За една голяма уста

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: За една голяма уста

Мнение от rosi-m »

Как за секирата то е толкова красиво
Няма ли издънки казано по нашенски
/избило от долу/
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Лече, светъл път на татко ти :scry: !

Растението е зановец, за силно слънце и слаба почва, често може да се види покрай пътищата. Мисля, че е някаква билка :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 562 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Луковичено ми е!
:lol: :lol: :lol:

След малко тъжни работи тази година и след много търчане, и след някои нови постижения и начинания, след малко подтиснати мечти и мераци, все пак ремонта на терасата е отложен :lol: (друга ми беше идеята за край на това изречение, ама ще го оставя така - по-абстрактно звучи).
Така че г-н сандък и тази зима ще гушка 100-тина луковици, прилежно разходени до Русе и Костанденец (през Сливен за по-напряко) и обратно... :lol:

Мдааа, не успях да си бодна луковичките на село, защото миналогодишната копан се е отразила много благоприятно на г-н Магарешки бодил и куп други диворасляци с неговия ръст, които не отделих време да преборя. Предпочетох да направя люлка на децата и да боядисвам прозорци (не питайте докъде стигнах... имаме люлка ;) )
Та сега съм пред дилемата повет, който задушава всичко или магарешки бодили, преплетени с други разни дървовидни тревисти... :lol:
Шегувам се, разбира се - няма никаква дилема. Там си расте каквото както когато и колкото си иска - безконтролно и почти безнаказано.

Ако успея да разровя камънака на вилата тази есен, може и да се пробвам да бодна там поне половината луци, че иначе сандъка ще се пръсне.

Купих си още луковички, разбира се! Тъй като нямам много време а и не ми стига акъла как стават нещата с общите поръчки тук, засега се задоволявам с кварталното магазинче. Пак доста разнообразни неща има и хубави са луковичките и даже жената ми ги избира с бебета като за баш мераклийка :wink:
И още ще си купя, само да взема заплатата :lol:

Иска ми се да имах повече време да разглеждам вашите прекрасни градини - преди малко открих още един шедьовър - на Жулиета7777.
МХГ си ми е любимка и като гледам нейната градина, все едно виждам моята в бъдеще непредсказуемо време ;)
Гео си е напълнила темата пак с някакви лудории. Другите ми любимци ще бъдат посетени до края на зимата... :seven:

Общо взето нямаше за какво да напомням за себе си, ама на ей тъй да намигна минавайки, щото просто тук ми е уютно
:tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от МГХ »

Минавай, минавай, че е луковично време. И аз засадих петдесетина, макар че имам бол.
Благодаря за ласкавите думи.
Приятно е при теб.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 562 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Мдаам... аз наминавам, помечтавам, напоследък и посънувам даже... миналата нощ сънувах, че ММ е решил да се преместим да живеем на село :lol: :lol: :lol:
Ще ми се! :semo: :evil:


Та, да се отчета и с някоя и друга снимчица от вълшебните моменти това лято:

Изображение

Клематисът, който преди година си беше намерил път през повета и вървеше нагоре, сега едва е проврял шия под бурените и е изплезил език към цимента :snif:
Изображение

Нещо в нюансите на нежността:
Изображение

И нещо носталгично:
Изображение

А този натурално-винтидж сандък си намерих в избата и го измъкнах заедно с отпечатъка на времето (визирам провисналата надолу паяжина). Отгоре е онази знаменателна баданарка, с която баба ми едно време пребоядисваше цялата къща всяка година...
Изображение

Ехх... ххх...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Лече, бях решила, че съвсем си ни забравила. Можеше и повечко снимки да сложиш, при положение, че рядко се вясваш 8-) ... Както и да е, важното е, че пак си тук и пак си луковичена :nod:

Особено ми хареса фотката с нюансите на нежността, напомни ми детството и Киплинг :slove:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 562 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Охх, как забравила бе, Гео??! То таквоз чудо кат' вас забравя ли са?! :lol: :lol: :lol:
Гледам обсъждате някви важни теми, още не сте зазимили явно - търчите из градините, а на мен ми се бъбри :hihihi:

И на - вися тук като кукумявка по нощите и като петел по зорите да пускам лиги и въздишки. Сън не ме лови откак открих 'кокошарника' на Идето - гледах, пулих са, очила сложих - никъде не видях нищо като кокошарник. И после разбрах, че се говори за онази луксозна постройка, в която Гео искала да снася... И аз искам! И аз ш снасям!! :lol: :lol: :lol:
Иде, вземи да сложиш един наем, а ние тук от форума ще се разберем как да се редуваме ;)

Иначе луковиците направиха една разходка и до вилата, ама жалкото подобие на пръст там беше така сухо и кораво, че не можах да разкопая и да бодна нищо, напротив, прилежно изрових малкото останали от свекървата нарциси, така че луковичената ми колекция порасна с около 100-тина броя :lol:
И на село стана нещо такова... освен че почти не успях да стигна до пръстта, камо ли луци да садя, реших поне да намаля натуралното залесяване на двора, като изровя една диворасла джанка от градината. Тя пък, пакостницата, се оказа израстнала в гнездо зюмбюли! Та вместо да засадя луковиците, които занесох, се сдобих с още!! Изобщо, лепят ми се нещо... :lol:

