За една голяма уста

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 709 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Люб, забележката ти си е съвсем на място, но ми е за първи път и се притеснявах да не да много нагъсто и да си пречат, понеже миналата година така натъпках една кофа, че не можеха да дишат...

Аз съм щастлива че ИЗОБЩО УСПЯХ да си набуча всичките луковици есента.

За бъркотията - беше неизбежна. Нали Clock4е ми изпрати 45 смесени лулковички - нямаше как да предвидя кое къде ще се падне. Пък и аз съм си лакомия и искам да имам от всички лаленца, затова купувах по 1-2 луковички от вид и то накрая нямаше и смисъл да се опитвам да ги редя. Така в края на краищата се получи (както казваше малкия:) "иЗЛЕнадааааа!" :lol: :lol: :lol:
Сега вече съм подбрала сортовете, които ми харесват (те са горе-долу всичките, които имам плюс още 4-5 :lol: :lol: :lol: ) и ще купувам на пакети, защото видях колко е огромна разликата, когато лалетата от един вид са по много на едно място.

И накрая да кажа, че тази "градинка" имаше честта да бъде видяна само веднъж на живо - когато отидох да заровя лилиумите и щракнах 4-5 снимки преди да си тръгна :snif: След това беше прилежно обрана и преразпределена по вазите :seven:

Затова аз съм много щастлива че лаленцата изобщо са живи и изобщо цъфнали и изобщо май по-голямата част от удоволствието остава ровенето в пръстта :lol:

Не бях обръщала внимание и на височината на сортовете, нито на времето за цъфтеж... (не че могат да се определят много точно...)
За съжаление нямах никаква възможност да отбележа къде какви лалета са и догодина ще садя в същия безпорядък. Освен няколкото вида, които ще взема на пакети и ще си ги подредя по някакъв начин.

Нямате представа какво предимство е да бъдеш всеки ден или поне всяка седмица в градината си :snif: ! Колкото и да се старая, не успявам да ходя редовно и то точно времето за садене на луковички и цъфтеж, ми е най-ангажирано. Ето, вчера беше единствената ми възможност да отида, но пък колата е на ремонт :cry: Имаше пъпки, които дори не знам на какви лалета са, а когато отида следващия път ще са прецъфтели... :tyzhnoangelche:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 709 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

pepelqshka71 написа: Апр 10, '19, 21:19 ...И не пипай ешеверията. Ще тръгнат всички :daaa:
Пепеляшиии, на теб дължат живота си: още две ешеверийчета тръгнаха! :lol:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 709 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Ехх... с какво голямо удовлетворение сядам да си споделя последните преживелици!
След като обрахме лалетата с малкия, останаха още няколко пъпки. Следващото ходене не можа да се осъществи навреме - минаха цели 11 дни и мислех че може и да е останало някое и друго лале, но по-скоро преминало.
НООООО...
каква беше изненадата ми, когато отидохме с ММ и заварихме почти същата градинка - цялата нацъфтяла :o

Изображение

Изображение

Изображение

Котараците, разбра се, нахранени, са минали в режим блажена почивка :D

Изображение

Ако щете ми вярвайте, но се прибрах с букет от 40 лалета!!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Отвсякъде надничат буби... (Е, някои не надничат - някои се дупят :lol: )

Изображение

Изображение

Изображение

А с тоз приятел бая се гонихме около пъпката, докато го снимам :)

Изображение

Purple Dream не ми е любимо лале, но тази мама с 5 чада е за почит! Само от една луковица - цели 6 лаленца!!

Изображение


Cummins сложих в буркан, в сандъка и на вилата. Този от буркана не направи луковица :snif:
В сандъка цъфтя с уродлив цвят и после изрових напълно изгнила луковичка - гъбясала цялата с тая синьо-зелената плесен (или каквото там се нарича).
На вилата даде 4 цвята - едни "сиамски близнаци" и още две бебета. Дано лукчето да е добре!
Големият и малкият Cummins в средата са близнаците - дръжките им се сливат малко по-надолу.

