За една голяма уста

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Lalel4e написа: Май 30, '19, 14:33 ... За името няма какво да се притесняваш - тя наш'та Марче няма нужда от отслабване...
Знам ви отлично, Лече, и двете сте по 40 кила с напикани дюшеци :hihihi:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 710 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Знам аз, че всичко знайш :swait:
Не на Миленка трябва да викат "агент", ама айде... Ти си под прикритие ;)
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7275
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1295 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от ljuboznatelna »

Хахаха, нищо не знаете вие за моите 64 кила, дето бяха 70 :P Зимата с много мъки ги свалих за два месеца. Сега с градинарския фитнес ги поддържам без грешка! Точно днес си мислех за фитнеса, който упражняваме. Не е прекалено натоварващ, работим за всички групи, здравословно. И винаги с настроение и удовлетворение после! Няма значение садим ли, луковици ли вадим, мечтаем ли :D
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 710 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

ljuboznatelna написа: Май 30, '19, 15:32 ...
Точно днес си мислех за фитнеса, който упражняваме. Не е прекалено натоварващ, работим за всички групи, здравословно. И винаги с настроение и удовлетворение после! Няма значение садим ли, луковици ли вадим, мечтаем ли :D
:lol: Така си е! :daaa: :daaa: :daaa:
Само за мечтаенето не бях се сещала, но има резон... :lol: Ми изтощително си е ами - сън не ме лови, апетита пада... Добре че агрофитнесът малко балансира. Откак ходя по-редовно, сутрин се събуждам гладна - това никога не е било!

А аз от вчера съм се забила в темата "Да намалим хамалогията за сметка на удоволствието",
но нещо съм се объркала - тая тема не е за мен! :lol:
За мен хамалогията е удоволствието!
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 710 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Ейй, от ровене по вашите прекрасни теми все не стигам до мойта!
Вчера беше МОЯТ ДЕН :ieeee: :ieeee: :ieeee:
След като 4 поредни дни не успях да се изкопча да отида на вилата, неделя вечерта наточих яко зъби да прекарам там понеделника от тъмно до тъмно. ММ направи опит да помрачи тази моя идилия (не умишлено), но всъщност ми направи услуга.
За к'во иде реч:
Бяхме говорили да ходим на едно място, ама аз тия неща ги забравям в момента, в който сменим темата.. :oops:
И приготвям аз такъмите с размах, а той: "Днес ще ходим ли..."
:eeeh: :eeeh: :eeeh:
След причерняването и пребледняването, се разбрахме като свърши работа към ранния следобед да звънне да тръгвам. Тъй като не съм ходила ЦЕЛИ ДЕСЕТ дни в това тъй усилно за градините време, сещате се колко много работа имах. Пък и се бях напълнила с разсади разни...
Отидох аз, запретнах ръкави (нямах ръкави, разбира се..), без блеене, без снимане, без мечтане - хванах се здраво в теслата, лопатката, кофата и прочие.. и бъъързам да свърша повече работа. Към 13:30 телефонът ми звъни някак без желание :lol: :lol: :lol:
(тук една кратка вметка (знам, че отдавна съм извън всякаква логична нишка на разказа, ама шъ ма изтърпитИ) - телефонът ми звъни с прекрасната фраза "Get out of my life!" - една стааара песен на BZN - "Dance, dance.." - някой ако стори мерак да я прослуша)
Та.. звъни телефонЪТ и викам "Свърши ми царството!"
Не беше той.
Супер! Продължавам!
14:30 вече не се стърпях и се обадих - викам знам ли, може нещо да не се е свързал, пък и да видя как вървят нещата.
"Няма да свърша скоро" - вика.
Еее, супер! Ще свърша още някоя работа :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
И бързам, бързам!
В 16:30 се обажда: "Свърших, тръгвам!"
Ее... добре - доста работа отметнах - доволна! :D
В 17:00 пак звъни: "Няма смисъл! Докато стигнем, ще затворят. Утре ще отидем"
Йеееееееее! :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee:

И така до вечерта стегнато бачках, че нали всеки момент ще ме извикат :lol:
Толкова много работа за един ден не знам дали друг път съм свършвала! А Мария... Мария, Господ да те поживи! С този чадър толкова почивка ми спести! :lol:
Мария Николова написа: Юни 1, '19, 18:26 Съвсем забравих за тази снимка с чисто новия чадър - щракнах я специално за Лалелчето. :hihihi:

Изображение
И аз щракнах една специално за теб:
Изображение

Поправка - не една! Две:
Изображение
Те на т'ва са казва сянка, а?! :lol:

Всички лалета вече извадени! Официално.
______________________________________
Розичката от Гео е прецъфтяла, разбира се.. :snif: и по земята нямаше никакви листенца :tyzhnoangelche:
Ще си я видя чаак догодина :seven:

Но пък един от новите резници, заложени есента, също е направил пъпка!! :shock: Възможно ли е това??

