За една голяма уста

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: За една голяма уста

Мнение от Tanet »

Лече, трябваше да вземеш и сложиш 10-15 луковици на пролетни минзухари и някоя и друга иглика на вилата да видиш като дойде март ги видиш да показват главички сред сухата тревица какъв ентусиазъм ще те обземе и творчески градинарски порив :tzeluvka:
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: За една голяма уста

Мнение от макс »

Здравей и от мене Лече :tzvetentze: ,бях пропуснала темичката ти но днес наваксах цялата я прочетох,, да си призная много се смях страшно си забавна :tzeluvka: аз съм от тези дето много не пишат /защото ме хващат щръклиците :lol: /но обичам много да чета ,поздравление за вилата леко по лека ще ти хареса особено като започнеш да я зацветяваш и аз преди четри години минах по твоя път дори и ток нямаше та седяхме на романтична обстановка със свещи и петромакси та и кучето бягаше :lol: но толкова го заобичах че сега не ми се тръгва дори, а и от една година вече си имаме ток :ieeee: :ieeee: :ieeee: направо с двата крака в цевилизацията сме ;) :hihihi:
Пожелавам ти през новата година много здраве, успехи и всички твой желания да ти се сбъднат :tzeluvka: :gush: и на пролет да снимаш балконската градина :liubov2:
Та да си дойдем на думата за бяла роза мога да ти предложа Kosmos и Асперин
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 562 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Лелее, Макс, цялата тема! Голям труд си хъврлила :) Радвам се, че си се забавлявала и благодаря!
На вилата и ние нямаме ток. Има прекаран ток до там, но крадци са ни клъцнали жичките чак до уличния стълб. И вода има прекарана, но нямаме водомерна шахта и не е пусната в самия парцел. Друг голям проблем е оградата - от едната страна мрежата е цялата смъкната, а от другата една голяма част... иска си и време, и парички, и мъжка ръка, а тези неща са ни много кът напоследък :)

Иначе мястото си го обичам, мен не ми е трудно да обичам такива места, даже гледам да се въздържам, че като ги заобичам необуздано и си навличам много мъка после като не станат нещата според очакванията ми :D

Танетче, прежалих две луковици породисти нарциси за вилата и съм бучнала няколко резника рози, на които изобщо не се надявам и ако нещо се прихване ще е истинско чудо за мен.
И с тях и без тях на мен си ми се ходи и там, и на село, и си имам градинарски пориви в излишък даже :lol: Всяка сутрин си обикалям балкончето да си нагледам бебетата :liubov: Доста неща съм примъкнала, но няма да ставам многословна сега - по-горе съм писала, а като нацъфтят ще показвам резултатите С ГОРДОСТ :D

Макс, за розите не знам какво да кажа - не са ми познати сортовете. Скоро разбрах, че различните рози имат чак толкова различни изисквания и ще трябва да си подбера по-некапризни сортове, защото наистина няма да мога да съм много постоянна в грижите. Благодаря за предложението, ще те имам предвид :tzvetentze:
just

Re: За една голяма уста

Мнение от just »

Лалелче, аз също като макс бях пропуснала темичката ти, че напоследък рядко влизам, чета и пиша :oops: , но вчера по нощите наваксах - цялата я прочетох и доста се посмях. Интересности разказваш ...

Лалелче като ник си ми харесва, особено щом "лале" е намесено :angelche:

Добре си ни дошла и във форума и в пловдивската агитка :tzvetentze:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 562 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Здравей, Just! И благодаря!
Казаха ми че си една от лалеените кралици тук, ще има какво да си говорим... :sdovolen:

И аз рядко влизам напоследък, но скоро ще наваксам. Имам какво да показвам и скоро ще имам още повече - от селските луковици съм се уредила с около 70 кокичета :shock: и повечето от тях дават заявка да цъфтят. Покълнали са ми общо около 160 луци, част от тях купени. Очаквам още поне към 30 от сандъка, в който нещата вървят по-бавно. Засега след засаждането съм отчела само 1-2 загуби. Добре върви.
Първият зюмбюл в бурканче с вода вече отвори долния ред цветчетаи съвсем не е тъмносин за какъвто го купих, а ...лилав :svekurva:

Януари и Февруари си размениха пролетна целувка, идва ми да ви поздравя с Честита Първа Пролет...
Не знам как е по вашите градини, но моя балкон се пука по шевовете от живот.

