За една голяма уста

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 557 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Гео, граф написа: Апр 17, '18, 10:26 Гьографско поздравче за лалееното момиче :tzvetentze:
:tzeluvka: :liubov: :tzeluvka: :liubov: :tzeluvka:


И такааа... след много премеждия, отново се добирам до компютъра. Сега съм в голяма питанка какво и доколко да казвам...
Опитът "сандък с луковици на терасата" се оказа повече от успешен. Не очаквах такъв зеленак да избуи. Докато милеех за всяко покълнало стръкче, сега ми иде да взема косачката... :lol: Една малка част замина днес за вилата. Там пък... дърво и камък цъфти. Особено дървото :lol:
Малко дюлки и малко буби:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Цъфнала е и черешата, и крушата, само че ПОМООООЩ - нещо ги яде! Или може би много неща ги ядат. Казвайте с какво да пръскам.
:cry: :cry: :cry:

Имам си божур - оцелял е поне 17 години без грижи. И едно жълто нещо дето цъфти на храст ли е, дърво ли е, не знам.

Изображение

Изображение

Лаленцата от свекървата и те показаха цвят, намерих и едни, дето са цъфнали направо в гората. Как са попаднали там не знам, съмнявам се да има сляпо куче наоколо, защото е съде камъне, а и тунели се не видят :dovolen:

Изображение

Изображение

Това синичко не го знам какво е, ама е много симпатяжко
Изображение
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 557 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

И сега една тъжна новина: моят татко си отиде внезапно. На 71 г, мир на душата му!
И като за последно ми "подари" една малка ваканция на село. Придумах моите мъже да ме оставят няколко дни насаме. Имах тихо време със себе си и всичко, което е там. А то е много. За мен е много.

И свърших доста работа.
Изобщо, от преживяването на село - доволен.

Дворът е пълен с лалета и зюмбюли. И сляпо кученце си имаме, ама явно е много сляпо - всички луци са там и се гъчкат. Сложих плашила и отбелязах местата, за да ги изровя лятото. Целият двор е на тунели - където копнеш мотиката потъва. Имам си и момина сълза и кандилки.
Извинявам се за треторазрядните снимки, ама няма време за много гласене и обработка. Та и направо през телефона качеството пада още повече.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Завъдих и иглика, дано се е хванала, че като я припече на обяд и клюмва, сутрин пак се освежава - така два дни, дано оцелее.

Изображение

Прах пердета, мих прозорци, тупах килими, запушвах дупки от плъхове... за следващия път ще се заредя с отрова.

Изображение

И накрая за майтап да ви представя една почти моя връстничка, ама не е работила и е чисто нова:
:dovolen:
Изображение
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 557 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Ама къде гледам?!
Повета забравих да покажа! Може ли да не се изфукам:

Преди и след, ама забравих да снимам съвсем "преди". Купчината, която съм свалила от бора е много по-голяма на живо - колкото короната на дърво.

Изображение

Тук спираме колата. Миналото лято едва отварях вратата и се измъквах - коприва, шипки, повет... стена.
Изображение

А ето го зеленото море от лятото как изглежда сега:
Изображение
Е, малко поразчистих, но снимането не ми е в кръвта...

Клематисът е оцелял, даже малко е умножил клонките. Забих му едно сухо дръвче да го катери ако може.

Изображение

Изображение
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: За една голяма уста

Мнение от rosi-m »

А това какво е ?Прилича ми на някакъв вид акация
а може и да не е
Изображение
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 557 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

rosi-m написа: Апр 17, '18, 19:08 А това какво е ?Прилича ми на някакъв вид акация
а може и да не е
Ами някой ако знае да казва :lol:
Аз така се изненадах като го видях :)
Беше нарочено за секирата, но сега май ще го оставя
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: За една голяма уста

Мнение от rosi-m »

Как за секирата то е толкова красиво
Няма ли издънки казано по нашенски
/избило от долу/
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Лече, светъл път на татко ти :scry: !

Растението е зановец, за силно слънце и слаба почва, често може да се види покрай пътищата. Мисля, че е някаква билка :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 557 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Луковичено ми е!
:lol: :lol: :lol:

След малко тъжни работи тази година и след много търчане, и след някои нови постижения и начинания, след малко подтиснати мечти и мераци, все пак ремонта на терасата е отложен :lol: (друга ми беше идеята за край на това изречение, ама ще го оставя така - по-абстрактно звучи).
Така че г-н сандък и тази зима ще гушка 100-тина луковици, прилежно разходени до Русе и Костанденец (през Сливен за по-напряко) и обратно... :lol:

Мдааа, не успях да си бодна луковичките на село, защото миналогодишната копан се е отразила много благоприятно на г-н Магарешки бодил и куп други диворасляци с неговия ръст, които не отделих време да преборя. Предпочетох да направя люлка на децата и да боядисвам прозорци (не питайте докъде стигнах... имаме люлка ;) )
Та сега съм пред дилемата повет, който задушава всичко или магарешки бодили, преплетени с други разни дървовидни тревисти... :lol:
Шегувам се, разбира се - няма никаква дилема. Там си расте каквото както когато и колкото си иска - безконтролно и почти безнаказано.

Ако успея да разровя камънака на вилата тази есен, може и да се пробвам да бодна там поне половината луци, че иначе сандъка ще се пръсне.

Купих си още луковички, разбира се! Тъй като нямам много време а и не ми стига акъла как стават нещата с общите поръчки тук, засега се задоволявам с кварталното магазинче. Пак доста разнообразни неща има и хубави са луковичките и даже жената ми ги избира с бебета като за баш мераклийка :wink:
И още ще си купя, само да взема заплатата :lol:

Иска ми се да имах повече време да разглеждам вашите прекрасни градини - преди малко открих още един шедьовър - на Жулиета7777.
МХГ си ми е любимка и като гледам нейната градина, все едно виждам моята в бъдеще непредсказуемо време ;)
Гео си е напълнила темата пак с някакви лудории. Другите ми любимци ще бъдат посетени до края на зимата... :seven:

Общо взето нямаше за какво да напомням за себе си, ама на ей тъй да намигна минавайки, щото просто тук ми е уютно
:tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от МГХ »

Минавай, минавай, че е луковично време. И аз засадих петдесетина, макар че имам бол.
Благодаря за ласкавите думи.
Приятно е при теб.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 557 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Мдаам... аз наминавам, помечтавам, напоследък и посънувам даже... миналата нощ сънувах, че ММ е решил да се преместим да живеем на село :lol: :lol: :lol:
Ще ми се! :semo: :evil:


Та, да се отчета и с някоя и друга снимчица от вълшебните моменти това лято:

Изображение

Клематисът, който преди година си беше намерил път през повета и вървеше нагоре, сега едва е проврял шия под бурените и е изплезил език към цимента :snif:
Изображение

Нещо в нюансите на нежността:
Изображение

И нещо носталгично:
Изображение

А този натурално-винтидж сандък си намерих в избата и го измъкнах заедно с отпечатъка на времето (визирам провисналата надолу паяжина). Отгоре е онази знаменателна баданарка, с която баба ми едно време пребоядисваше цялата къща всяка година...
Изображение

Ехх... ххх...
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”