Изображение

Изображение


И сукулентите вървят добре:
Паяжинестото презимува успешно и чакам да се размножи. Вече имам и 5 вида седуми - все не стигам до тях да ги щракна - другия път :)

Изображение

Домашните сукита и те направо се побъркват. Седумите избуяха страшно много и преляха от саксийките, затова ги преселих на вилата. Есента ще заложа нови за саксийчетата, че лятото не ми се занимава. А литопсчето взе че цъфна:

Изображение

Изображение

Бебе ешеверийче се чувства страхотно със своята капка-бисерче :liubov:

Изображение



Фрезиите вървят като луди. С повече от два месеца разлика - първият букет е сниман на 27 март, жълтото е от 19 април, последните са от вчера и още пъпки има в саксията:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Кичеститте нямат грам аромат, но пък обикновените ухаяяят... :liubov:


Ще прекъсна малко тук, че пак стана много дълго. Темата има продължение. На третото посещение също имаше изненади, а на четвъртото - приключения. Но за тях - в следващия пост.
:tzvetentze:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 709 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Такааа... продължавам.
След втория обир на лалета, вече бях решила, че няма какво повече да очаквам.
Каква беше изненадата ми седмица по-късно, когато заварих "градинката" ето така:

Изображение

Изображение

Имаше материал за още един букет :ieeee:

Изображение

Изображение

Подредих и котараците по един на плочка :lol: :

Изображение


За съжаление отново имах сблъсък със света на инсектите :eeeh:
В почти всяка цветна чашка открих по една-две умрели пчелички. В първия момент се зачудих какво е предизвикало тази странна кончина, но после разбрах, че това е работа на един вид паяци (те от своя страна са доста подвидове), които дебнат по цветовете и не знам как улавят жертвите си, но използват изключително малко паяжина. В първия момент изобщо не се забелязах никаква паяжина, после установих, че умрелите насекоми са леко увити около крачетата. :snif:

Ето го охранения убиец със своята жертва:
:evil:

Изображение

А ето така дебнеше от външната страна на чашката:

Изображение


Гео, :gydigydi: твоето мускари цъфна изобилно (има и други находища) и е предпочитано място за почивка: :D

Изображение

Изображение

Имам си и друго мускариподобно диворасляче, което ми изглежда също да е луковично, но не съм го ровила:

Изображение

Изображение


Имам си и прекрасни облаци :liubov:

Изображение


Имам си и марихуана :lol: :lol: :lol:

Изображение

Всъщност не знам какво е. Но прилича. И като го видях, (бяхме с ММ и малкия) и викам: "Това тук май прилича на марихуана"
А малкия: "Какво е марихуана?"
ММ: "Наркотик"
Малкия: "Йееее! Богати смеее!"
:lol: :lol: :lol:

(Какво ли няма да направя, за да ви раздвижа ;) даже наркотици ще развъдя. Че с този "лайк" бутон много мързелива работа стана :lol: )
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7272
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1290 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от ljuboznatelna »

Котетата си ги наредила като клонинги направо! :D
Страхотни снимки с паячето! Ами какво да правим, природа. Постигат някакво равновесие така.

Твоята марихуана е един плевел, с който е абсолютно невъзможно да се преборя :(
Мисля, че е диво лютиче. Не стига, че пълзи и се захваща, ами има и по 15см корен, и откъснеш ли го до земя, то пак си покарва от корена. Неизтребимо е. Завзело ми е поляните, вече ниски цветя не мога да въдя :( Донесохме го с някаква пръст, и за няколко години превзе всичко. :( И защото поливам и торя, това нещо расте като бясно. Днес от 7-8 квадрата съм оскубала за около час една пълна торба, натъпкана. Знам, че ще излезе, но се виждаше само то.
Изглежда прекрасно на дива полянка, поливана само от Дядо Боже. Цъфти жълтичко.
Дано греша и е нещо друго. Но много прилича на моето.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7272
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1290 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от ljuboznatelna »

Лилавкото мисля, че е дива орхидея. Прекрасно е!
Не го виждам в нета, трябва да е неизвестна още. Пази я много :) https://ladyzone.bg/gallery/za-doma/gra ... oreto.html
Онова марихуанестото не е като моето, не бързай да се плашиш :) Ходих да го гледам подробно.
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Магдалена »

