Isa Bel за кратко наричана Руми

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
bell

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от bell »

Isa Bel написа: Мар 15, '18, 10:56
питам се дали ако ги засея ще поникнат много сърца .... но май не винаги жънеш каквото посееш ....

Помниш ли това, Изи - "Сей лъвове, та макар да жънеш зайци" :dovolen:
http://webstage.bg/li-ri-chni-otkloneni ... chkov.html


И при мен не оставаа време и това с оборотите ми е познато.
Чудни снимки! :liubov:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5591
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1666 пъти
Получил благодарност: 1828 пъти

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от Тутти »

Isa Bel, мъдра и осмислена е всяка твоя дума в този пост. Споделяй когато имаш желание прекрасните снимки и чудесните ти гостенчета и аз ще се радвам да ги виждам. Благодаря ти за преживяването от тези снимки.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от Еличка »

:tzvetentze:
Тутти написа: Мар 15, '18, 20:50 Isa Bel, мъдра и осмислена е всяка твоя дума в този пост. Споделяй когато имаш желание прекрасните снимки и чудесните ти гостенчета и аз ще се радвам да ги виждам. Благодаря ти за преживяването от тези снимки.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от Силвия »

Изи :gush:
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от Isa Bel »

МГХ ... тъй е Миленко, знам за какво говориш - взела съм гените на баба ми и на пра дядо ми - припрян човек ... 100 неща в минута, от които едни ще счупя, други ще разпилея, трети ще объркам - незнам до колко се променя това .... но ефект от забавянето има /поне когато го мога/ - тогава сякаш всичко си идва на мястото, сякаш цялата Вселена ти съдейства това което правиш да се случи и то по най-добрият начин ... затова когато мога гледам да спра и превъртя оборотите - на първо време премахвам от живота си неща, които не са важни а ми крадат от времето .... та да видим с експеримента до къде ще го докарам :dovolen:

Изображение

Графиньо май няма да успея да минавам често - ама като мина ще е все с дълги постове ... все едно се е отворил прозорец във времето и каквото може да мине - да мине :lol:

Изображение

Иде - очаквам снимки на малките бонбони !!!
а за другото ... не, двете изречения са напълно разделени ... но се отнасят за сходно нещо
"понякога този когото наричаме простак може да е тоз който ще ни помогне в беда" - това го написах, защото скоро бях свидетел на нещо, което ме накара да се замисля .... /ей сега ще последва дълъг пост ... но Графинята да не беше "дърпала дявола за опашката" :D /
.....................................................
Пътувам всеки ден с маршрутки, познавам шофьорите вече във времето .... един от тях ме води често до точката на кипене - лично в очите съм му казвала че е простак, Бай Ганьо, гламав човек .... казвала съм му го и пред хората, защото подивявам на купищата псувни по повод какво ли не .... даже съм си мислела да не се качвам при него ...
но съм чувала за този същият човек, че помага много на хората, на кого ли не - на възрастни хора, на цигани, на хора с възможности даже - като им удря едно рамо ... разбира се не го вярвах
докато скоро се случи така, че той отби от пътя и тръгна в някаква уличка ... попитах къде отива и той каза че трябва да свърши нещо .... на края на улицата седеше възрастна жена, видимо плакала ... той спря пред нея, извади 200 лв и й ги даде, жената не промълви дума .... само се наведе и го целуна по ръцете .... тръгнахме ....
... стоях безмълвна ....
след известно време нарушихме безмълвието като го попитах :
- Добре де, ти нали си наясно че парите които раздаваш едва ли ще ти ги върнат .....
- Мен не ме е страх от това ... здрав съм, изкарвам ги ...
..... тогава се замислих за казаното - "колкото повече даваш, толкова повече идва при теб" ...
не издържах и го попитах:
- Не мога да разбера, защо се държиш така просташки през повечето време ...
а той каза:
- Видя ли жената, която слезе преди малко ... има няколко извадени зъба в устата, постоянно събира пари за да ги оправи, а мъжът й нон стоп изпива парите ... Да ти разкажа ли още колко истории виждам през деня ? ... като ми се насъбере всичко и изпускам парата ....
.... вече почти бяхме стигнали спирката ... аз се обърнах към него и му казах "Човек е огромна непрочетена книга, отгърнеш нова страница и виждаш нещо съвсем ново в него ..."
а той ми отвърна ".... интересно нещо е човека..."
......................................................

така каза "простакът" - интересно нещо е човека ....
а аз се замислих ... всъщност .... на него му пука, пука му за хората, които влизат при него ...
а сме виждали интелигентни лицемери не им пука за нищо ...
до колко на дълбоко виждаме в хората? ... и от колко ли ъгъла може да бъде погледнат човек....

Изображение

Бел, едно време броих стрелите с които ме нацелваше ... после спрях да ги броя защото станаха доста .... "Сей лъвове, та макар да жънеш зайци" - как се сети за това !!! - удивително е ... той изобщо Радичков е удивителен ... а ти имаш дарбата да ме целиш право в сърцето :tzeluvka:

Изображение

Тутти, Еличка, Сис :gush:
Малката Ида

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от Малката Ида »

:potekoha: Фоткитеееееее :potekoha: :potekoha:

да Изи,права си....но.... зависи от НО-то. :tzvetentze:
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4939
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 751 пъти
Получил благодарност: 1201 пъти

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от мечтица »

Мила Изи,отдавна не съм влизала в темата ти. :dovolen:
Разтърсена съм ,нямам думи,колко красота и мъдростта има тука. :liubov:
Снимките са прекрасни, :potekoha: :tzeluvka:
а това последното ти мнение накара ме дълбоко да се замисля. :snif:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
mama_li

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от mama_li »

Ех, Изи, размисли ме за пореден път! Радвам се, че се отби! :liubov:
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 368
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 352 пъти

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от радост-31 »

Руми, обичам до съм тук! Обичам и ти да се тук! Бъди щастлива с това, което правиш, без значение как изглежда в очите на другите. Тук мога да се разхождам из стотици красиви градини, но по-хубава от моята няма. Само тя е по моята мярка, по моята сила и по моето сърце. Само тук някои зюмбюли са по-специални от другите. Само моята бяла хортензия е олицетворение на сбъднатата ми мечта. Само една от розите носи аромата на бабината къща. И да разкрия още една тайна - повече обичам да я наблюдавам, отколкото да и слугувам.
Малката Ида

Re: Isa Bel за кратко наричана Руми

Мнение от Малката Ида »

радост-31 написа: Мар 17, '18, 19:30 Тук мога да се разхождам из стотици красиви градини, но по-хубава от моята няма. Само тя е по моята мярка, по моята сила и по моето сърце. Само тук някои зюмбюли са по-специални от другите. Само моята бяла хортензия е олицетворение на сбъднатата ми мечта. Само една от розите носи аромата на бабината къща.
Напълни ми душата,момиче! :sheart: :sheart: :sheart:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”