Начинаещ градинар и овощар

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
kupon777
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Май 5, '17, 14:10

Начинаещ градинар и овощар

Мнение от kupon777 »

Привет на всички от този форум! Сега намерих време да се представя ,при положение ,че от лятото чета форума!Казвам се Добромир Аврамов на 47 години,от гр. Разград. Имам син на 3 години и 2 дъщери съответно на 8 и 12 години.Желая да си произвеждам плодове и зеленчуци за собствено ползване като за целта съм си закупил 2 места по 2 декара в лозята край града.Първите два декара бяха салкъмова гора, лешници и някое друго плодно (полуизсъхнало)дърво.Последва рязане ,изкореняване,ограждане,оране ,фрезоване и след две години мъка -дини ,пъпеши,картофи,боб, тикви (екологично чисти,мястото не е работено поне 17 години,използвал съм само оборска тор,без пръскане). На другото място -домати ,пипер,моркови,червено цвекло,краставици-до там ми стигна времето и силите.Сега ще садя овошки-купил съм си хинап и бадем.В тоя ред на мисли да попитам някой знае ли от къде мога да си купя (поръчам) Арония -дърво ( в гр. Доспат има в доста къщи,но са си купили дървото от местния пазар - пролетно време някой донасял да продава фиданки). Много е спретнато-не е като храста.Още един път живи и здрави на всички от форума!
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Начинаещ градинар и овощар

Мнение от Ава_и_мама »

Добре дошъл, Добромир. :dovolen:
Ние много се радваме на престрашилите се да се представят. :P
Щом си чел знаеш колко сме любопитни. Пусни някоя снимка. Твоята половинка обича ли цветята?
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Начинаещ градинар и овощар

Мнение от libra »

Добре си ни дошъл!Ти само данъчната си декларация не показа .Радвам се на работливи хора,а и многодетен татко.
Тук можеш намериш доста идеи за интересни и хубави сортове овошки.
kupon777
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Май 5, '17, 14:10

Re: Начинаещ градинар и овощар

Мнение от kupon777 »

Моята половинка няма време- второто място го купих на 23.12.2016 с ток и вода ,и тя е идвала един път(средата на август), с триста зора -да види от къде идват доматите и краставиците , а иначе малката дъщеря лятото не е пропускала да идва с мен.Сина е малък и някой трябва да го гледа,а градината иска работа.Голямата дъщеря-като майка си(един път с нея и те толкоз). Аз съм доволен ,че ме оставят да работя.Не съм много по снимките ,но имам една на плод хинап ,засят април месец и родил (тигров нокът) ,ще се опитам да я пусна .Днес ми се ослани доматито и пипера,нямам време да го обера ,че копая дупки-имам да садя 19 хинапа и три бадема! Поздрави!
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1693
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 226 пъти

Re: Начинаещ градинар и овощар

Мнение от darina1960 »

Добре дошъл, Добромир!
Първо - поздрав за теб и за твоята половинка за това, че сте се престрашили да създадете три дечица. Да са ви живи и здрави.
Радвам ти се и за това,че ти се работи. Работи ти се на кЪра.
А ако засееш някоя и друга розичка или друга китка, дали твоето момиче ще увеличи бройката на посещенията в имотите? Въпреки трудностите по отглеждане на дечицата?
Пък може и да ни покажеш някоя снимка. Нищо че не си фотограф.
Добре дошъл още веднъж. Идва зима и ще има време за четене. А тук има материал.
И е топло...
:daaa:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 734 пъти
Получил благодарност: 709 пъти

Re: Начинаещ градинар и овощар

Мнение от Lalel4e »

Добре дошъл, здраве на цялото семейство желая, другото ще си дойде на мястото. Щом ти се работи, ще успееш :daaa: :daaa: :daaa:
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Начинаещ градинар и овощар

Мнение от vanina_g »

Добре дошъл и от мен! :tzvetentze:
Много се възхищавам на такива решения като твоето - да си купиш земя, за да си отгледаш сам плодовете и зеленчуците за семейството!
Успех ти желая от цялото си сърце! :tzvetentze:
kupon777 написа:Привет на всички от този форум! ...Имам син на 3 години и 2 дъщери съответно на 8 и 12 години....!
И нещо странично - друго си е да имаш син, нали ;) - първи се споменава, като се говори за деца - това много ни усмихна с ММ, че ние с две дъщери, ама не се престрашихме за трето, въпреки, че много искахме момченце! Та затова ни направи впечатление, а може и да не е било нарочно от твоя страна, надявам се не се обиждаш :daaa:
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Начинаещ градинар и овощар

Мнение от renimoss »

Добре дошъл и от мен :tzvetentze:
Начинаещ, казваш, но със замах си почнал - 4 дка пустееща земя си облагородил :dovolen:
Сега, почваш да докладваш от кое по колко изкара, какви проблеми имаше, как се справяше, таквиз неща :lol:
Чудесно е, когато хората, че и млади при това, се връщат към обработването на земята :tzvetentze:
kupon777
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Май 5, '17, 14:10

Re: Начинаещ градинар и овощар

Мнение от kupon777 »

Изображение
kupon777
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Май 5, '17, 14:10

Re: Начинаещ градинар и овощар

Мнение от kupon777 »

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”