За една голяма уста

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Еличка »

Мислех да пиша, да споделям,... Разплака ме, Лалалче..... :tzvetentze:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: За една голяма уста

Мнение от ins »

:tzvetentze: Колко е красиво тук, нямам думи, нямам какво да кажа, само едно огромно БРАВО...
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 561 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

libra написа: Окт 28, '18, 15:35 Как поетично разказваш !До някъде ти завидях .Имали сте личен момент за спомени.Хубаво ще ви бъде и на двамата да ходите заедно.Ще му бъде забавно като цъфнат на пролет.и ще се гордее със себе си.И,да,аман от комппютри!Сега ги разбирам с това висене.
Така е, Либре, и аз си завидях :lol: Винаги съм си мечтала да предам това на децата си, но едното е съвсем друг тип. Да е жив и здрав и щастлив по своя път, разумно дете е и той, не че създава проблеми, но нищо не го вълнува извън света на компютрите. Ние с баща му, като художници, не можем много да го разберем това. Може пък да се промени. Дано интересът в малкия се задържи.
clock написа: Окт 28, '18, 21:23 Необикновено дете е твоят Пухчо, Лалелче! Като кристалче е! Чета и се усмихвам. Май градината ще му стане любимо място :nod: Чудесно е, че си се сетила да го вземеш с теб! Днешните деца имат толкова малко истинско докосване с природата. А земята омагьосва, но не всеки. Малчо вече е бил влюбен в нея, но не го е знаел. Ето и мечта си е имал даже :dovolen: Той и по слънчевите лъчи вече се е спускал (като днес), но това ще го разбере когато "днес" е вече слънчев спомен.
:nod: :daaa: :tzeluvka:
И ти се изразяваш толкова поетично!
Благодаря за насърчението! За алпинеума казвам, че ще е вдлъбнат, защото ако изровим още малко скаличките, те пак ще са по-ниско от всичко останало. Ще се получи нещо като кратер с алпинеум вътре :lol: Ще го заложа в плановете, но няма да е преди тази зима. За другото - седумите са ми много любими, насадила съм вече 4-5 вида. И божура няма да откажа, но дали е възможно това да стане пролетта (нямам идея кога се садят божурите), защото тази есен няма да имам възможност да им разчистя и определя място, а не искам така да блъскам безразборно и догодина да се чудя как да местя. Още нямам никаква визия за градината, защото изобщо не знам какво имам под бурените и къпинака... Когато разчиствам, се появяват неподозирани за мен неща, така че предпочитам да не бързам. Само луковиците нямам друг избор и ще ги намуша където ми падне, така или иначе лятото ще вадя и следващия път се надявам да имам по-ясни планове. :)

Иначе, отново много, много ти благодаря!!
Знам, че няма да ме оставите без цветя :tzvetentze:
Даже знам, че ще ме оставите без място :lol: :lol: :lol:
Еличка написа: Окт 28, '18, 22:07 Мислех да пиша, да споделям,... Разплака ме, Лалалче..... :tzvetentze:
Благодаря, Еличка!! :liubov:
И аз така понякога - влизам да пиша, а като се зачета... Но ти пак пиши и споделяй, защото и ти си много интересна!
ins написа: Окт 28, '18, 22:49 :tzvetentze: Колко е красиво тук, нямам думи, нямам какво да кажа, само едно огромно БРАВО...
Благодаря и на теб! :gush:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 561 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

calico написа: Ное 13, '17, 07:24 ...и сега, след като прочете това, ако все още искаш рози :liubov2: , забрави за твоите 7 сорта. Кажи колко време в годината може да си там и по кое време, за да ти изберем рози които ще понесат липсата на грижи.
Calikooo, къде си?? Помощ!!!
Току-що пожелах и поръчах една розичка от Господинов, която смятам да настаня на вилата. Спокойно, там мога да хдоя вс. седмица, ако тр. и по два пъти. Розичката е Playful Rokoko-Tantau. Нямам идея какъв вид е, струва ми се да е от "старинните", но каквато и да е, ще се пробвам да я осиновя :eeeh:
Казвай какви грижи ще да иска това чедо, а и мисля, че е време да ми дадеш някакви насоки кои рози евентуално бих могла да отглеждам. На вилата имам предвид, но това не означава, че може да са капризни :lol:
Давай, метни няколко яки сорта, дето да понесат нескопосните ми грижи. Само да не са червени! Ако са розови да са някакво по-парсковено или по-пепеляво, или преливащо нещо - да не са дюс бебешко розово цветлетата. И да не са някакви големи храсталаци - някви дребни да са :dovolen:
И да питам - имам голяма яка подпорка за асма, ама не съм любител на тази култура - дали ще мога да метна един бял Еден там или и той е каприз?
Искам да ми предложиш и както беше казала някакви катерачи дет без много грижи оцеляват, ако ще да цъфтят еднократно.

Чакаммм Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от МГХ »

Не бой се, Playful Rokoko-Tantau си е мъниче. Ама тя, calico, ще ти даде инструктажа. :tzvetentze:
- дано не съм ти досадила.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 561 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Миленкааа, каква досада?? За мен е такава радост някой да ми каже две думи! Случайно, ровейки в търсачката, видях че и ти си поръчала същата. Как е твойта? прихвана ли се, цъфтя ли?

