За една голяма уста

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За една голяма уста

Мнение от calico »

Lalel4e написа:Аз просто се похвалих за саксията...
Не знам кога пак ще се престраша да покажа нещо в този форум... :shock:

виждаш ли?
неведоми са пътищата Форумни :lol: :lol: :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 710 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Честит празник на всички дами!

Изображение

уаууу, малеее кво голямо фотооо :shock:
Това сладурче ме зарадва днес за празника :dovolen:
След всички саги и пледоарии, мога с гордост да се похваля, че начинанието с луковиците ми се увенча с пълен успех - цяла зима ми е пролетно и няма жертви :ieeee:

За няколко месеца видовото разнообразие се повиши десетократно -
вече имам към 30-40 различни вида растения вкъщи и съм сууупер на кеф
:sflower: :smusic: :sdance: :smusic: :sflower:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 710 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Eйй, припекна малко слънчице и се забихте в градините!
А който си няма реална градина обикаля балкона със саксиите за 10 мин. сутрин и после - айде у форума :seven:

Аз да си са фукна прилежно пък ако ще да е просто ей тъй, за архива ;)
Последната доза кокиченца (те вече прецъфтяха, ама нямах време да си пусна по-рано, пък не мога да ги пренебрегна - мамини сладки, гугутки бели нежни... :liubov: ):

Изображение

Тъй.
Засуканото минзухарче цъфна и то грандиозен цъфтеж направи като за диво, взето от гората - страхотен наситен, тъмно лилав цвят и много едър:

Изображение

Изображение

Така цъфти бабино сладко дребно зИмбюлчИ:
Изображение

С малко дъждовно настроение да си покажа първото лаленце, което цъфти в буркан с вода и с което ви поздравих за 8ми март, ама то май никой не видя :lol:
Изображение

Принуждавам се да си намалявам снимките, че ако ги оставя големи, отговорът ми ще стане 100 метра :stongue:

Малко фотографска импресия... качеството е жестоко - с GSM-a, ама каквото е :dovolen: :
Изображение

Ох, този пост от седмица го пиша, то инфото остаря, цветята прецъфтяха, други цъфнаха... аз докато покажа и картината вече е коренно различна. Вкъщи всичко цъфти и зеленее, избуява и хубавее, чувството е страхотно, не знам как съм живяла без цветя досега!
Мисля, че отсега нататък няма да има пролет в живота ми без цъфнало лале вкъщи!! (Да даде Господ живот и здраве! И добра слука де, че както казва един познат, те и на Титаник бяха живи и здрави ;) )

Така изглежда перваза на терасата, само че по цялото си протежение - зеленийки, зеленийки, зеленийки. В дребни саксийки :)
ИзображениеИзображение

"Живите камъчета" от 6 станаха на 4... двете ги уморих съвсем самосиндикално и... почти целенасочено... :oops: Абе знаех си, че не трябва, ама много исках да експериментирам...
Изображение
Но пък се излюпват нови и не знам докога е предназначено да се люпят и кога ще почнат да цъфтят, но поне има движение.

Купен минзухарчо:
Изображение

И второто лаленце в буркана цъфна:
Изображение

А атмосферата вкъщи е таква:
Изображение

И такава:
Изображение

Е, последното е по повод, но и без кошницата все нещо си цъфти - иглики, лаленца, зюмбюли, минзухарчета, цикламата... :liubov:

Ох, ми това е - отчетох се поне за известен период... На някой ако му се зяпа - да наднича. Иначе скоро броих - имам над 30 различни вида растения вкъщи, но тогава още не бях засяла репичките, чесъна, доматите, ягодите, петунията, кампанулата, мимулуса, финиковите палми, фрезиите, иксиите и момината сълза :stongue:

:lol: :lol: :lol:
Малката Ида

Re: За една голяма уста

Мнение от Малката Ида »

Много си забавна и шарена! :tzvetentze:
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от vanina_g »

Lalel4e, много са хубави всичките ти цветенца, обаче тези лалета в буркани ме изумиха! И са цъфнали! :potekoha: Сега и ако споделиш малко технологията на таз магия ще е супер :dovolen:
Сукулентите са ми любими и на мен, нямам много видове, ама твоите изглеждат супер, особено камъчетата! Много е хубаво всичко! :tzvetentze:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 710 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Ще ви отговоря, но сега нямам много време, само наминавам да се похваля/оплача... не знам :shock:
Въх!
Снощи сънувах, че ни е пораснало дърво в хола... :slips:

Изображение
Мариела
Кана кафе
Мнения: 651
Регистриран на: Юни 7, '17, 22:52
Местоположение: Горна Оряховица
Дал благодарност: 185 пъти
Получил благодарност: 195 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Мариела »

Здравей и от мен.Много весело и увлекателно разказваш.Харесват ми твоите опити с луковичките на терасата и най-хубавото е ,че вече са нацъфтели.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 710 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Малката Ида написа: Мар 12, '18, 20:20 Много си забавна и шарена! :tzvetentze:
Благодаря! :ssun:
Ти също! :tzvetentze:
vanina_g написа: Мар 12, '18, 20:33 Lalel4e, много са хубави всичките ти цветенца, обаче тези лалета в буркани ме изумиха! И са цъфнали! :potekoha: Сега и ако споделиш малко технологията на таз магия ще е супер :dovolen:
Сукулентите са ми любими и на мен, нямам много видове, ама твоите изглеждат супер, особено камъчетата! Много е хубаво всичко! :tzvetentze:
Това с лалетата и аз не го разбрах! Четох, четох,питах, правих, струвах и накрая хич не мога да ти кажа какво точно съм направила. Потърси в интернет "форсиране на луковици" и ще ти излязат материали. В общи линии идеята е още есента да се купят здрави холандски луковици, които са добре подхранени и даже, казват, били форсирани, не ме питай какво точно значи това, защото навсякъде пише форсирането било да се държат на студено, а мен не ми е ясно кога ще да са ги държали на студено след като ги продават от края на лятото??!
Както и да е, купуваш яки луковици и ги държиш някъде на студено, сухо и проветриво място - не в хладилник, прихващали болести от плодове и др. В хартиено пликчре на балкона например е добре. По нова година ги слагаш в съдове с вода, която да покрива до една трета от долната част на луковицата. Слагаш ги на студено и тъмно място. Ако не е тъмно, покриваш с кашонче или нещо не найлоново и плътно, за да е проветриво и тъмно. Моите мухлясаха, бърсах ги, пръсках с топсин, пак мухлясаха, пак бърсах, едната даже я поизрязах отгоре и обелих горната люспа, ама оцеля.

Някакъв период стоят така - на тъмно и хладно/студено (4-5 градуса) - не помня колко време, можеш да прочетеш в интернет. Общо взето като направят към 7-10 см. листа, ги отваряш и слагаш на по-топло и светло (поне на 10-тина градуса да са или повече). И ако се наложи доливаш вода. Това е с две думи.
Много е разпространено мнението, че след като са цъфтели във вода по този начин, луковиците се изхвърлят. Аз обаче нямам такова намерение. Луковиците си се оформиха сега, след като листата изсъхнаха и даже имам бебета :ieeee:
Задължително обаче следващата година трябвало да се посадят в градина.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от vanina_g »

Благодаря за споделеното! :tzvetentze:
Може да се пробвам есента :daaa:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Гьографско поздравче за лалееното момиче :tzvetentze:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”