Здравейте от Ава_и_мама

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от Ава_и_мама »

Здравейте, мили дами и господа !
От близо месец любувайки се на красивите градини, цветя и рози из нета попаднах на форума. Отначало плахо влизах да разглеждам само снимките ви. Постепенно вниманието ми беше привлечено от атмосферата и безценната информация. С часове четях и разглеждах- ахках, охках, цъках по неповторимите ви градинки. Оценявах колко любов и труд сте вложили. Възхищавах ви се. Исках да изчета всичко на един дъх. Не смогвах да влизам от тема в тема, всичко исках да прочета, всичко ме интересува(ше). Запаметявах снимките в таблета. Извадих най-дебелия тефтер от вкъщи и започнах да пиша. С годините знам - умния пише, глупавия помни. На първо място за розите, след това за всички останали цветя. Наслаждавах се на експертните ви мнения, на начина и умението ви с точни думи да „ ръсите акъл”. Да си помагате. Наясно съм вече със „зеления оргазъм” и двойното счетоводство. Записала съм си и Правило № 1 – Започва се от роза Абрахам Дарби. Намирам най-ХУБАВОТО , представително и слънчево място в градината, ако има и следобедно засенчване ще бъде идеално и там... засаждам ДАРБИ!
И по този повод бързам да се регистрирам, за да не пропусна пролетните поръчки за Остинките,защото нямам нито една . УЖАС! :ufff: И не искам да се срамувам когато Калико ме попита имам ли Дарби! А да и отговоря-Вече си поръчах! Искам и Цветелинка!
Виждате ли каква напаст идва? Стоп, стоп, стоп! Говори, говори, пише иска да каже всичко на един дъх, а още не се е представила! Извинете!
Добре заварили! Приятно ми е!
Името ми е Стоянка( казват ми Таня). От София съм. Омъжена с двама голями сина.Зодия Скорпион (14.11).На 53 год съм. А Ава е нашето куче-внуче.
Имам си две цветни градини:
1 В родно ми село по Панагюрския край. Стара къща с двор (1,5 дка). Там е майка ми- властна 86 год. баба.
2 От две год. с благословията на свекърва ми се грижа и за малката градина пред вилата ни близо до Банкя.
Обичам МНОГО цветята и особено розите! Влюбена съм в тях! Мислех си, че разбирам от рози. Или поне по грижите за тях, докато не попаднах тук!
Познанията ми вкючваха:
1 Коя роза от къде съм я купила – от Метро, Била, изложения,кой ми е дал резник.
2 Евентуално номер или цвят(имам черна, бяла, розова, жълта, червена, медена роса)
3 Знаех, че биват Чаен хибрид, трендафил,влачещи, щамбова, мини.
И ЗНАМ:
-Тази бялата ми е от кака ти Николинка...
-Тази червената ми е от кака ти Стоянка...
-Трендафила ми е от Ема и т.н.
За грижите относно поливане, рязане, пръскане, вкореняване почти нямам пропуски. С времето се учех на принципа проба-грешка.
От миналата година започнах да се заглеждам по имената на другите цветя. В село си ги кръщават, не мога да ги запомня- например на тагетисити има 3 имена-ТУРТИ и...не мога да се сетя. Стараех се като си купя цвете да му запомня и името. Вече имам:
Хости, хойхери,хортензии,хризантеми,лавровишна, керия, форзиция, седуми, дива лоза, японска дюла, юка, пампаска трева, лавандула, флокс, рожец, бербериси, аукуба, хибискуси, спирея, синя трева, сибирски дрян, аюга, японски чашкодрян, чемшир, билки, дебелец, лилиуми, здравец, декоративни ягоди, делосперма, сантолина, винки, салвия, гергини и др.
Чувствах се като горда студентка. Вече знаех имената на моите цветя! :ieeee:
А като чета форума се оказа, че съм като двойкаджийка пред професори и академици!
Сещам се още за много неща да ви напиша, но с времето и това ще стане. Снимки ще ви изпратя в близките дни. Няма много за показване и гордост, но това е положението. До тук съм го докарала като начинаещ градинар. :eeeh:
В заключение искам да ви кажа колко съм щастлива, че си намерих сродни души болни от моята болест!(ЛУДОСТ)
Много обичах и пръсках пари по скъпи парфюми, сувенири, джиджавки. Откакто се пристрастих към цветята забраних в къщи на младежите и на ММ да ми подаряват всякакви глезотий, цветя,скъпи вещи по каквито и да е поводи-РД, годищнини, празници.В най-лошия случай кактусче. Парите да ми ги дават в касичка, аз пролетта ще си купувам китки от разсадниците колкото си искаам и кавито си искам.Добавям и по някои и друг лев и за това, че не пуша и пия(абе светица). От някъде тайничко да ме наблюдавате каква картинка съм в разсадник или като видя цветя или семена! Докато пиша се сещам друго. Виждале ли сте малки деца пред щандовете с детски играчки в Джъмбо? Ето така се чувствам. На седмото небе. ИСКАМ ОТ ВСИЧКО И ТО ВЕДНАГА ! :ieeemyzh:
Много ще се радвам да ме приемете във вашето семейство! Това ми е първото форумно участие въобще и предварително ви се извинявам, ако нещо объркам, питам много или се изкажа „неподготвена”.Вълнувам се! Емоционална съм и много говоря- недостатък.
Атмосферата във форума много ми харесва и се надявам и вие да ме харесате. :tzeluvka:
Продължавам да чета. Много да чета, много да се грижа за градинките, да им се радвам, да поръчвам, да поръчвам особено рози (назад съм с поне от 30 до 300 рози, НАЛИ), да копае дупки ММ, да се старая и влагам в градинките душата си. Според мен градината отразява и е ДУШАТА на създателката си. И естествено с вашата подкрепа и помощ. Да дойде времето, когато и моите градинки да са достойни и поне малко да заприличат на вашите.Защото много ми харесват и искам да имам такива. И от неграмотна и слаба ученичка да стана вашата гордост!
Да дойде деня, в който да ви напиша с голями букви-
ЧАКАМ ВИ! ЕЛАТЕ МИ НА ГОСТИ !
Всичко това с годините и темите сте го чували, нали!
Май стана дълго, а не написах толкова много неща...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от calico »

