За една голяма уста

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Лече, Снимка.бг ми унищожи 80% от фотосите. Да знаеш, че не е надежден носител :sneee: :sworried:

Нали може аз да ги покажа? Не чакам отговор, а ги закачам по ред на номерата:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 710 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Разбира се, Гео, благодаря!
Това в голямата кофа са лалета, един нарцис и две пролетни минзухарчета, а наоколо е покълнал и магданоза :lol: така де - трябва да съчетаваме полезното с приятното :hihihi:
В големите буркани са лалета - след цялото следене и писане вече никой не може да каже какви са точно, дано цъфнат, че да ги видим!

А ти сега обади през къде ги качваш тия снимки.
Аз snimka.bg го ползвам само колкото да покажа, иначе нямам никакво намерение да съхранявам там.

И най-важното, заради което се наканих днес да пиша, го забравих :lol:
Някой да даде акъл кво да правя с прецъфтелия зюмбюл, щот Мр. Удсток или къвто е там, взе да клюма, а всички обяснения в нета са за как да ги докараме до цъфтеж, а после даже съветват да се изхвърлят тези луковици. Аз обаче нямам никакво намерение да изхвърлям каквото и да било преди да е доказано мъртво, така че ще ги изчакам да си пожълтеят листата по реда, ама с цвета нз. какво да правя - да го оставя ли и него или да режа?
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Lalel4e написа: ... А ти сега обади през къде ги качваш тия снимки.

От твоя линк, бе, пиле :lol: ! Стъпвам на снимката, клик open image in new tab - снимката се отваря отделно и оттам копи-пейст :nod:

Аз snimka.bg го ползвам само колкото да покажа, иначе нямам никакво намерение да съхранявам там.

Обаче ако ги изтриеш там, ще изчезнат и тук :swait: . Затова си ги слагай в по-надежден сайт за съхранение на снимки :daaa:

И най-важното, заради което се наканих днес да пиша, го забравих :lol:
Някой да даде акъл кво да правя с прецъфтелия зюмбюл, щот Мр. Удсток или къвто е там, взе да клюма, а всички обяснения в нета са за как да ги докараме до цъфтеж, а после даже съветват да се изхвърлят тези луковици. Аз обаче нямам никакво намерение да изхвърлям каквото и да било преди да е доказано мъртво, така че ще ги изчакам да си пожълтеят листата по реда, ама с цвета нз. какво да правя - да го оставя ли и него или да режа?

Намаляваш и постепенно спираш поливането, листата изсъхват след време, тогава изваждаш луците, почистваш ги от почвата и ги съхраняваш на тъмно и сухо до есента, когато пак ще ги садиш :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Мария Николова »

ама с цвета нз. какво да правя - да го оставя ли и него или да режа?
Изрежи го, щом е прецъфтял. А може да те изненада и с втори цветонос, макар и доста мижав.
Отстраняването на прецъфтелите цветове на всяко растение вече не "дърпа" живителните му сили за "самозасяване" (и продължение на "рода"), а ги изпраща към корените/луковиците. :mrgreen:
Затова обичам да радвам хората с букет от нацъфтели млади растения , а те пък се засилват и растат. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 710 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Гео, граф написа: От твоя линк, бе, пиле :lol: ! Стъпвам на снимката, клик open image in new tab - снимката се отваря отделно и оттам копи-пейст :nod:
Аз тва го пробвах през фейса, ама не ми показа снимката и затова се отказах от тоя метод. Я да пробвам от snimka.bg:
(Разбира се, че при мен е различно!! Може ли да не е?! (В момента навиквам компютъра!) Нямам open image in new tab! Има view image)
http://media.snimka.bg/s1/6107/038458351.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Еми ето - не излиза :ufff:
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от vanina_g »

Здравей! Пробвай този сайт - много лесно става! И от тук го научих :daaa:
http://www.img-share.eu/main/index" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За една голяма уста

Мнение от calico »

Изображение

излиза- отиваш на картинката на снимката, клокваш върху нея с десен бутон и кликваш на "Копиране адреса на изображението"
след това кликваш на таговете Img и между двата тага пействаш това дето си го копирала
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 710 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Аман! Кво ли не пробвах! Разбрах накрая кой линк къде да слагам.
ВечИ ш гледатИ снимки :swhew:
Ей за доказателство поздрав от г-н Сандък:

Изображение

Малко накриво, ама фотографа снимал на диагонал, та както и да се обърне снимката - все крива стои.
Гювеча - да са изФукам - ММ ми го взе от един антиквариат за 2 лв. - спукан, за китки :slove:

Тъй.
Минавам към втория въпрос:
Гео, с удоволствие ш намаля поливането на зюмбюлите, ако ми кажеш как да намаля поливането на зюмбюли, които са изцяло само във вода :shock:
За цветовете също знам, че при нормални условия се режат, може би и при тези важи същото... Първия взе да клюма, утре (т. е. днес след като се наспя :dovolen:) ш го клъцна.
Марийче, два от заюмбюлите ми подадоха втори цветоноси преди още първите да са цъфнали.

Ванинче... дали да го кажа... голяма "късметлийка" съм днес с компа... Тъкмо се регистрирах в сайта, който предлагаш и ми излезе един уникален фотос... не ми се говори, ама... едно голямо мъжко нещо в близък план, а сина тъкмо зяпаше и той да помага на мама да си качи лИлавите зюмбюли...
Та стана една... :slips:

Сърдечни поздрави на всички търпеливи съфорумци!
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от vanina_g »

Малеее каква сме я свършили :oops:
Извини ме моля те, ама такова нещо не съм си и представяла че може да се случи :o
Ама ти защо се регистрираш :hmmm: аз действам направо и не съм имала проблем
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 710 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Еее, няма нищо, ти нямаш вина. Аз не знаех че може без да се регистрирам. Както и да е, с техниката явно няма да се разберем, важното е с китките да сме добре :)
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”