:dovolen: Аз ще те лайкна, но и ще пиша,защото само с думи мога да изразя удоволствието от разходката в твоята обител и усмивките ми по повод преживяванията ти!Пък виж и какво сложно изречение се получи! 😅Аз всеки път те чета с удоволствие!Ти наистина ме накара да се замисля и да оценя факта,че аз живея сред цветята си и мога да им се радвам ежедневно,независимо от скромния им брой!!Благодаря ти за положителните емоции,които ми образува!😚🐸🍀🍀
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 709 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

ljuboznatelna написа: Май 4, '19, 17:42 Лилавкото мисля, че е дива орхидея. Прекрасно е!
Не го виждам в нета, трябва да е неизвестна още. Пази я много :) https://ladyzone.bg/gallery/za-doma/gra ... oreto.html
Онова марихуанестото не е като моето, не бързай да се плашиш :) Ходих да го гледам подробно.
Бряййййх! Дива орхидея! Много престижно звучи... :hmmm:
Пък аз заложих на марихуаната :lol: :lol: :lol:
Ама като сравнявам снимката... ми то същото - поразгледах и други снимки в Гугъл - има и такива цветове. ТОЧНО същото наистина не видях, но са много сходни. И листата... знаеш ли, че май баш такова е :ieeee: :ieeee: :ieeee:

Изображение

Изображение

А онова диво лютиче, за което пишеш, ако е каквото се сещам (надникнах и в нета), няма нищо общо с моя плевел, пък и доколкото знам, то вирее по влажни места върху богата горска почва. Моята е точно обратното - едва ли някога ще завъдя лютичета :sgiggle: .

Магдалена написа: Май 4, '19, 17:47 :dovolen: Аз ще те лайкна, но и ще пиша... Ти наистина ме накара да се замисля и да оценя факта,че аз живея сред цветята си и мога да им се радвам ежедневно...
:daaa: :daaa: :daaa:
:liubov: :tzvetentze: :liubov:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За една голяма уста

Мнение от calico »

Леле, Лече, Лалелче. Че ти си се нагъкала с лалета бе, момиче. :ieeemyzh: Прекрасни, прекрасни.
марихуана си имаш, пази я.... :mrgreen:

а с тези фрезии просто се класираш не само за А-отбора, ами и за основния състав. :daaa:
сигурно щото не знаеш колко трудни за гледане са фрезиите :lol:

нищо не пишеш за розите :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 709 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

calico написа: Май 4, '19, 19:52 ...сигурно щото не знаеш колко трудни за гледане са фрезиите :lol:
нищо не пишеш за розите :angelche:
Наистина не знам колко трудни за гледане са фрезиите, защото моите са като бурени :lol: :lol: :lol:
И да кажеш, че ги гледам особено.. хич даже. Ту пресъхват, ту припадат, ама не се отказват :lol:
Безотказни фрезии. Пак ще си купя още едно пакетче. И една огромна саксия.
Когато ги купих, ми казаха "Садиш 10, покарват 5, цъфтят 2" Е, първата година беше горе-долу така. А втората (тази година), от 5 покарали станаха 10 и цъфнаха 15 :lol:

Лалетата и зюмбюлите ще изнеса изцяло на вилата. Че вкъщи няма де да се стъпе. Пък и с тези хризантеми.. лелее, къв таралеж си вкарах в гащите... :lol: :lol: :lol: Не вярвах, че така лесно се размножават и реших да пробвам. Сега не ми стига времето на вилата само дупки да копая и хризантеми да буча.
ММ три пъти ме пита дали това е индрише :lol: и като чуе "хризантема", вика "то не се яде" :lol: :lol: :lol:
Абе.. те май се ядат, ама той по-добре да не знае :lol: :lol: :lol:

А за розите... Calico, розичките ще ги броим наесен :D
Засега доста резници са тръгнали и се развиват прекрасно след зимата:
(това са една малка част)
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”