Здравейте! Аз съм clock!

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от clock »

Момичета, благодаря ви за милите думи!
Дарче, насадени са розите, но са още мънички. Едните са от есен 2016, другите от пролетта на 2017. Съвсем близко до беседката имам насадени две рози Jasmina. ММ им направи пергола и сега ще чакаме да се качат на нея. Честно казано нямам търпение :D

Изображение

Май не трябваше да и промушвам клонките между решетките, но сбърках вече.
Съвсем наблизо е и Clair Matin, също Raubritter, Old Blush, Souvenir du Docteur Jamain, Mme Gregoire Staechelin и две Louise Odier на обелиски. Ти да видиш :lol: Истински розАв взрив :lol:
Мечтице мила, винаги си добре дошла на кафенце и сладки приказки. На решетките наистина са клематиси - Warszawska nike, Miss Bateman и третият за съжаление го забравих в момента. Не знам дали ще се справя с клематисите - абсолютна тъмна Индия са ми, но ще се уча на принципа проба - грешка.
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от Ава_и_мама »

clock написа: Тук си почиваме, лятото пием кафето, обядваме и вечеряме. Над беседката е шарената сянка на албицията.
Изображение
:tzeluvka: ето ПРЕДИ и сега!
Тази метална пейка съм запомнила! :P
А с перденцата е станало перфектно...
От есента ми се искаше нещо подобно като твоята беседка и затова като видях твоята веднага си представих какво ще "моделирам" напролет! :lol: :lol:
Ще се преписва ЯКО :lol:
Градинката ти е много хубава! Липсата на тревички обикновено се постига с навеждане :P , и аз така го постигам в моята градинка! :liubov2:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от clock »

Лаленце, всъщност не съм го измислила напълно с какво да заменя ламарината. Само знам, че трябва да е гладко, за да не задържа прецъфтелият цвят на албицията и милиардите и ситни листета. Мислих си да сложим от новите покривни ламарини, но все ми се ще, че ще е от трън та на глог. Ако има нещо, с което да докарам ефект на стара патина най ще ми хареса. Но и това с времето си. А иначе съм си мислила да е с боя, така ми е най- лесно. Ще го мисля още, а и за идеи съм изцяло отворена :dovolen:
Благодаря ти! :gush:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от ToBo »

Много ви е хубаво мястото :liubov2: Ще се справиш с клематисите. Имат ли тези двата частично засенчване - особено Миската?
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от clock »

:lol: Ха ха ха, Ави, освен с навеждане става и с клякане и патешко ходене, аз така правя :lol: Като порастнат по- големи растенията и съм все в засада приклекнала покрай тях :lol:
Преписвай колкото можеш. Аз се радвам, че ти харесва. :tzeluvka: :gush:
bell

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от bell »

Ей, Клоки много е хубаво :dovolen: и Ясмината на решетката е красавица. Изобщо не си сбъркала, че я увиваш, тя скоро ще те изненада с шишове по два метра и решетката ще я виждаш само зимата :angelche: А, какъв облак от рози ще цъфтят при теб :potekoha: ще чакам на снимки и на Mme Gregoire Staechelin, ми тоз катерач бил скромен едва 6 метра на 6 метра :liubov2: ле леее предвидила ли си му място?

А, за беседката и аз се чудя защо ще сменяш покрива :hmmm: Ако, е много ръждясал и не може да се оправи, добре или частично. Една боя ще свърши чудесна работа. Някакви по-неутрални и тъмни цветове и ще стане чудно.
Изображение
Изображение

Извинявай, че ти качвам снимки из темата :tzeluvka:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от clock »

Да, Тобо, отгоре е голяма албиция. Ей така получих миската

Изображение

и на ММ сърцето му спря, влюби се и веднага направи решетките. Но тя прецъфтя, после изсъхна, аз я отписах, но сега късно есента като разчиствах нападали листенце ми се видя едно зеленичко връхче да се показва мъничко над почвата. И ми върна надеждата. Много е красив, наистина!
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от Ава_и_мама »

:o Клокче, ами тез фльонги как ги правиш?!
Това на вайбъра трябва да ми покажеш! :lol: :lol:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от clock »

Напротив, Бел, радвам се, че си качила снимки. Така от раз става ясно за какво става дума. Да, ако е с боя, ще е точно в някакъв неутрален цвят. Искам като погледна и все едно дантелата на албицията е покрива на беседката.
А Mme Gregoire Staechelin има място да се шири и на юг и на запад. Една друга албиция има наблизо и един помощен покрив също :lol: Отделно ще и се прави конструкция. Красавица е тя, много ми харесва!
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от ToBo »

За покрива защо не пробвате преобразувател за ръжда и после боя? Защото едно е да мажеш с нещо, а съвсем друго е да къртиш и монтираш нов :hmmm:
Щом има някаква сянка, нямаш грижи с клематисите :daaa: Не ги отписвай само защото са изсъхнали ;)
Последно промяна от ToBo на Яну 25, '18, 22:15, променено общо 1 път.
Никога не е късно да засадиш клематис...
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”