Пожелавам благоприятна година за всяка градина!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За една голяма уста

Мнение от calico »

ей, Лалечне, къде зачезна, не се губи така :liubov:

днес поочистих малко градината, ми то вече пролетно- цъфнали са:зимния жасмин, ерантеса, иглика, кокичета и малко минзухарчета. Паричките, разбира се също. Мирише си на пролет :ieeemyzh:

Лалелче, най-шармантния зюмбюл е тъмно лилав, казва се Уудсток, красота е
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
just

Re: За една голяма уста

Мнение от just »

Lalel4e написа:Януари и Февруари си размениха пролетна целувка, идва ми да ви поздравя с Честита Първа Пролет...
Не знам как е по вашите градини, но моя балкон се пука по шевовете от живот.
Аз съм си се поздравила с Първа пролет още щом на 01/01 видях цъфналите ми кокичета в градината :angelche:
Иначе при мен доста луковични са си показали листата - минзухари, ириси, лалета ... Имам си един шашав нарцис, който пропусна да цъфне миналия сезон, но сега вече си е направил цветонос ... шантава работа. Не че нямам и пъпки и цветове по розите още ...

Иначе зюмбюлът Woodstock наистина е голяма прелест :tzvetoman:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Ей, Лече, дай най-после да ги видим тези луци, бре! На теменцето ми поникнаха :sflower: :swink: !
А моя се спомина май :hmmmmmm:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
viktoriaivanova
Кафевар/ка/
Мнения: 841
Регистриран на: Мар 22, '13, 13:35
Получил благодарност: 7 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от viktoriaivanova »

Лалелче, и аз едва днес ти видях темичката.
Добре дошла!
Когато мина пред Пловдив, ще се обадя.; В селото ти е автентична обстановката , и изгледа към низината - спира дъха!
Поздрав от мен, Вики!
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 562 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Добрах се, добрах се, добрах сеее :ieeemyzh: най-после до компютъра! :lol:
Благодаря, Вики!
Гео, недей с такива лоши новини - как ще се спомине ей тъй цъфтящо луче, недей, кажи ми че е живооо! :sdoh:

Два часа по-късно:
След доста безплодни опити да кача снимки по най-различни начини, накрая се спирам на снимка.бг: :evil:

http://shaniqueen.snimka.bg/flowers/imp ... 3.38458351" onclick="window.open(this.href);return false;

Дано съм се справила. Съжалявам, че ви препращам с линкове, но не успях да усвоя други начини за качване на снимки,
които да се виждат директно във форума :snif: Много-мераклиите да щракат.

Това ми е първата серия зюмбюли. Въпреки че ги купих от едно място и ги сложих във вода в един ден, някои решиха да се развиват бурно, а други - да се ослушват. Накрая се разделиха в две групи по три:

бял, розов и лилав - не го знам удсток ли е къв е, ама е досущ като него като гледам в нета. (И все пак си предпочитам да е тъмносин!)

Втора група още е на пъпки - жълт, оранжев и червен. (Нямам против някой от тях да се окаже син :lol: )
Белия и розовия изкарват пъпки за втори цвят! :shock:
И ухаят... Така ухаят! Целия апартамент мирише!

Покарали са ми повечето луци, някои в големия сандък още се назлъндисват или съм ги закопала прекалвно надълбоко - да извиняват! Засега съм преброила над 60 кокичета, повечето имат пъпки, ама нещо голямо чудене му дръпват - едното от седмица се кани да цъфти и днес плахо е отворило само едното листенце!
Явно не им е добре на тясно и сенчесто. Терасата ми е източна, отсреща има високи блокове и зимата пече много за кратко :(

Пролетните минзухари май ще изпреварят есенните! Не знам какво им е, ама от поне два месеца стоят с пъпките и растат сууупер бавно, шафрановия до онзи ден беше само на листа, сега гледам нещо като шушка се подава от средата - явно ще излиза пъпка, не знам дали за пролетта или за другата есен ще успее :lol:

Иначе импровизирам смело, напълнила съм терасите - имам си мъхове, лишеи, детелинка, цикламка, няколко зеленийки - традесканция, драцена (голям тормоз - орязах я и се мъча да размножа, ама майката май няма да я бъде...), една бегония, хризантема, мента, мускари (:tzeluvka:), равнец (май е жълт - не съм сигурна), заешко уше, сукуленти - ешеверия, алое, литопси и някакви подони на тях, няколко седума и още няколко треволяка, изстъргани от местни камънаци, освен това половината ми резници от рози, които заложих в домашни условия още са живи :ieeee:

Изобщо див купон тече тука, ама другите патила друг път ще разправям, че днес много ми стана.
:tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”