За една голяма уста

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1920
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 236 пъти
Получил благодарност: 119 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от miltonia »

Вярно е, Лалелче, минирозите в градината за две- три години стават по 60-80 см, може и метър да минат. Но са много податливи на ЧП, при мен в края на лятото са петносани и оголели. Калико като ти говори за малка роза, ти си мисли за кълбо с 1,50-1,80 м диаметър. :hihihi: Тя обожава розите- чудовища и при нея те са достойни за обожание. Аз бих ти препоръчала ето тези рози, ниски и цъфтежни: Easy Does It, Stephanie Baronin zu Guttenberg, Super Trouper, Cinco de Mayo, Samaritan, Chandos Beauty, Ascot, Inka, Midsummer, Diamond eyes. Ако ти хареса някоя от тях, пиши ми да ти пратя утре някое резниче, макар че ги подкастрих предната седмица.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2581
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 734 пъти
Получил благодарност: 704 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

miltonia написа: Ное 23, '18, 00:15 Калико като ти говори за малка роза, ти си мисли за кълбо с 1,50-1,80 м диаметър. :hihihi:
:lol: :lol: :lol: Аз не че не ги харесвам, ама нито имам място, нито време да обслужвам "розите-чудовища"
miltonia написа: Ное 23, '18, 00:15 Easy Does It, Stephanie Baronin zu Guttenberg, Super Trouper, Cinco de Mayo, Samaritan, Chandos Beauty, Ascot, Inka, Midsummer, Diamond eyes
:potekoha: :potekoha: :potekoha: :potekoha: :potekoha:
Ето на това казвам аз рози!!!
Харесаха ми всичките! :shock:
Почти. Без оранжевата... ако в действителност е чак толкова оранжева.
А Cinco de Mayo и Chandos Beauty вече ги бях набелязала, но нямах идея какви са като големина и претенции. Радвам се че са в списъка!
Ами ако трябва да избера (не за друго, а защото няма да се справя с всичките наведнъж), мисля че не бих пропуснала тези:

Stephanie Baronin zu Guttenberg
Cinco de Mayo
Chandos Beauty
Midsummer
Diamond eyes
Ако намериш откъде да ми клъцнеш, ще съм :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2581
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 734 пъти
Получил благодарност: 704 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Съвсем се забравихме с мойта тема... :lol:
След миналата (2017) есен мислех да приключа с луковичните глупости, но ето че и тази (2018) продължих, даже надградих...
И защо ли си мислех, че зимата ще съм свободна...

Ето първата ми саксиена лудост:

Изображение

Първият напорист "бабин" зюмбюл в ъгъла на г-н Сандък Гигантос:

Изображение


А така изглеждат техните събратя на вилата, където вчера имахме щастието да отскочим за малко семейно:

Изображение

Изображение

Семейното посещение на вилата носи много особено настроение при нас... такава сме картинка - няма да повярвате.

Големият син (16 г.) категорично отказва да дойде.

Малкият (13), иска да промени света.
След като нахрани глутницата котки и успее да погали тези от тях, които позволяват, пърха наоколо с нестихващ ентусиазъм и иска постоянно да сади нещо, или да оправя "къщата" (така той нарича порутената барака). Навива баща си да я боядисаме, почистим и обезопасим (демек да сложим СОТ).

Баща му от своя страна гледа с безкрайна мъка остатъците от грандиозния труд на родителите си, мълчи, за да не му се налага да обяснява защо всички тези неща няма да станат и когато се умори от мъка и мълчание, казва, че там нищо не може да се направи, защото иска много, много пари. И въпреки твърдия мъжки песимистичен реализъм, гледа с възхищение как

жената (демек аз) размахва брадвата и с чутовна пъргавина (която той би се радвал да вижда от време на време и в кухнята...), смила няколко диворасли фиданки и при вида на разчистения квадратен метър земя, на лицето й грейва усмивка, която никоя друга (макар и далеч по-смислена) дейност, не успява да предизвика...

Така след не повече от два часа, всички се качваме в колата, всеки със своето особено настроение.
Аз - с намерението да се отдам на насладата от последните 15 мин. извън града, изпълнена с неоправдано удовлетворение от победата над дивата природа.
ММ мълчаливо смилайки преживяното, пресмятайки дали все пак аджеба не би било възможно... но по-скоро не.
А малкият заспива блажено на задната седалка и сънува кой знае какво...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За една голяма уста

Мнение от calico »

Лалелче, чудно си го описала мила :liubov:
ама е кеф да се поровиш в земята, нали?
и градинката ти на терасата е чудна, и земята на вилата така си изчистила, ей, засърбяха ме ръцете за работа.
заразена си ти, носила си вируса доста дълго в себе си, и сега няма спасение :angelche:

Милтония, сега видях какви си ги писала за моите критерии за големи рози :lol: :lol:
така е, да....
ето точната ми класификация за размерите на розите:
1.всичко под 60 см си е бонзай. Не че не харесвам бонзаите, ама неестествена работа са....
2. от 60см до 1,20м са малки рози
3. от 1,20 до 1,80 - средни
4. над 2 метра вече са големите рози, а над 3-4м са истинските Рози :angelche:
за съжаление и моята градина е малка и малко мога да имам от истинските и големите рози :snif:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от libra »

Колко хубав разказ !
А и доста работа сте отметнали .Защо няма да може да видиш кокичетата цъфнали?
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2581
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 734 пъти
Получил благодарност: 704 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Благодаря, Либре, Калико! :tzvetentze:
libra написа: Фев 2, '19, 12:59 Защо няма да може да видиш кокичетата цъфнали?
Ами, до средата на март се очертава да съм доста заета, та не се знае - може да не отида преди да прецъфтят...
Не че няма да направя всичко възможно... :daaa: :lol:

Преди малко видях, че напористият зюмбюл от сандъка, който показах в предишния пост, и той е изкарал два цветоноса.
А ето го напористото кокиче от саксията, което е направило два цвята и бебе, което също има пъпка:

Изображение

Сорт Galantus Gigantus Bulgaricus Lalel4es :lol: :lol: :lol: (шегичка е това, някой да не ме взема на сериозно ;) )
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от libra »

A,вече може да ти е тръгнала дума .
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 832 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Лече, щурава си за трима, ей :lol: :lol: :daaa: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2581
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 734 пъти
Получил благодарност: 704 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Гео, граф написа: Фев 4, '19, 12:41 Лече, щурава си за трима, ей :lol: :lol: :daaa: !
След "Пълна си с противоположности!", това е най-голямото признание, което съм получавала! :lol: :lol: :lol:

:tzeluvka:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 832 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Lalel4e написа: Фев 4, '19, 16:53
След "Пълна си с противоположности!", това е най-голямото признание, което съм получавала! :lol: :lol: :lol:

:tzeluvka:
Много ме бива с комплиментите, а 😄!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”