Здравейте и от мен :)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Здравейте и от мен :)

Мнение от мимка »

Здравейте,
след като се престраших да поискам първата си роза от форума, вече е крайно време да се представя :) Милена, от Стара Загора, с мъж, дете и коте (или с три деца - зависи от гледната точка :angelche: ), и непрекъснато чоплещо чувство - какво още може да се направи в един селски двор на 15 км от Чирпан. Градината ми остана от мама :snif:, всеки свободен момент сме там, справяме се кога успешно, кога не, но продължаваме да опитваме.
Малко снимки от пролетта при нас, оттогава има промени - успяхме да оправим пътеки и площадки, че всичко беше пропаднало, но покрай ремонтните работи останах без някои от розите.Изображение Изображение
tinypic пак прави проблем, ще се опитам да кача още по-късно

Хубав ден на всички :dovolen:
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от Гео, граф »

Здравей и добре дошла, Мимка :tzvetentze: ! Милените се множите убедително и вече сте сериозна група :nod: .
Добре че няма много благороднически претенции, та поне графините оставаме разпознаваеми :swink: :sgiggle: ...


Кофти е че Тини-то създава такива проблеми, знаеш колко ни е важно да видим снимките. Ако имаш време и желание, зарови се в тази тема, все ще откриеш изход от ситуацията, а ние ще се порадваме на градината ти :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от мимка »

Благодаря за посрещането, Гео :tzvetentze:
Проба за още снимки :) Това беше напролетИзображение, Изображение, заради ремонта вече ги няма Westerland, Iceberg, Queen Elizabeth и една тъмно цикламена. Успокоявам се, че са често срещани и ще ги възстановя, но Westerland ще е до оградата, страхотна за мен роза, но много бодлива :D
Сега с увеличена площадка и място за по-малки/ниски рози Изображение. Извинявам се за лошите снимки, но поради вида на строителна площадка чак не ми се снима. Предстои ни много работа по разчистване на строителни материали и възстановяване на растения. Отказах се от едногодишни и искащи вода, тъй като с нашето съботно-неделно ходене не става нищо. Има рози (две още от прабаба ми, от масовите минита от саксия, които в градината стават по 80 см :D, Кент, една прекрасна тъмночервена кадифена, ароматна, почти непрекъснато цъфтяща; нови са ми катерещ Айсберг, Амбър Куин, Носталгия, нещо, което купих за Блосъмтайм, но цъфна тъмна циклама) бабешкото анемоне, винка шарена и зелена, махония, която е малка още, напролет засадихме две берберисчета, две фотинии и японса дюля, но тя изсъхна :oops: От мама ми остана една албиция в задния двор, а се борим с брястове, черници и акации, които искат да ни превземат :hmmmmmm: Искам многогодишни, сухо- и слънцеустойчива, почвопокривни и вечнозелени. Ама аз нищо не искам, де.
А пък ако някой може да ми каже този треволяк какъв е, че много го харесвам :D Изображение
Пътеките вече са оправени, другата пролет ще е още по-хубаво Изображение
И накрая стара снимка на котев - разнасяме си го с нас като оставаме на село за повече време Изображение

Питайте, че изпадам в пристъпи на логорея, пък накрая забравям откъде и закъде съм тръгнала 8-)
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 767
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от maranta »

Здравей, адашче :dovolen: Добре дошла :tzvetentze:
Ще ти хареса тук, а и на на с ни харесва като има снимки :mrgreen: Имаш двор с потенциал, а и мерак за промени щом има ще стане прекрасно :stiskam:
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от Златка Трънова »

Здравей мимка! И аз съм от Стара Загора. Ще се радвам да се видим на някоя регионална форумна среща .Трудно е с градините от разстояние, но когато има желание начини винаги се намират.Сигурна съм, че твоята ще стане прекрасна!
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от libra »

Добре си ни дошла!
Имаш хубав имот с голяма сантиментална ценност .Градината ти ще става още по-хубава.Не бързай да садиш ,идва зима,ще имаш време да си осмислиш желанията си.
Почистване и пътеки е добро начало и от голяма важност за общия вид,така че можете да бъдете доволни от този сезон.
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от мимка »

Благодаря ви за хубавите думи :tzvetentze:
Златка, с удоволствие ще дойда на някоя среща. Чета форума повече от две години, но все не се престрашавах да пиша :oops: Пък и като си знам "градината"...
Либра, много си права, ужасно ценни са ми този двор и тази къща. Там съм си най-много "вкъщи".

Сега ни предстои почистване на двора, наесен - рязане на дървета, предполагам няма да се удържа да не засадя някоя роза, а преди да се изкопае площадката извадих 2 торби луковици нарциси, лалета и зюмбюли, които ще разпилея навсякъде. Преди 2 години възстановихме оградата и заградихме около декар и половина от цялото място, поради набезите на местния контингент. Засега целта ни е тревата да не е по-висока от детето, че да не го изгубим :D А, и под ореха смятам да сложа хости и хойхери, сигурно и мулч ще търся за под розите, а останалото - ще се коси на троскот и глухарчета.
Иначе в ентусиазма си съм уморила неизброимо количество растения - рози, кипарисчета, хортензии, иглики, хризантеми, да не говорим килограмите хвърлени семена и набучени луковици, които така и не поникнаха :ufff: Сега вече по-кротко и с акъл гледам да го давам :D
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1305
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 130 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от Донка Тодорова »

Добре дошла , Мимка! Имаш време и място да осъществиш всички мечти! Ще стане прекрасна градина , вярвам в това! :tzvetentze:
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 42 пъти
Получил благодарност: 106 пъти

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от desi_slava »

Привет и от мен,Мимка! :tzvetentze:
Надявам се да ти е приятно сред нас!
Местенцето ви е чудесно и ще става още по :daaa:
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Здравейте и от мен :)

Мнение от Димана »

Мимка, добре дошла. :tzvetentze:
Графинята е права за Милените. Увеличаваме се, скоро тема за преброяване ще пусна. :D
Аз също съм Милена и съм от региона. Правим срещи в Стара Загора, приятно ще е да се запознаем. Градината ти предлага хууубаво развихряне. :ieeemyzh:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”