Днес отново бяхме на вилата с Пухчо. (Пухчо не е котарака! ;))

Изображение

Каза "Добре, че се появи това място, че да се откъсна малко от този компютър! :lol: Животът ми вече е толкова различен, а сме тук едва за втори път!" :gush:

Засадихме кокичетата, мускарите и 32 лалета :shappy:
Късно отидохме и малко работа свършихме, но пък ни се услади. Четвъртък пак!
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Еличка »

Почти винаги, когато садя нещо, се връщам повече от 30 години назад във времето. Ходех ваканциите при баба на село. Обичах да се скитам в гората и ливадите. Често се връщах с нещо откопано, което ми се струваше ценно и красиво. Баба ми подари два квадрата градинка и само там можех да настанявам диваците си. На село нямаше вода. Ходехме с едни туби и ние. Мястото беше далеч. Аз тогава!!! :lol: бях същият "пухчо", като твоето съкровище. Но мъкнех, мъкнех вода.... И всеки път баба казваше "Ели, първата туба на ореха, бабе! Той е жаден, цветята ще почакат." И айдеее, отново :nod:
Сещам се и мнооого други случки и ми става мило. Няма да забравя как гордо настаних един кукуряк на челно място. Ах, каква кавга настана! Баба пощуря! Който носи кукуряк вкъщи, спират да му снасят кокошките.... Изскуба го, та го връщах в гората.
Сега обичам земята и тревките, и кукуряците. И твоят Пухчо ще остане завинаги свързан с тях! :tzvetentze:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За една голяма уста

Мнение от calico »

Лалелче, чакай сега малко, така отведнъж, забравила съм дори че съм ти казала нещо такова.
дано и други се включат, да мислим заедно.

значи искаш малки розички, хммм....нямаш място ли? Колко малки?- две педи, три, до метър?
Откъде ще ги купуваш, трябва да погледна листата на Бритрозако
а големи колко?
Лалелче, кой ще ги гледа там тия рози? в смисъл кой ще им се радва? Ми те ще са самотни и тъжни

добре ще е няколко ругози, ама отде ще ги търсим

п.п. и Файри да си вземеш непременно
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 561 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

calico написа: Окт 30, '18, 20:48 Лалелче, чакай сега малко, така отведнъж, забравила съм дори че съм ти казала нещо такова.
дано и други се включат, да мислим заедно.

значи искаш малки розички, хммм....нямаш място ли? Колко малки?- две педи, три, до метър?
Откъде ще ги купуваш, трябва да погледна листата на Бритрозако
а големи колко?
Лалелче, кой ще ги гледа там тия рози? в смисъл кой ще им се радва? Ми те ще са самотни и тъжни

добре ще е няколко ругози, ама отде ще ги търсим

п.п. и Файри да си вземеш непременно
За вилата, Calico, за вилата!
Прочете ли последните ми постове - вече сме решили с малкия да я превърнем в градина! Ще ходим всяка седмица, най-много през две. Зимата по-рядко, лятото по-често. Вече си имам и собствена кола :ieeee:

Пак те четох, пак се учих - от всичко, което си писала разбрах, че искам храстови рози - нали така се наричали тези старинните. Дребни храстчета по възможност - да, до метър, метър и половина най-много. Да не са хептен мини.
Ругози Гео ми прати резници, ама се прецакаха :snif: Тя прати и други, от които три се вкорениха, обаче да ме питаш от кои... не са ругози само това е сигурно. Едната е Augusta Luise, другата - Blue for You, само не съм сигурна дали не боднах и някакви други случайни... брех, тоз акъл :hmmm:

Ах, и много-много не смятам да ги купувам... :lol: :lol: :lol:
Или ще прося резници, (или не знам какво друго може да ми се случи), от темата за размяна и продажба на поръчкови рози също може, после ще го мисля, може и да купя, но ще ми трябва бая да се наканя. Засега да уточним какво е подходящо за мен. :ieeemyzh:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 561 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

МГХ написа: Окт 29, '18, 14:56 Не бой се, Playful Rokoko-Tantau си е мъниче.
Ето значи кой е виновен да се червя пак у Еконта! :swait:
Като ме попитаха какво горе-долу представлява пратката, викам розичка, сигурно в някаква малка саксийка... нещо дребно ще да е.
МАЙКООО :shock: :shock: :shock:
Мъничето се оказа такова дърво... Чак аз се уплаших като го видях. Стъбло ли е това или корен не знам, но под разклоненията имаше един участък с дебелината на ръката ми...

Посаждането на розиЧКАта също беше знаменателно, като всичките ми градинарски лудости. Разбира се, не бях си приготвила място, въпреки, че имах тази възможност. Даже през ум не ми беше минало къде ще я слагам. В събота я занесох и започнах да оглеждам. Имах 5 часа да избера място, да изкопая дупка и да я засадя. Има ли смисъл да казвам, че от всички възможни варианти, избрах най-невъзможния? Реших че точно тази роза ще стои точно най-добре точно на мястото на онази купчина пръст, която ясно се вижда на някои от горните снимки...
:shock:
Еми колко му е за пет часа да прехвърля половин кубик пръст и да изкопая около 40х40х40 см. дупка, в която да насадя Игривката?
НИЩО РАБОТА! Както казва един световно известен български плакатист - На крак, работни ръце!
След 4 часа копане и мъкнене на безценната консистенция, бях преместила половината, бях ударила на камък - буквално... и съвсем сама стигнах до извода, че избраното място май не е съвсем най-подходящото :lol: :lol: :lol:

Огледах се набързо, реших да я сложа пред самата барака, където се предполага, че пръстта е по-дълбока, за половин час изкопах дупката и зарових подобието на дърво докъдето сигурно не е трябвало, ама се успокоих с мисълта, че все още имам шанс да попитам и ако се наложи, да го поизровя :lol:

Calico се покри... :hmmm: а аз тръгнах да зарозявам. Отивам да чета докъде трябва да е заровена една истинска Tantau...
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”