи ,но после пък ми хрумна ,че ако е само рози няма да е красиво през цялата година,като прецъфтят розите ще останат само едни тръни ..пак се отказах и от това...в момента на тази ограда имам кътчета с иглолисти,широколистни,декоративни треви и разбира се два катерача и няколко по ниски розета,също и хортензии тъй като в близост до оградата имам орех който ми приютява сенколюбивите.
Според мен щом ще слагаш порта по средата е добре да включиш и някое конусовидно иглолистно,някое ацерче,над портата сложи една арка с два катерача /примерно Флорентина и Айсберг/ направи няколко лехички с разни декоративни тревички ,ниски иглолисти ,алпинеум със сукуленти..Розите са красиви но не целогодишно,а ако внесеш и зеленко между тях ще ти се пълни окото постоянно :gush: :tzvetentze: Просто давам идея :tzvetentze:
Аватар
zvezdi4cca
Двойно кафе
Мнения: 173
Регистриран на: Окт 2, '17, 09:30
Местоположение: Калофер, България
Получил благодарност: 1 път

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от zvezdi4cca »

lenuza73 написа:
:tzvetentze: Просто давам идея :tzvetentze:
За идеи се моля :tzvetentze: Благодаря :)
"Ако искаш да видиш пеперуди, трябва да изтърпиш две-три гъсеници" - Малкият принц
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4882
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от dancheto »

Здравей и добре дошла! Да знаеш вече благородно завиждам за стайните цветя, да отгледаш пахира.....аз уморих три, кротона и той ти е уникален....браво, а за вън розите са супер, браво, с интерес ще следя твоята тема! Успех!
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от mimilisa »

zvezdi4cca написа:Аз пак идвам с мойта ограда да питам :D
Качвам снимки на самата ограда, която искам да зарозя :) през лятото ще се сменя, като отдолу ще има бетон за основа, а отгоре мрежа около 160-180 см. Изобщо не знам как да подредя розите. Цялата ограда ще ми е само за рози, като посредата ще трябва да оставя място за врата. Чудя се само рози или да пробвам да ги съчетая с нещо друго?..ама с какво.. :hmmm: Помагайте с идеи, моооля :tzvetoman:
Харесах си още няколко - Абрахам Дарби, Джорджия, Еден също много искам, ама не знам ще се справя ли с него :hmmm: Моля ви, препоръчайте ми храстовидни рози, много цъфтящи :D

Изображение

Изображение
Където ще ти е вратата си засади
Тамарикс
Изображение
Изображение

Албиция
Изображение
облечи оградата с лоницера
Изображение

Вземи някои ниски вечно зелени и чак тогава си подбери розите, ама в групи не в алея.
:daaa:
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от boggy »

Добре дошла и от мен :) Много хубави са ти розите, а оградата е чудна :) Само си я представям с едни големи рози :) Жълто, розово, бяло....лелелееее :) Супер ще е :) Имаш бая работа, но ще стане супер :) И кучето е готино :) :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Гале

Re: Опит - малко, желание - огромно

Мнение от Гале »

Звездичка, добре дошла! Едно предложение и от мен:

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”