За една голяма уста

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1650 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Emilly1212 »

Лалелче, много са красиви зюмбюлите. :tzvetentze:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2515
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 602 пъти
Получил благодарност: 544 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

shoshy написа: Мар 5, '19, 23:00 Лече, чудесна градинка! Такъв оранжев зюмбюл за първи път виждам :potekoha: .
На мен миналата година ми беше за първи път и съм влюбена в този цвят. Добре, че не е така преситен както беше на опаковката. За него и за жълтия казаха, че тази година били по-наситени цветовете, а аз не исках наситени. Жълтия на снимката изглеждаше направо като горчица и се надявах да не стане такъв. Пепеляворозовият (то даже към светло лилаво отива) го даваха като много наситено тъмно розов към червен. Но този цвят е тъй нежен и прекрасен! Сините са си като на снимките. :)
Дим написа: Мар 6, '19, 07:41 Лалелче,домашната ти градинка е повече от прекрасна :sflower: :sflower: :sflower:
Много да те радва и се замислям за догодина дали да не я изкопирам :ieeemyzh:
Хич не се замисляй, ами действай! :daaa:
Усещането е страхотно!
calico написа: Мар 6, '19, 08:58 Лалелче, откога чакам твоите луковици
прекрасни се :potekoha:
е покажи и терасата, като няма къде да се стъпи от цветя :daaa:
Благодаря, calico!
Терасата обаче не е за показване :lol: :lol: :lol:
Голяма натурия е. В събота имам един голям ангажимент дето ме ангажира повече от година и после ще ми олекне. След това ми дай около месец да оправя и ще снимам :lol: :lol: :lol:

Ароматът наистина е убийствен. Вчера обрах повечето китки да не изтощават луковиците и ги сложих в кухнята, но не можем да се храним нормално с тях - все едно ядеш нещо със зюмбюли :lol: :lol: И пак ги изнесох :)

Тази година съм заложила цели 14 зюмбюла! Някои още са на пъпки и ги чакам. Щях да подарявам на приятелки, ама ми досвидя :lol:
Догодина трябва да заложа 30-тина, че да има за подаръци ;)
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1105 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от ljuboznatelna »

Аз ще го изкопирам заради аромата :) Като хапваме, ще ги изнасям, ако трябва! В градината излязат първата година, после още 2-3 са рехави, и накрая изчезват.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2515
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 602 пъти
Получил благодарност: 544 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

ljuboznatelna написа: Мар 7, '19, 19:16 Аз ще го изкопирам заради аромата :) Като хапваме, ще ги изнасям, ако трябва!
:lol: :lol: :lol: :daaa:
ljuboznatelna написа: Мар 7, '19, 19:16 В градината излязат първата година, после още 2-3 са рехави, и накрая изчезват.
Как така?? Какво имаш предвид? :hmmm:
С купешките зюмбюли ли става това? Четох, че се разпадали хибридите, ама чак пък да изчезват...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1105 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от ljuboznatelna »

Просто спират да излизат. И много от лалетата са така. Трябва да се вадят, а аз не го правя. В чашка няма такава опасност :)
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2515
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 602 пъти
Получил благодарност: 544 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Ето че след дъъългата зима пролетта нахлу бързо и зашеметяващо!
Много преживявания, малко време за споделяне :sdovolen:

В моите пущинаци се заформят малки облагородени оазиси. Вече имам две иглики повече и няколко корена повет по-малко :D
За трите откраднати дни на село, съм си направо доволна :P . Закуска в градинката с ароматен чай и пролетно слънце в косите е незаменимо преживяване :)

Изображение

Изображение

Ето още малко красота от моя край:

Изображение

Изображение

Вилата.
Лалеената ми градинка беше повече от прекрасна. Благодарение на Clock имам огромно богатство от лалеени видове - двойно повече, отколкото си бях купила от магазина :ieeee: За съжаление на снимките голяма част от красотата се губи. Но отдавна вече снимам само с телефон - нямам време да се занимавам с по-професионална техника, а и времето е съвсем кът. Горките ми лилиуми чакаха до миналата събота да бъдат посадени :snif: . Да се надяваме, че с тях всичко е наред - луковиците нямаха признаци на промяна, май за капак ги намушках и бая дълбочко... Едва успях да ги оправя и нямах никакво време за снимки. А преди да си тръгнем с малкия сладур, който така сладко се радваше на лаленцата - галеше ги и им се усмихваше, та преди да тръгнем, обрахме всички цъфнали, защото така и така няма да ги видим отново преди да прецъфтят, та поне да им се порадваме вкъщи. Получиха се три огромни букета от лалета и един от нарциси. Зюмбюлите направо си ги оставих там. Мускарите също. Много от резниците, които Miltonia ми изпрати есента, са се хванали :ieeemyzh:
Днес си купих клематис Монтана Рубенс. Вече имам повече видове, отколкото мога да овладея... :oops: - хризантеми, божур, рози, иглика...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И, разбира се, един супердоволен котарак :D

