За една голяма уста

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от МГХ »

Lalel4e написа: Ное 22, '18, 16:12 Мястото е... ох, описвам го по-горе подробно, основното е, че пръстта е силно алкална и много плитка, на места до 20-30 см дълбочина и под нея - скала :snif: тук-таме между скалите процепи, неизвестно колко дълбоки... Лошото е, че докато не изрина едно голямо пространство, не знам какво има отдолу.... Абе имаме и дървета, така че... явно не е хептен без почва. :|
При мен е така и имам повече от 100 рози и си живеят супер, че и цъфтят даже. ;) На места е и под 20 см.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2581
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 734 пъти
Получил благодарност: 707 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

МГХ написа: Ное 22, '18, 17:04 При мен е така и имам повече от 100 рози и си живеят супер, че и цъфтят даже. ;) На места е и под 20 см.
Теб те знаем - ти си факирка :hihihi:
И мъкнеш обелки през половината България :lol:
Тъкмо ей сега писах на In_none как съм се одързостила да се отдам на тази си лудост и аз покрай тебе, та сега през седмица мъкна торби с боклук нататък... :oops:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За една голяма уста

Мнение от calico »

Лалелче, никак да не оставаш без бял Еден, ама хич. Но той е малак за асмалък. Предлагам ти мадам Алфред Карие, така ще си покрие цялата конструкция, че ще пита и за още. Колкото по не я режеш, толкова по-прекрасна, рошава и огромна става.

Дано не е късно като се върна от срещата и преди отново за замина за Бургас, да ти пратя малко резници. Обаче аз малки рози нямам. Не е хич да нямам, ама не е това което искаш. За такава храстова и сравнително малка, ще ти пратя Харлоу Кар, стига да успееш да хванеш резника и да го насадиш, че е бетер от кактус. Тя е каквато искаш- храстова, цъфти отгоре до долу, бодлива и естествено е розова. Абе ще ти пратя от десетина рози по 3-4 резника, все нещо ще стане. Някой даде ли ти Файри, че и без него не бива да оставаш?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от МГХ »

calico написа: Ное 22, '18, 21:03 ..., ще ти пратя Харлоу Кар, стига да успееш да хванеш резника и да го насадиш, че е бетер от кактус. Тя е каквато искаш- храстова, цъфти отгоре до долу, бодлива и естествено е розова. Абе ще ти пратя от десетина рози по 3-4 резника, все нещо ще стане. Някой даде ли ти Файри, че и без него не бива да оставаш?
и цъфти до ноември.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2581
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 734 пъти
Получил благодарност: 707 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

calico написа: Ное 22, '18, 21:03 Лалелче, никак да не оставаш без бял Еден, ама хич. Но той е малак за асмалък...
Малък ли казваш?? :shock: Аз пък останах с впечатление, че е огромно чудовище, никви арки не го събират... А след "мъничето" Playful Rokoko, хептен ми са смениха мерните единици... :lol:

Ама и той моя асмалък не е толкова гигантски, пък и дет' викаш, няма да го оставим съвсем сам да са шири г-н Еден! Tая мадам с мъжкото име Алфред Карие - тя май пак е бяла? Няма да събера две бели рози! Едната ми се ще да е нещо тъмно ако има...
А тоя Файри да не би да е Fairy (феъри - фея)? Приятна изглежда... въпреки че пак е розова...
Честно да си кажа, след Playful Rokoko бих преглътнала най-много още една розова - не искам да се напълня с най-елементарните розички само щот са по-непретенциозни... А за мен розова роза е = скука... Дано ми се е прихванала Augusta Louise!!! :smmm:

От тези храстовите има ли по-разнообразни - някакви с преливащи цветове например - да не е хептен дюс от край до край. Или от центъра към периферията на цветчето да има разлика в цвета? Еден май е такъв, нали?
Коко Локо ЧХ ли е? Много я харесвам, не знам дали е капризна.

Бодлите не ме плашат, прати ако имаш някой ругоз, че тия дето Гео ми прати нещо ги похабих :snif:
И това дето каваш... по мойте сметки ще ми наброиш едни 50 резника - аз да взема да освободя още 20 квадрата земя... :lol:
Къде ще бода, Calico, и отде толко шише?... :lol:
Ох, не знам, да не похабя хубавите клечки... :hmmm: Гео ми прати миналата година 15-тина резника, само три оцеляха, единия го прецаках почти умишлено, сега са ми останали два, дано не съм ги довършила с преместването...

