За една голяма лъжица

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

За една голяма лъжица

Мнение от Аника »

Здравейте!

Първо да се извиня, че започнах всичко с краката нагоре, и вместо "здрасти", направо се нахвърлих на въпросите и поръчките, при това без да съм изчела почти нищо.
Сега да сложа малко ред :)
Преди година с мъжа ми се разбрахме, че е много хубаво за детето да расте на чист въздух, с кални крака и скъсан анцуг. Обаче мъжът ми не обича никаква селскостопанска, строителна и др. подобни дейности, та се взе решение, че ако вземем място, аз ще оправя нещата-строежи на къща, градина, каквото там. Речено-сторено.
Година и малко по-късно имаме къща, дворът е терасиран, дрениран, насипан, първите дървета са посадени. Зеленчуковата градина (почти декар), я оставих на свекъра и свекървата, в началото още нямахме поливна система (още не е готова навсякъде). И понеже дворът и довършителните работи по къщата се правиха почти едновременно, беше голям зор. Аз садя цветя, майсторите тъпчат, багеристите насипват, каменарите правят боклук. Та и затова така кръстих темата, за човек, който не е строил и не е правил градина, в случая от 3 дка, не ми беше лесно. Вече сме на финала, и живот и здраве, наесен ще залеся по-сериозно, вие имате огромен принос, каквото и да се получи :mrgreen: , за което благодаря от сърце :tzvetentze:
Моля, бъдете снизходителни, времето никога не стига, аз по характер съм нетърпелива, живеем в София, а действието се развива в едно Бургаско село-ето, имам много извинения :ieeee:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1655 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: За една голяма лъжица

Мнение от Emilly1212 »

Здравей Аника! Добре си дошла сред нас! :tzvetentze:

Нямам търпение да покажеш снимки, явно си се справила повече от чудесно. Интересува ме терасирането на двора, разказвай и показвай! :gush:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: За една голяма лъжица

Мнение от Аника »

Забравих да кажа-мястото беше едно запустяло лозе, сравнително голяма денивелация, май нямам снимки, но ето тук се вижда по-голямата част от двора-на малко по-късен етап

Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 42 пъти
Получил благодарност: 106 пъти

Re: За една голяма лъжица

Мнение от desi_slava »

Привет и от мен,Аника! :tzvetentze:
Показвай и разказвай !
Ще следя с интерес развитието !
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: За една голяма лъжица

Мнение от Аника »

Благодаря за посрещането, Емили :)
Покрай тези строителни работи станах малък майстор-всезнайко, само дето аз съм 48кг и като тръгна с лопатата, се втурват да ми помагат да не падна.. Шегувам се, държелива съм

Ето подпорните стени:
Изображение
Изображение

Вдясно от дългата стена е зеленчуковия двор, ето го напролет:
Изображение

А това са цветя от Миша :) Здрави растения, къде поляти-къде не, те си хубавеят:
Изображение
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: За една голяма лъжица

Мнение от Аника »

Тук вече се вижда как тиквата от зеленчуковата градина иска да слезе при лейландито (което и по-късно направи)
Изображение
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: За една голяма лъжица

Мнение от Аника »

Междувременно в София, където дворчето е има-няма 100м2, се разигра страшна драма. Ще ви спестя труповете, ето оръжието, Вениша е добър-проверено + бира.
Изображение
Обаче видях с очите си как съседа-кълвач отнесе един труп, та съм притеснена за него. Не знам как ще почиствам днес, аз съм средно гнуслива и страхлива, но от вида на гол охлюв почти лошо ми става
Последно промяна от Аника на Авг 21, '17, 11:27, променено общо 1 път.
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: За една голяма лъжица

Мнение от Аника »

desi_slava написа:Привет и от мен,Аника! :tzvetentze:
Показвай и разказвай !
Ще следя с интерес развитието !
Добре заварила! Започвам да правя целеви снимки за показване, досегашните бяха работни :)
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: За една голяма лъжица

Мнение от Аника »

Розите цъфтяха по няколко пъти, а още няма работеща баня :D
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: За една голяма лъжица

Мнение от libra »

Добре си дошла !
Много хубав имот и на моренцето,супер ,направо !Има терен всички да се развихрите .
Въпреки това,не бързай със засаждането, зимата е подходящ сезон да поразгледаш форума и да се ориентираш в желанията си .Аз имам точно такива подпорни стени и евентуално ,може да се поразговорим.
Къде е това прекрасно място?Ако не е съвсем тайна?
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”