Изображение

Изображение

Изображение

Стига ви толкова, че ще се поболеете :lol: :lol: :lol:
Поздрав от мен! :tzvetentze:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Влизам само за малко да ти кажа колко се радвам да те видя, Лече, и колко весела лалеена полянка си имаш :D . Не изчезвай така повече, липсваш :tzvetentze: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1873 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от pepelqshka71 »

Ами поболяхме се и не ни стига. Давай още. А това зеленото лале на последната снимка е направо извънземно.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 572
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 156 пъти
Получил благодарност: 73 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от desunie »

Лече, от една седмица насам съм се присетила за теб и се чудех къде изчезна.
Много хубава пролетна градинка си заформила! :tzvetoman:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2515
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 602 пъти
Получил благодарност: 544 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Гео, граф написа: Апр 9, '19, 21:25 Влизам само за малко да ти кажа колко се радвам да те видя, Лече, и колко весела лалеена полянка си имаш :D . Не изчезвай така повече, липсваш :tzvetentze: !
Благодаря, Гео, аз и на себе си липсвам, ама такова е положението... Как имате време за тоя форум, не знам :snif:
pepelqshka71 написа: Апр 9, '19, 21:28 Ами поболяхме се и не ни стига. Давай още. А това зеленото лале на последната снимка е направо извънземно.
Пепеляши, зеленото лаленце е от торбата на Clock :liubov: Общо взето половината ми градина е нейна заслуга :sheart:
Ето една ламбадка, която си отгледах вкъщи:

Изображение

Фрезиите ги натъпках в някви кофички колкото да не измрат докато се стопли, че ми казаха не били студоустойчиви, ама те докато отминат студовете, фрезиите преляха и нацъфтяха :hmmm:
Бе кат' садя все лакомо подхождам - все не ми стига, пък кат' почне после един буеняк-треволяк да са протяга по терасата... са чудя де да ги дяна. Ето, миналия път едва набучих лилиумите, разходих си саксийките с хризантемките напред-назад до вилата и си ги върнах, щото то... кой ще ме остави толкова дълго да копая?! Докато градината не ти е под носа, не е работа :(
Градинката пред блока е подложена на все по-чести зорки огледи от моя страна и (Гео, прескочи го това изречение!), скоро вече истински ще съжалявам, че не се осмелих да я подхвана още миналата година...
Ето ги напористите фрезии:

Изображение

Изображение

Ей го тва лудото - забавила съм да го поливам - бере душа, ама се пъне да цъфти. И цъфтя! Бяло. Едни уродливи цветчета, ама си цъфтя. Сега и една жълта е напъпила... Мераклии беее - като мене :lol:

Изображение

Освен това есента ми хрумна гениалната идея да си опоскам ешеверията, че да я развъждам... Демек очупих й сичките листа и ги набучих във влажен пясък. Тя сега пак се разлисти, добре е... :sitwasntme: но листата така си стоят - всички пуснаха корени, но само едно покара ново растение :lol: Чудя се сега колко да ги чакам и дали да не ги разкарам. Дали пък не трябваше да изчакам пролетта за това упражнение... :hmmm:

Изображение

Изображение

Ааа, сетих се още с какво да се похваля - имам си ябълка от семка - смятам да я правя на бонзай :lol: :lol: :lol:
След като уморих мангото (ама то като не е студоустойчиво така и така нямаше какво да го правя...), отново си имам дърво! :lol:

Освен това си купих клематис Монтана Рубенс - доста е дребен, дано се прихване добре на вилата.
Имам един огромен проблем - нямам никаква идея кое къде да садя, а целия двор е един огромен пущинак, пълен с бурени, къпинак и вишнак и какви ли не дивачки и не знам къде колко пръст има и кое къде да слагам... Искам да имам 2-3 годинки да си го разчистя порядъчно, да си го оформя и да планирам, ама не трая толкова без цветя. И уж все дреболии, пък... хризантемите също ги размножих - ей така на майтап. Уж да пробвам... те пък се прихванаха. Абе ще взема да си купя едни ръкавици, че тез зелени пръстчета бая беля ми докарват :lol: :lol: :lol:

Пак се отплеснах. Спирам!
desunie написа: Апр 10, '19, 17:18 Лече, от една седмица насам съм се присетила за теб и се чудех къде изчезна.
Много хубава пролетна градинка си заформила! :tzvetoman:
Десинцеее, тъкмо се засилих да ти пиша в темата и те гледам - ти в мойта :liubov: Ей сега идвам да ти видя лудата работа :P
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”