За разказване имам колкото да напълня три теми, ама ще взема да досадя, че ш ма изритате от форумЪТ... :sbandit: Пък и то мойто не е за хвалба... :semo:
Ето малко репортаж от лятото, да видите как се развиват нещата около моята любима къща на село (развиват се много бурно :lol: даже БУРЕНОносно :lol: :lol: :lol: )
След пролетното почистване на тротоара, се надявах, че този път ще има къде да паркирам и да сляза от колата без да се закача на шипка и да се нажуля на коприва... Само че прекопаването се отразило много добре не само на мойто самочувствие. Дотолкова са се зарадвали някои местни растителни видове, че за първи път откак къщата е необитаема, всъщност изобщо не успях да стигна до тротоара, та паркирах на съвсем друго място! Ето нагледно какво оставих април и какво заварих август:

Изображение

Изображение

Същата картинка и в градинка:

Изображение

Подрязването на повета му се отразило също толкова прекрасно - почти беше влязъл вкъщи!

Изображение

Изображение

Изображение


Този път бях решила да не се залисвам много с двора, а да създам повечко уют в интериора. То добре че беше пролетното почистване, щото намеренията за уюта се изпариха при вида на първите счупени керемиди - върху курника и кенефа!!!!! :shock:
Може да не е по последни европейски стандарти, ама курникът си ми е скъп!!! За кенефа да не говорим...
Та поразгледах, поразмислих - няма накъде - ще се сменят керемиди! Ще се сменят, ама... ако може да се стигне до тях! То над гореспоменатите постройки (които са под един покрив), такава гора... Така натегнали дървета, клони и повет над керемидите, че аха да съборят покривчето. И като грабнах една секира... Ей ма на:

Изображение
И после... после разбрах, че дядо ми редил покрива (задната част, тук не се вижда на тази снимка), със счупени керемиди! :shock: Имам предвид парчета от керемиди. Така че когато се опитах да ги заменям, се оказа, че е невъзможно да намеря подходящо парче, нито пък е възможно да заменя с цяла керемида, защото не пасва! Така се принудих да смъкна едно голямо количество керемиди и да наредя направо нови, цели. Добре че имаше складирани наблизо! Близо, близо... колко да е близо! Три дни висях на покрива. Мъкнах керемиди, мятах, чупих, редих, пренареждах... Само да се бях сетила да снимам... е, снимах резултата, но щеше да е интересно да се види "преди и след":

Изображение


Това е резултата за покрива, а резултата за мен... за мен имаше три отделни резултата:

ПЪРВО: Две седмици след това започна една засилваща болка в кръста, която ме заведе на доктор и ме обездвижи за няколко дни. Коляното също преболя, ама не остана време за него, та си мина на самотек.
ВТОРО: След три дни редене на керемиди, ми минаха всички фобии към паяци, стоножки и всякакви дългоножки :lol: :lol: :lol:
Това ако питате ММ трябваше да е на първо място... :lol:
ТРЕТО: Ем майстор съм!!! :D :D :D
Даже баш-майстор! Щото то да редиш керемиди е едно... а да пренареждаш върху стари и разкривени летви е хептен друго... Пък и да усвоиш занаят за три дни и то без учител, си е направо... фук-фук! :hihihi:

И четвърто, благодарности на Всевишния, че се прибрах жива и здрава, че то с тоя прогнил покрив...

А пък и създадох нови приятелства:

Хипстърски паяк
Изображение

Хипер богомолка
Изображение

Който има две обувки... :lol:
Изображение

Красавци, а?! :swink:
Малката Ида

Re: За една голяма уста

Мнение от Малката Ида »

Гадинките са ....прелестни :mrgreen: (много ме страхуват :hmmmmmm: )
Снимката с девойка размахала секира ми е фаворит! :tzvetentze: Браво момиче :daaa: Браво, за всичко което правиш и ще направиш(сигурна съм)!Пред твойто словоплетство немея :nod: затова ти подарявам малко нежност! :gush:

Изображение

Полвин яйце на ден :angelche: :mrgreen: :lol:

Поздрав най сърдечен! :tzeluvka: :tzvetentze:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от МГХ »

Това си е цяла епопея за керемидите и обраслите къщи. Ама си се справила. Поздравления.
:tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze: И аз не обичам гадинки и ти подарявам лилавичко Изображение луковичничко за реанимация и настроение.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Ваййй, луда жена, лудааааааа :o :shock: ...... Влачи луковици насам-натам из родината, уж да ги сади, пък те се размножават чрез партеногенеза или по друг, още по-мистериозен начин :hmmm:. Реже, кълца, скубе бурени, само за да им освободи поле за действие (то при двумесечните дъждове тая година няма как да е различно), много ми хареса как повета е облякъл парапета на стълбите, само да може да се поддържа прическата му. Но и аз като Малката съм сразена от дивашкия ти вид на покрива, размахала брадва като валкирия Изображение... тук вече окончателно бях впечатлена от подредените керемиди до степен да не забележа инсектите, макар че хипстърското паяче е много сладурско 8-) ...

В обобщение - доволна съм, Лече :nod: . Много съм доволна от разказа в текст и картинка, прощавам ти великодушно продължителната липса. Обаче да н'са поФтаря, ей :swait: ! Доста по-обширни щяха да са репортажите, ако бяха регулярни сепаг, не ли 8-) :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”