За една голяма уста

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Лече, бях решила, че съвсем си ни забравила. Можеше и повечко снимки да сложиш, при положение, че рядко се вясваш 8-) ... Както и да е, важното е, че пак си тук и пак си луковичена :nod:

Особено ми хареса фотката с нюансите на нежността, напомни ми детството и Киплинг :slove:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 710 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Охх, как забравила бе, Гео??! То таквоз чудо кат' вас забравя ли са?! :lol: :lol: :lol:
Гледам обсъждате някви важни теми, още не сте зазимили явно - търчите из градините, а на мен ми се бъбри :hihihi:

И на - вися тук като кукумявка по нощите и като петел по зорите да пускам лиги и въздишки. Сън не ме лови откак открих 'кокошарника' на Идето - гледах, пулих са, очила сложих - никъде не видях нищо като кокошарник. И после разбрах, че се говори за онази луксозна постройка, в която Гео искала да снася... И аз искам! И аз ш снасям!! :lol: :lol: :lol:
Иде, вземи да сложиш един наем, а ние тук от форума ще се разберем как да се редуваме ;)

Иначе луковиците направиха една разходка и до вилата, ама жалкото подобие на пръст там беше така сухо и кораво, че не можах да разкопая и да бодна нищо, напротив, прилежно изрових малкото останали от свекървата нарциси, така че луковичената ми колекция порасна с около 100-тина броя :lol:
И на село стана нещо такова... освен че почти не успях да стигна до пръстта, камо ли луци да садя, реших поне да намаля натуралното залесяване на двора, като изровя една диворасла джанка от градината. Тя пък, пакостницата, се оказа израстнала в гнездо зюмбюли! Та вместо да засадя луковиците, които занесох, се сдобих с още!! Изобщо, лепят ми се нещо... :lol:

За разказване имам колкото да напълня три теми, ама ще взема да досадя, че ш ма изритате от форумЪТ... :sbandit: Пък и то мойто не е за хвалба... :semo:
Ето малко репортаж от лятото, да видите как се развиват нещата около моята любима къща на село (развиват се много бурно :lol: даже БУРЕНОносно :lol: :lol: :lol: )
След пролетното почистване на тротоара, се надявах, че този път ще има къде да паркирам и да сляза от колата без да се закача на шипка и да се нажуля на коприва... Само че прекопаването се отразило много добре не само на мойто самочувствие. Дотолкова са се зарадвали някои местни растителни видове, че за първи път откак къщата е необитаема, всъщност изобщо не успях да стигна до тротоара, та паркирах на съвсем друго място! Ето нагледно какво оставих април и какво заварих август:

Изображение

Изображение

Същата картинка и в градинка:

Изображение

Подрязването на повета му се отразило също толкова прекрасно - почти беше влязъл вкъщи!

Изображение

Изображение

Изображение


Този път бях решила да не се залисвам много с двора, а да създам повечко уют в интериора. То добре че беше пролетното почистване, щото намеренията за уюта се изпариха при вида на първите счупени керемиди - върху курника и кенефа!!!!! :shock:
Може да не е по последни европейски стандарти, ама курникът си ми е скъп!!! За кенефа да не говорим...
Та поразгледах, поразмислих - няма накъде - ще се сменят керемиди! Ще се сменят, ама... ако може да се стигне до тях! То над гореспоменатите постройки (които са под един покрив), такава гора... Така натегнали дървета, клони и повет над керемидите, че аха да съборят покривчето. И като грабнах една секира... Ей ма на:

Изображение
И после... после разбрах, че дядо ми редил покрива (задната част, тук не се вижда на тази снимка), със счупени керемиди! :shock: Имам предвид парчета от керемиди. Така че когато се опитах да ги заменям, се оказа, че е невъзможно да намеря подходящо парче, нито пък е възможно да заменя с цяла керемида, защото не пасва! Така се принудих да смъкна едно голямо количество керемиди и да наредя направо нови, цели. Добре че имаше складирани наблизо! Близо, близо... колко да е близо! Три дни висях на покрива. Мъкнах керемиди, мятах, чупих, редих, пренареждах... Само да се бях сетила да снимам... е, снимах резултата, но щеше да е интересно да се види "преди и след":

Изображение


Това е резултата за покрива, а резултата за мен... за мен имаше три отделни резултата:

ПЪРВО: Две седмици след това започна една засилваща болка в кръста, която ме заведе на доктор и ме обездвижи за няколко дни. Коляното също преболя, ама не остана време за него, та си мина на самотек.
ВТОРО: След три дни редене на керемиди, ми минаха всички фобии към паяци, стоножки и всякакви дългоножки :lol: :lol: :lol:
Това ако питате ММ трябваше да е на първо място... :lol:
ТРЕТО: Ем майстор съм!!! :D :D :D
Даже баш-майстор! Щото то да редиш керемиди е едно... а да пренареждаш върху стари и разкривени летви е хептен друго... Пък и да усвоиш занаят за три дни и то без учител, си е направо... фук-фук! :hihihi:

И четвърто, благодарности на Всевишния, че се прибрах жива и здрава, че то с тоя прогнил покрив...

