Здравейте! Аз съм clock!

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от clock »

Знам за какво говориш, Калико. Моята Сивана е такава - човек в котешко тяло. Страшно умна котка!

Изображение

Тя е навсякъде където съм аз. За някои неща дори не е нужно да и говоря. Само посочвам и тя знае и го прави. Не е дресирана, а просто е умна. В деня, в който майчето почина, към обяд на майка и стана зле. С брат ми живеем на една и съща етажна площадка, врата срещу врата. Брат ми заведе Сиванка в неговият апартамент. Аз и той сме при майчето, по едно време входната ми врата се отваря и аз обръщам главата. Гледам нагоре за човек, но няма никой. Поглеждам надолу - Сиванка. Отворила си е сама вратата на хола на брат ми, после неговата входна врата, не е тръгнала по стълбището надолу или нагоре, а право при мен и при майка. Влезна Сивана, ние с брат ми седим като гръмнати. Отиде до леглото на майчето, тя отпусна ръка, Сиванка се потърка в нея, погали се и седна до леглото. Брат ми я върна обратно и този път заключи външната си врата. Вечерта майчето почина. Когато отидохме при брат ми врата на хола му си беше затворена. Сиванка си е взела сбогом с майка и повече не е настоявала да излиза. Та и от този случай и от разни други дребни, ежедневни ситуации у дома вече всички са на мнение, че Сивана не е просто котка.
Съжалявам за Йода! Ние хората освен всичко друго "най" което сме, сме и най- лошите същества на планетата.
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 76 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от qn4eto »

Хора, разплакахте ме рано сутринта. Страшно много обичам котките, имам си Котьо на село / спи при мене/, дъщеря ми носи Василка през уикендите, но винаги съм се противопоставяла на желанието да вземем котка точно заради тези моменти. /Не, че някой ме слуша./ Свива ми се сърцето като си помисля за такава вероятност. Слава Богу вече четвърта година Котьо си царува в цялата градина през лятото / слагах тук снимки, на 4-та стр./, а през зимата е в къщи. Той прекара първите 8 години от живота си в апартамент, и сега не прескача оградите - знае си района, не ходи из съседите. И аз реагирах първо като Калико , но щом има такива хора около вас - по-добрия вариант е "щастливо затворничество", още повече, че те са домашни котки и няма да им липсва нещо, което не познават.
Лили, разбрах, че имаш здравец и хоста. Като се разходих вчера из градината видях, че имам още много неща, които бих могла да ти предложа. Ако забравя сега да изброя някои - пак ще пиша. :lol: Не ми стига вече една глава. Та имам билки - салвия, мента, маточина, калоферче, още - лоницера, момина сълза, енотера, шарена винка, физостегия, някои сукулунти, които оцеляха, от саксийните добре ще понесе транспорт епифилиум. Предлагам все неща, които са традиционни - аз тепърва пристъпвам плахо в поръчките, но нашенските много си ги обичам. Затова и ти ги предлагам. Хубав ден в прекрасната ти градина!
Diadolin1975
Дълго кафе
Мнения: 131
Регистриран на: Яну 10, '17, 18:59

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от Diadolin1975 »

Относно вьпроса( защо е нужна волиера за котки)
Самите вие сте си отговори ли на вьпроса.Котките по природа са ловци обичат да се скитат,да се бият за територия,хващат ги кучета или хора биват отравяни,блъснати от превозни средства.За пьрви пьт видях волиера в един хотелски комплекс в Анталия Турция -имаше много катерушки играчки и кьщичка с прозорец с много кошчета с вьзглавнички.Всичко това се прави точно,защото сме загрижени за здравето и безопасността на нашите мьркащи любимци
Diadolin1975
Дълго кафе
Мнения: 131
Регистриран на: Яну 10, '17, 18:59

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от Diadolin1975 »

Нашата волиера е нещо подобно само ,че сме усвоили празното място под стьлбищното пространство и сме отпуснали напред още квадратно място сьс дьрвни скари закрепени на високо.Ще снимам и ще представя в ,,нашите градини''.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5266
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 91 пъти
Получил благодарност: 98 пъти

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от Daniela Pargu »

Мило Клокче! :D Вече знам - Лиленце!
Знаех си ,че си уникален Човек!
За котенцата напълно те разбирам!
И аз ги патя същите неща - с пет съм/кастрирани- за да не напълним селото с граждани/
Вечер ги прибирам,че при нас има и чакали плюс вс. друго :evil:
Научиха се като кученца да си идват като ги повикам по имена!
Мислила съм за тунел от мрежа - за разходка /че хващат птички/Но засега сме" вън -вътре" :stiskam:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от clock »

Янче, с билките си право в десятката! :tzeluvka: Изпрати ми от тях и от шарената винка, но по малко, Янче. Както сме я подкарали да не запълня градината още преди да си взема разсадчетата от Миша :lol:
Аз благодаря от сърце за щедростта ви, момичета! :sheart: Трогнахте ме!
Сега мъничко за котките. Когато котката е една е едно. Когато са три - четири е забавно. Когато обаче бройката наближава двайсет работата вече е съвсем друга. Всяко е с характера си. Имам няколко страшно страхливи. Шумка да шумне и те са скрити. Представям си ако ги пусна навън. ММ има машини - банцинг, абрихт - рендосвачка, още една дето не и знам името, ама е голяма и бръмчи ужасно силно. Като ги пусне и тия котета ще се заврат в някоя дупка от страх и няма да смеят да се покажат. Има и наперени котета - те пък са толкова любопитни, че чак не преценяват опасността. Лудата Роша веднага ще се качи на най - високото дърво и ще яхне най- горното клонче. На другото най - високо дърво, пак на най - горното клонче ще цъфне Талисман :liubov2: Котешки работи.

Дани, всички си знаят имената. Че дори нещо повече - знаят имената на другите. Много са смешни. Някое се е скрило някъде и не го виждам и почвам да го викам: "Чара! Чари! Чарита! " ама Чара си трайка и не излиза. Обаче другите започват да гледат натам където е Чара и така я издават къде е :lol:

И накрая нека има малко цвят. Днес потънах в моята магнолия. Сега ви каня да се гмурнете и вие в нея :liubov:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5591
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1666 пъти
Получил благодарност: 1829 пъти

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от Тутти »

Магнолията ти е приказна. И аз щом се събудих потънах в цветовете й. И още много преди юни ще си като в медитация из градината. Става все по-красиво. :stime:
mj77
Кафе с мляко
Мнения: 298
Регистриран на: Фев 8, '16, 14:32
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от mj77 »

За добро утро се гмурнах в прекрасен розов облак.Благодаря!
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от elmaz »

Момичета, разчувствахте ме рано сутрин с котетата си.

Клокче, двамата с ММ имаме всеки своята теория.
За него- строителните дейности, за мен - градината ни научи на търпение.
Всичко изисква време. Ще стане страхотна градина :tzvetentze: :dovolen:

И да ти кажа, че където и да попадна на подписа ти,
спирам да видя колко зрънца ще изяде пилето :lol:
не че не знам, ама то е като хипноза :nod:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от Гео, граф »

Клокче, разби ме твоята магнолия :o :potekoha: :potekoha: ... Изумително растение е с тези разкошни цветове и нито едно листенце :shock: ! Зашемети ме направо... :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”