След първото разочарование от пропуснатия цъфтеж, се сетих да се обърна на другата страна, където "тригодишната, вървежна и цъфтежна" роза Playful Rokoko, купена есента от gospodinov, би трябвало да е разтворила пъпки.

И :o :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Ма хииииич не ме интересува дали съм ви досадила с всичките тези снимки!! :tzvetoman:
Розичката е мнооого сладка и си заслужава фотосесията! Цветчетата са колкото едър орех - демек като за роза са ню-ню. Аз знаех, че са дребни, но го пиша за тези, които не са запознати с розата да придобият представа.
Нежна и сладка - това са най-точните определения за нея.

И тъй като все още съм по-голям майстор фотограф, отколкото майстор градинар, направих 2-3 снимчици, на които и моята "градина" изглежда прекрасна: :shappy:
(ключова дума "изглежда" :lol:)
Е.. поне има атмосфера... :sitwasntme:

Изображение

Изображение

Значиии... това, снимането, ш' знайти е много полезна дейност! Запънала съм са аз с тИлИфона срещу розата и щракам, щракам, пък увелича снимката да разгледам на голямо и :shock: к'во да вдия: някой ми яде розичката!!! :twisted:

Изображение

Скокнах и му забих един :D ...смъртоносен! :lol: :lol: :lol:

Иначе има и много други нещица в мойта ливада, ама много ще ви стане на един път :D
Айде едно пеперудче на изпроводяк:

Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7275
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1295 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от ljuboznatelna »

Ах, розичката е самата прелест! И толкова голяма!
Не разбирам много от резници, но според мен е добре да махнеш цвета, за да не отиват там силите му, а да прави корени.
Поне при новонасадени малки розички знам че се прави.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Ех, Лече, Лечеее, колко ме радват твоите пространни разкази, с всичките им вметки и допълнения :D ! Вчера си била една щастлива луда 🐞! Не са много хората, които ме разбират, когато им обяснявам мазохистичното удоволствие от градинарстването, не случайно сме се събрали тук :nod: :tzvetoman: ...

Резник от есента като нищо си цъфти. Няколко пъти ми се е случвало, така че просто му се кефи :daaa: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2244 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Мария Николова »

Изображение
Ей! Ей! Ей!!! :ieeee: :ieeee: :ieeee: Направо си е сянка и половина!!!

Да допълня Люб за младата розичка. (За нежната и сладка почтително мълча, защото се знае, че не съм розарка.)

Всяко растение - било роза, било цвете с корени, ризоми, или луковичка - изпраща силите си под земята, щом се отстрани прецъфтелия цвят.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 710 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Знам за резниците че не се оставят да цъфтят, ама Изображение
На Гео на резниците не сложих табелки кой от коя роза е и нямах търпение да видя кои са се хванали,
защото от 15-тина оцеляха само 2 :seven:
Пък от miltonia сложих табелки на всички, но 2-3 паднаха и точно на този с пъпката няма табелка :semo:

Еми ще изчакам да видя поне цвета на пъпката и ще я махна.
Бе да пускат корени догодина! :lol: :lol: :lol:

А иначе прецъфтялото махам веднага, да :daaa:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 710 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Гео, граф написа: Юни 18, '19, 13:27 Резник от есента като нищо си цъфти. Няколко пъти ми се е случвало, така че просто му се кефи :daaa: !
Йееей, те това е приказка! :daaa: :daaa: :daaa:
Ще му се кефя и половина ;)
Гео, граф написа: Юни 18, '19, 13:27 ...Вчера си била една щастлива луда 🐞! Не са много хората, които ме разбират, когато им обяснявам мазохистичното удоволствие от градинарстването, не случайно сме се събрали тук :nod: :tzvetoman: ...
Освен цялото кОпане, изкопаване и закопаване :lol:, местене на туби с вода, гнилоч, пръст и треволяци,
вчера ми се удаде уникалната възможност и да сека :daaa:
Уж само 1-2 клона, колкото да не пречат много на колата, после хайде още един,
още два.. хайде и онези сухите, и така - бая клон отиде :smuscle:

И като споменах "гнилоч", да взема да се поФаля и с това:
Хранителните отпадъци, дето ги събирам от есента в една кофа с капак (е, тя по едно време се напълни и спрях да ги събирам),
бяха прилично загнили и засмърдели, ама като им долях и малко водичка отгоре, стана такъв коктейл... :spuke:
Та полях малко, ама не посмях да сложа концентрат, та разреденичко - 1:1 :hmmm:
Ще трябва да почета малко по въпроса. Сега почвам събирането наново :)
Люб, не успях да се опръскам, ама имах достатъчно други причини да се изкъпя след това :lol:

Пак се раздърдорих. Стига ви толкова!
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”