Добре си ни дошла, Таня :tzvetoman:

това за розите
Познанията ми вкючваха:
1 Коя роза от къде съм я купила – от Метро, Била, изложения,кой ми е дал резник.
2 Евентуално номер или цвят(имам черна, бяла, розова, жълта, червена, медена роса)
3 Знаех, че биват Чаен хибрид, трендафил,влачещи, щамбова, мини.
И ЗНАМ:
-Тази бялата ми е от кака ти Николинка...
-Тази червената ми е от кака ти Стоянка...
-Трендафила ми е от Ема и т.н.
много ми хареса :daaa: :lol: :lol:
тъкмо днес по-старите форумки тук си спомнихме как сме почвали. какво да ти кажа, за повечето от нас отначало розите са само бяла, розова, жълта или червена, височка или ниска. После форума ни направи това, което виждаш сега- маниачки, встрастени, с черно под ноктите половин година и щастливи от болки в кръста от работа в градината. Това не е за хвалене, зависимост си е откъдето и да го гледаш.

а ти си направо с летящ старт - имаш толкова работи с имена, и дори знаеш че има роза Дарби :ieeemyzh:

ще чакаме снимки
и също да питаш за акъл ще чакаме :angelche:
Последно промяна от calico на Яну 24, '17, 16:02, променено общо 1 път.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от Noel »

Боже,какви чудеса стават всеки ден :D
Все качествени хора са привлечени тук....
Ние ли ги викаме,те ли ни откриват?Каквото и да е,благодарността е водеща.
Добре си ни дошла,Таня :tzvetentze:
Ти си отличник,момиче.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
dal

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от dal »

идвай идвай , и ние ще дойдем , само няма да се плашиш , онзи ден си мислехме накъде да насочим едни активи - е такива като теб падат баш на място... :nod: :tzvetentze:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от libra »

Амиии,хубавите хора се намират,това е ! :angel2:
Добре дошла,Таня,забавлявай се с нас!
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от dar »

Добре дошла, Таня! Настанявай се удобно сред нас. Чакам продължението с нетърпение :gush:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от Гео, граф »

Ава_и_мама написа: Много обичах и пръсках пари по скъпи парфюми, сувенири, джиджавки. Откакто се пристрастих към цветята забраних в къщи на младежите и на ММ да ми подаряват всякакви глезотий, цветя,скъпи вещи по каквито и да е поводи-РД, годищнини, празници.В най-лошия случай кактусче. Парите да ми ги дават в касичка, аз пролетта ще си купувам китки от разсадниците колкото си искаам и кавито си искам.Добавям и по някои и друг лев и за това, че не пуша и пия(абе светица). От някъде тайничко да ме наблюдавате каква картинка съм в разсадник или като видя цветя или семена! Докато пиша се сещам друго. Виждале ли сте малки деца пред щандовете с детски играчки в Джъмбо? Ето така се чувствам. На седмото небе. ИСКАМ ОТ ВСИЧКО И ТО ВЕДНАГА !
:ieeemyzh: Хехехее, тук всички сме зависими, Ава, не се притеснявай - сред свои си :daaa: !

Много ще се радвам да ме приемете във вашето семейство! Това ми е първото форумно участие въобще и предварително ви се извинявам, ако нещо объркам, питам много или се изкажа „неподготвена”.Вълнувам се! Емоционална съм и много говоря- недостатък.
Щом си се регистрирала и си написала толкова много за себе си, значи си вече в семейството :nod: . Питай, вълнувай се, а говоренето изобщо не е недостатък, кой те е излъгал :angelche:
Ха сега добре дошла и от мен :tzvetentze: !

Разполагай се - има толкова интересни места тук освен китките - и за гозби си хортуваме, музика си слушаме, гоблени шием (някои де), книжки четем, снимаме, домашни любимци имаме... Което ме подсеща, че си поредната, избрала за ник името на ''куче-внуче'' :lol: :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1305
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 130 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от Донка Тодорова »

Добре дошла в нашата цветна форумна лудница! Ама е хубаво тук , да знаеш... :dovolen: :ieeee:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1439 пъти

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от Тутти »

Добре дошла.Харесваме те,личи си цветарска та закалка.А знания се добиват с четене и слушане важния признак,че си наш човек е,че парфюмите са отстъпили пред китките.А за Дарби-браво,и Орисницара вече те похвали взела си веднага една червена точка.
sasha

Re: Здравейте от Ава_и_мама

Мнение от sasha »

Добре си ни дошла Таня!
Тук е твоето място.Увлекателно разказваш, прекрасно е!
Не бързай с поканата, че наскоро имаше един случай - едно момиче от форума плахо написа"на село съм, чакам някой да почука на портата" и на следващия ден една немалка група я споходи. Няма сняг, няма студ, няма прегради, страшна напаст ти казвам,ама ВЕЛИКА.
Хайде вече снимки! :ieeemyzh:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”