За една голяма уста

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Еличка »

А моят казваше: "Не се оплаквай, че нямамш тоалетна! Кой има 600кв.м. тоалетна, м?"
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2577
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

:lol: :lol: :lol:
Те мъжете лесни - даже гащите не свалят. Аз ако бях мъж да не мисли някой че щях да търся тоалетна?!
Ама мен тоалетната ми е последния проблем.. Пък за яма даже и през акъла не ми е минавало..

Ток нямаме, Люб :snif:
За дробилката имам брезентови ръкавици, работнически.. такива.. като в строителството - не знам, не разбирам от ръкавици :lol:
Аз и дробилка на живо не съм виждала, освен онези огромни машини дето мелят цели дървета по улиците като отсекат някое.
Но мисълта за мулч... :sheart:

Някакви съвети ако ще избираме дробилка - някакви качества да гледаме? То бензинови съществуват ли? Ама хептен нищичко не знам!
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7261
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 700 пъти
Получил благодарност: 1244 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от ljuboznatelna »

Има и бензинови, но са поне два пъти по-скъпи. Затова питах за тока. А и тежи това нещо, и е голямо. Малко е опасно да се оставя там.
Ох, герой си ти.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За една голяма уста

Мнение от calico »

Лече, наистина си герой ти! :liubov:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2577
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

:lol: :lol: :lol:

Какво ме героисахте, чакайте да свърша някоя работа, пък после ще броим пилетата ;)

Днес е моят ден - отивам да си блъскааам :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7261
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 700 пъти
Получил благодарност: 1244 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от ljuboznatelna »

Хайде, спорна да е работата!
Малко съм изненадана, че нямате ток. Винаги ли е било така? Това място, което ние гледахме, си имаше партиди и за ток и за вода. Циганите бяха окрали жиците, а водата беше спряна. Всъщност не знам дали редовно се е качвала вода, защото имаше захвърлени в мазето много туби
Бензинова дробилка е безмислена инвестиция за там, освен ако не си решила да изчистиш и съседните парцели, и така нататък, докъдето стигнеш :D .
Аз като се бях размечтала тогава, специално си направих в Пинтерест папка Сървайвър, с идеи за събиране на вода от дъждовете, за възли, и какви ли не щуротии :D
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2577
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Да де - партида е едно, ток е друго :D
Всичко е окрадено.
А вода има прекарана до мястото, но не е слаган водомер, няма шахта.. Приказно е :mrgreen:
И моя свекър беше си направил разни устройства за събиране на дъждовна вода от покрива, но улуците изгниха и изпопадаха, варелите също са изгнили.. нося вода с тубите от изворната чешма в края на Куклен.

Вчера не беше особено ползотворен ден за моя пущинак - блях много и работих малко :D
Надявах се листата на лалетата вече да са изсъхнали и да извадя всички луковици, ама не!
Бе тия лалета не разбират ли колко нямам търпение?? Изображение

Само няколко изсъхнали имаше и ги изрових, но затова пък бяха ммм... тлъъъсти!
Това е от една луковица:

Изображение

Повечето от вас сигурно са свикнали на такива гледки, ама аз още тръпна :D
Само дето много не разбирам кое бебе ще цъфти догодина, кое - не, че да ги садя отделно. Ми аз като ги гледам трите са си пълнометражни луковици, само двечките, по-малките, сигурно няма да вържат цвят :hmmm:

Тези пухчета много си ги харесвам. Тази година за първи път видях и как цъфтят - едни жълти цветчета с остри венчелистчета. За вас сигурно е плевел, но аз се чудя дали да не ги събера в една туфичка :idea1:

Изображение

Мини розичка, червена (не ми е любим цвят, но ми е подарък).

Изображение

Наистина не знам как ги поддържат тези цветя до продажба, но повечето като дойдат при мен преживяват тотален срив. След няколко седмици се съвземат и все едно започват да живеят в друг ритъм.
Тази роза беше буйно нацъфтяла и направила пъпки. Няколко дни по-късно цветовете преминаха, а пъпките изсъхнаха до една. Пресадих я в по-голямо съдче (пак не е достатъчно, но още не съм й осигурила място на вилата) и тя се съвзе. Сега отново има пъпки, но пък завъди листни въшки :sdull:
Въшките ги пръскам с "Фитоник" - безвредно някакво било (не че розата ще я ям), но това бялото нямам представа има ли връзка с въшките или е някаква болест :hmmm: Винаги така съм си представяла брашнестата мана, но реално не знам как изглежда.
Малко акъл? :ovtza:

Изображение
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2577
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

И днес си откраднах малко време в пущинака :ieeemyzh:
И рових кокичета и лалета :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:

Изображение

Изображение

Не са много изсъхнали, ама.. Реших да вадя наред, че май се задават дъждове. Най-свежите обаче оставих. То и време нямах.
Някои луковички бяха много чисти, но по някои бая загнило имаше под горните люспи - и синьо-зелено, и жълто :snif:
Абсолютно изглеждат все едно са си дошли със заразите... Ще се борим! :smuscle:

Кокичетата също всички са измъкнати вече. За мое най-голямо учудване луковичките не бяха толкова наедрели, колкото тези в саксията, даже повечето си бяха дребни, само 4-5 по-тлъстички имаше. :hmmm:

Има още нарциси, зюмбюли и мускари. Брееей, то много лук било, бе! :shock:
И като си помисля колко още напоръчааах... :eeeh: :eeeh: :eeeh:

Синята ми красота отваря още цветчета: :smmm:
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7261
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 700 пъти
Получил благодарност: 1244 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от ljuboznatelna »

На мана прилича бялото, да.
А ти защо толкова бързаш да ги вадиш? Още седмица и трябва да са изсъхнали , според мен. Моите вече са сухи.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2577
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

ljuboznatelna написа: Май 29, '19, 23:37 А ти защо толкова бързаш да ги вадиш? Още седмица и трябва да са изсъхнали , според мен. Моите вече са сухи.
Ми... Изображение
А де!
Щот' и някъде четох, че ги вадят когато започнат да пожълтяват.
Гледам, че луковиците са налети достатъчно, другото което е, че стъблото долу при луковицата е вече стопено. Не знам дали изобщо все още има обмен с листата, но смятам, че и в това състояние могат да си дръпнат остатъчната храничка. Те не са толкова свежи, колкото изглеждат на снимките ;)
Това, че някои луковици са започнали да гният също ме притеснява и гледам да ги измъкна и почистя по-рано.
Искам и да имам повече време за обработка на мястото, че то есента ей я къде е :) а с ходене веднъж седмично колко време имам до ноември? - Около 20 пъти. Кажи го ефективна работа по 3-4 часа - това прави около 10 дена.
(мааа... кви сметки си прая :lol: )
Какво ще свърша за 10 дена.. нищо :snif:

Най-свежите ги оставих - около 1/4 от луковиците още не са извадени.
А мускарито направо ме хвърля в недоумение! Накрая май ще взема една лопата и ще го изкарам с пръстта само колкото да го преместя. Листата му избледняха, но не изсъхват. А е пълно с едни ситни бебета... Сигуро при ваденето повечето ще се оронят и ще заминат.. :snif:

Отивам да чета как се действа с маната.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”