Последно: (охх, защо не мога да се изказвам кратко???) някъде четох мини розичките дето ги продават в саксийка, като се посадят в градината ставали доста по-големи - има ли такова нещо и подходящи ли са за развъждане, или да не сa занимавам?
:sitwasntme:
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1920
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 236 пъти
Получил благодарност: 120 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от miltonia »

Вярно е, Лалелче, минирозите в градината за две- три години стават по 60-80 см, може и метър да минат. Но са много податливи на ЧП, при мен в края на лятото са петносани и оголели. Калико като ти говори за малка роза, ти си мисли за кълбо с 1,50-1,80 м диаметър. :hihihi: Тя обожава розите- чудовища и при нея те са достойни за обожание. Аз бих ти препоръчала ето тези рози, ниски и цъфтежни: Easy Does It, Stephanie Baronin zu Guttenberg, Super Trouper, Cinco de Mayo, Samaritan, Chandos Beauty, Ascot, Inka, Midsummer, Diamond eyes. Ако ти хареса някоя от тях, пиши ми да ти пратя утре някое резниче, макар че ги подкастрих предната седмица.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2581
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 734 пъти
Получил благодарност: 707 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

miltonia написа: Ное 23, '18, 00:15 Калико като ти говори за малка роза, ти си мисли за кълбо с 1,50-1,80 м диаметър. :hihihi:
:lol: :lol: :lol: Аз не че не ги харесвам, ама нито имам място, нито време да обслужвам "розите-чудовища"
miltonia написа: Ное 23, '18, 00:15 Easy Does It, Stephanie Baronin zu Guttenberg, Super Trouper, Cinco de Mayo, Samaritan, Chandos Beauty, Ascot, Inka, Midsummer, Diamond eyes
:potekoha: :potekoha: :potekoha: :potekoha: :potekoha:
Ето на това казвам аз рози!!!
Харесаха ми всичките! :shock:
Почти. Без оранжевата... ако в действителност е чак толкова оранжева.
А Cinco de Mayo и Chandos Beauty вече ги бях набелязала, но нямах идея какви са като големина и претенции. Радвам се че са в списъка!
Ами ако трябва да избера (не за друго, а защото няма да се справя с всичките наведнъж), мисля че не бих пропуснала тези:

Stephanie Baronin zu Guttenberg
Cinco de Mayo
Chandos Beauty
Midsummer
Diamond eyes
Ако намериш откъде да ми клъцнеш, ще съм :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2581
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 734 пъти
Получил благодарност: 707 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Съвсем се забравихме с мойта тема... :lol:
След миналата (2017) есен мислех да приключа с луковичните глупости, но ето че и тази (2018) продължих, даже надградих...
И защо ли си мислех, че зимата ще съм свободна...

Ето първата ми саксиена лудост:

Изображение

Първият напорист "бабин" зюмбюл в ъгъла на г-н Сандък Гигантос:

Изображение


А така изглеждат техните събратя на вилата, където вчера имахме щастието да отскочим за малко семейно:

Изображение

Изображение

Семейното посещение на вилата носи много особено настроение при нас... такава сме картинка - няма да повярвате.

Големият син (16 г.) категорично отказва да дойде.

Малкият (13), иска да промени света.
След като нахрани глутницата котки и успее да погали тези от тях, които позволяват, пърха наоколо с нестихващ ентусиазъм и иска постоянно да сади нещо, или да оправя "къщата" (така той нарича порутената барака). Навива баща си да я боядисаме, почистим и обезопасим (демек да сложим СОТ).

Баща му от своя страна гледа с безкрайна мъка остатъците от грандиозния труд на родителите си, мълчи, за да не му се налага да обяснява защо всички тези неща няма да станат и когато се умори от мъка и мълчание, казва, че там нищо не може да се направи, защото иска много, много пари. И въпреки твърдия мъжки песимистичен реализъм, гледа с възхищение как

жената (демек аз) размахва брадвата и с чутовна пъргавина (която той би се радвал да вижда от време на време и в кухнята...), смила няколко диворасли фиданки и при вида на разчистения квадратен метър земя, на лицето й грейва усмивка, която никоя друга (макар и далеч по-смислена) дейност, не успява да предизвика...

Така след не повече от два часа, всички се качваме в колата, всеки със своето особено настроение.
Аз - с намерението да се отдам на насладата от последните 15 мин. извън града, изпълнена с неоправдано удовлетворение от победата над дивата природа.
ММ мълчаливо смилайки преживяното, пресмятайки дали все пак аджеба не би било възможно... но по-скоро не.
А малкият заспива блажено на задната седалка и сънува кой знае какво...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За една голяма уста

Мнение от calico »

Лалелче, чудно си го описала мила :liubov:
ама е кеф да се поровиш в земята, нали?
и градинката ти на терасата е чудна, и земята на вилата така си изчистила, ей, засърбяха ме ръцете за работа.
заразена си ти, носила си вируса доста дълго в себе си, и сега няма спасение :angelche:

Милтония, сега видях какви си ги писала за моите критерии за големи рози :lol: :lol:
така е, да....
ето точната ми класификация за размерите на розите:
1.всичко под 60 см си е бонзай. Не че не харесвам бонзаите, ама неестествена работа са....
2. от 60см до 1,20м са малки рози
3. от 1,20 до 1,80 - средни
4. над 2 метра вече са големите рози, а над 3-4м са истинските Рози :angelche:
за съжаление и моята градина е малка и малко мога да имам от истинските и големите рози :snif:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от libra »

Колко хубав разказ !
А и доста работа сте отметнали .Защо няма да може да видиш кокичетата цъфнали?
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”