А пък и създадох нови приятелства:

Хипстърски паяк
Изображение

Хипер богомолка
Изображение

Който има две обувки... :lol:
Изображение

Красавци, а?! :swink:
Малката Ида

Re: За една голяма уста

Мнение от Малката Ида »

Гадинките са ....прелестни :mrgreen: (много ме страхуват :hmmmmmm: )
Снимката с девойка размахала секира ми е фаворит! :tzvetentze: Браво момиче :daaa: Браво, за всичко което правиш и ще направиш(сигурна съм)!Пред твойто словоплетство немея :nod: затова ти подарявам малко нежност! :gush:

Изображение

Полвин яйце на ден :angelche: :mrgreen: :lol:

Поздрав най сърдечен! :tzeluvka: :tzvetentze:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от МГХ »

Това си е цяла епопея за керемидите и обраслите къщи. Ама си се справила. Поздравления.
:tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze: И аз не обичам гадинки и ти подарявам лилавичко Изображение луковичничко за реанимация и настроение.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Ваййй, луда жена, лудааааааа :o :shock: ...... Влачи луковици насам-натам из родината, уж да ги сади, пък те се размножават чрез партеногенеза или по друг, още по-мистериозен начин :hmmm:. Реже, кълца, скубе бурени, само за да им освободи поле за действие (то при двумесечните дъждове тая година няма как да е различно), много ми хареса как повета е облякъл парапета на стълбите, само да може да се поддържа прическата му. Но и аз като Малката съм сразена от дивашкия ти вид на покрива, размахала брадва като валкирия Изображение... тук вече окончателно бях впечатлена от подредените керемиди до степен да не забележа инсектите, макар че хипстърското паяче е много сладурско 8-) ...

В обобщение - доволна съм, Лече :nod: . Много съм доволна от разказа в текст и картинка, прощавам ти великодушно продължителната липса. Обаче да н'са поФтаря, ей :swait: ! Доста по-обширни щяха да са репортажите, ако бяха регулярни сепаг, не ли 8-) :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 590 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от greeneyed »

Много приятен е разказът ти с картинки,lalel4e! Носталгия по миналото, силна връзка с корените, поздравления за опитите да се поддържа един имот на стотици километри от местоживеенето! А за сегашните му наематели - бррр, без думи съм! 8-)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 710 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Oх, Идеее, казах ти, че благородната завист ми свърши! :lol: Как му устояваш на това пухче да не го смачкаш, не знам!

Миленка, прекрасни са!

Слагайте, слагайте красоти, че при мен само тръне, буренак и паяци :lol:

Гео... благодаря за опрощението! :lol: Такова кратко и ясно описание си ми дръпнала - види се кой е най-начетен тук... Как си събрала моето многословие в три изречения, пък даже успя и да ми обогатиш речника :lol:! Вече се чувствам виновна, макар че няма какво да показвам. Ще пусна архива в действие - може да не е актуално, но поне ще е красиво и носталгично...
И съм особено щастлива, че си намерих сродна душа по паешка линия :lol:! Все пак някой оцени моя красавец! (Този вид също ми се струва новопришелец, като китайския чемширояд и два вида стоножки, които не присъстват в спомените от детството ми.)

А за тези, които смятат, че гадинките са приоритет на селската обител, да има предвид, че най-големия, зловещ, космокрак и при това съвсем жив паяк, който съм виждала в живота си, съм намерила не другаде, а на самия ОСМИ ЕТАЖ в апартамента, в ЦЕНТЪРА НА ПЛОВДИВ!!!
И, не ми се искаше да загрозявам форума, обаче като ми е тръгнало на луци и инсекти, няма какво да се прави - кой каквото има с това се хвали! Какво ще кажете за този нов нашественик??..... а?

Изображение

Изображение

Изображение

Голееемичък дзвер!... Зеленоочкеее, ей на това му викам аз Бррррррр!
Тъкмо се оттървах от арахнофобията, сега ми се лепна фобия към мухи!
Ако се чудите къде го намерих това туловище-чудовище - В ЦЕНТЪРА НА ПЛОВДИВ (явно ги привличам)! В междублоковото пространство. Добре, че беше вече мъртва, иначе щяха да ме събират с лопата...


П. П. Многоизвестният израз "Като мухи на мед" вече се звучи така: "Като мухи на Lalel4e" :lol: :lol: :lol:

Много здраве!... :shock:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: За една голяма уста

Мнение от clock »

Лалелче, тази нежност ме плени отвсякъде!
Lalel4e написа: Окт 9, '18, 18:32
Нещо в нюансите на нежността:
Изображение
Място, което може да роди такива чувства, привързва завинаги сърцето.
А излъчването на снимката е много топло, много човечно, много нежно! Като ласка.
Малката Ида

Re: За една голяма уста

Мнение от Малката Ида »

Лалече,при толкова хубости дето можеш да покажеш, цопваш туй страшилище :ssweat: :stmi:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Брях, Лече, тва Пришълеца ли е или Хищника :o :shock: ??? Мислех да сложа една нетска снимка на двамата, за да разберем кой е, ама прекалено много хорър ще се събере в темата ти :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”