За една голяма уста

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За една голяма уста

Мнение от calico »

аааааааааа, повет - НЕ!!!

Монтана Рубенс - отвътре откъм двора
Изображение

откъм пътя
Изображение

качена на ябълката, която почти беше задушила
Изображение

и отблизо
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 608 пъти
Получил благодарност: 568 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

:potekoha: :potekoha: :potekoha: :potekoha: :potekoha:
че то това ще ми е жал да го посадя в съседите бе! Страхотен е!!!
Аз и нашия двор мога да покрия с това :lol: :lol: :lol:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За една голяма уста

Мнение от calico »

Lalel4e написа::potekoha: :potekoha: :potekoha: :potekoha: :potekoha:
че то това ще ми е жал да го посадя в съседите бе! Страхотен е!!!
Аз и нашия двор мога да покрия с това :lol: :lol: :lol:
най-голямото му предимство е, че не се реже за да цъфти. Стига до 10 метра, според мен може и повече, това моето е от един корен. представи си ако са два пред няколко метра
....ааа, и мирише на ванилия :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: За една голяма уста

Мнение от Ава_и_мама »

Калико, да те помоля като го видиш в поръчките Монтана Рубинс да сФирнеш. И аз ще се оглеждам да не го изпусна Намерих му място в моята градинка. Ами той голям хубавец! :o :dovolen:
Сори за спама :nod:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За една голяма уста

Мнение от calico »

хубавец, хубавец, ама цъфти 20 дена в годината, и после само зелено.
Пурпурея плената цъфти доста по-дълго.
моя се спомина от едно рязане, и аз ще търся нова Монтана за ново място, че там вече има нови рози
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 608 пъти
Получил благодарност: 568 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Ава_и_мама написа:Калико, да те помоля като го видиш в поръчките Монтана Рубинс да сФирнеш. И аз ще се оглеждам да не го изпусна Намерих му място в моята градинка. Ами той голям хубавец! :o :dovolen:
Сори за спама :nod:
Хич не е никакъв спам, ами и на мен да има някой да свирне :stongue:

Calico, какво ще рече 'трябва да се реже за да цъфти' - кога се прави това и как зимува това нещо? :sgiggle:
Жалко, че цъфти толкова за кратко. А може да се комбинират няколко клематиса... :D Няма да ми стигне зимата да проуча всички треволяци дето ги искам :shock:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: За една голяма уста

Мнение от Tanet »

Значи има монтани дето и ухаят на ванилия. Аз имах Тетрароза , но тя измръзна. Сега имам Майлийн - ухае страхотно. По принцип монтаните са по-топлолюбиви и при по-тежки зими има риск да ги изгубиш. Сегашната ми монтана издържа миналата тежка зима, но е засадена на завет до плевнята и не се обледява от никъде. Аромата е страхотен, много нежен и фин на ванилия. Има един много готин Apple Blossom но и той е топлолюбив. https://www.google.bg/search?q=clematis ... 24&bih=651" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение

Можеш да сложиш един клематис дето аз го поръчвах ама го нямаше Sweet autumn

Изображение

той е като нашия дивия, не се реже цъфти към есента и ухае силно на ванилия и е студоустойчив.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За една голяма уста

Мнение от calico »

Лалелче, най-общо казано, клематисите се делят на три групи според начина по който се режат - I-ва, II-ра и III-та група.
Клематисите от III-та група са най-лесните за гледане, избора там е голям. Тези клематиси пущат цветове на новоизкарали клонки, което ще рече, че трябва в края на зимата да се орежат почти до земята, за да направят новите клони и на тях да цъфнат някъде след юни месец.
Клематисите I-ва група са точно обратното- те цъфтят на стари(презимували) клони, т.е. те напролет не се режат. Монтаната е в тази група, и има още няколко, но не е така обилна тази група. Ако е прораснал много и има нужда от оформяне, или пречи на нещо, се реже веднага след цъфтежа, за да има време да напуща нови клони, които да презимуват и да цъфти на тях следващата година.
Клематисите 2-ра група са най-многобройни, ама според мен засега не поглеждай към тях. Те са сложни за рязане, щото хем нещо режеш хем оставяш, имат си тяхната си детска болест-внезапно повяхване на клони. Иначе са най-красиви. Но не стават много големи, докъм 2 м и това е. Като се изучиш може да преминеш към тях. Пък може и сега, хем ще се учиш в движение :mrgreen:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 608 пъти
Получил благодарност: 568 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Ох, тежко е когато човек има такъв голям избор :lol:

Ще ги проучим групите.
Аз не мога да определя колко са тежки зимите на вилата - северен склон е все пак, почти открит, ама не много, не знам. Самото място е в планината, но е едва на около 400 м. надморско. Има един по-висок хълм откъм запад, откъдето по принцип духа в този район... Но определено не може да се сравни със северняшката зима, не!
Но пък клематисът ще е от южната страна на автобуса :lol: :lol: :lol: - на завет.

А иначе не се ли захващат лесно клематисите с отводи? В смисъл, след като съм се сдобила по някакъв начин с един клематис, няма ли да ми е лесно да го размножа?

А да питам мимоходом и за този гаден оса дето дупчи розите - пробивачЪТ. Как се пръска против това нещо, след като то долита, снася и отлита - ако пръскаш след това, червея вече е защитен в стъблото, ако пръскаш преди това то ако прероси един дъждец и ааайде - заминало пръскалото - демек пръска се след всеки дъжд или как??
Имам една розичка на вилата, дето не се знае дали още е розичка или вече е шипка - идея нямам дали е вкоренявана или присаждана, но е жива и сега като я поорязах, едното стъбло беше пробито - значи съм в територията на бандита :evil: И отсега бера страх. Има тук една тема - има рози има проблеми... Тя сигур е направена за такива като мен да се отказват навреме :lol: Ама аз не смятам да се дам без бой, а самата тема е доста дългичка станала, ще имам какво да чета цяла зима определено :nod:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За една голяма уста

Мнение от calico »

ами ние пръскаме с инсектицид, но това трябва да става когато лети мухата и снася яйцата си.
а това става някъде в края на май, началото на юни.
щом имаш, значи гада си лети там. Тъй че някъде откъм 24-25 май до към 10 юни трябва да се пръска поне 2 пъти. аз когато съм прилежна и пръскам, го правя с Нуреле- 2-3 пъти през 7 дни.
После вече което осата е сварила да зарази, трябва с ножицата да се сваля надолу, реже се от клончето до здзраво, ако се хване отначало щетите не са големи.
ако се остави както аз направих тая година, ще има доста поражения и рози почти занулени.

пък за клематисите- няма страшно, ти си все пак край Пловдив, ще оцелеят тия за 6-та и 7 зона.
Монтаната моята я зазимявах само първата година, после вече и да искам не може, става голямо нещо което е оплетено и няма как да се свали надолу. Просто я завивах с агривело първата година, това е
И да - отводи си става, много сигурно.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”