Здравейте! Аз съм clock!

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от clock »

... а в останалото време съм Лилия, Лили, Лилка, Лиляна, на който както му харесва :)
Най-напред искам да се извиня за забавеното представяне! Влетях във форума и още от вратата веднага в поръчките се юрнах. Но нали си представяте как действа човек току - що попаднал в пещерата на Али Баба - Сезам :lol: Нахвърля се на така желаните скъпоценности. Допреди няколко месеца всяка вечер разглеждах чуждоземски градини, в чуждоземски сайтове и въздишах защо няма и при нас такива цветя, такива рози !!! Най - лошото е, че като тръгнех да казвам на някой, че искам рози, всеки си представяше ония стари чаени хибриди в дворовете ни. А аз исках другите рози, ония от картинките, ония ириси - различните! Намерих ви! И ви заобичах! Четох много и ще продължавам да чета. На една ръка разстояние от мен е била пещерата Сезам, а аз не съм и подозирала дори.
Живея в малък град от селски тип. Имаме си къща с малък двор в селската част. Преди осем години ме съблазниха възможностите на големия град. Грешка! А може би не. Защото именно в големият град осъзнах какво съм изоставила. Преосмислиха се много неща, преосмислих се мен самата, сама си изхвърлих старите разсъждения и с изненада и някаква особена наслада позволих на новият ми светоглед да нахлуе в мен. И да ми стане светло! Това не е нова прическа, не е нова дрешка, не е пластична операция. Това за мен е изчистване. И така, от юни пак съм в малкият град от селски тип, в къщата с малкия двор в селската част. Но, Боже Господи, колко ги обичам сега! Нахвърлих им се да ги прегръщам и милувам! Дворът, най вече той. След такова дълго отсъствие беше като джунгла. И понеже началото е ново реших и градинките ми да са такива каквито ги искам аз. Изкорених някои от предишните растения и цветя, поразчистих място и вече първите мечтани рози са засадени. Имам няколко малки градинки, нямам просторен двор с поляна и място за много дървета и цветя. Градинки като носни кърпички. Обичам рози, ириси, божури и те заедно с една стара глициния и една стара магнолия ще са гръбнака на по централната градина. Обичам зеленината, затова в сенчестата северна градинка ще е царството на хости и папрати, имам една малка игликина полянка, като напръстник, и едно новоотвоювано местенце, което ми се ще да е моето "тайно кътче". Обожавам късна лятна вечер, всичко е притихнало, само щурчетата свирят неуморно, мирише на полята мокра пръст, звездите примигват и аз съм там, сред целият този покой. Знам, че ще ме разберете!
И последни щрихи. Вълк единак съм, много често съвсем умишлено избягвам хората. Досега единствено със Стивън Кинг имахме общи мисли, но мисля, че сега открих цял отбор съмишленици! :tzvetentze: Много обичам животните, но най-любими са ми котките. Имам много котки, прекрасен, добър мъж и дъщеря - най - добра приятелка. Късметлийка съм! Щастлива съм!
Ще се радвам да бъда част от вас! Защото вече ви обичам!
Deleted User 1445

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от Deleted User 1445 »

Лили, добре дошла при нас :tzvetentze: Малки градинки, но ги има, достатъчни да ти стоплят душицата. По традиция ние подканяме за снимки, на градинките и на котаните :daaa: :tzvetentze:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от clock »

Ще кача и снимки, но трябва да снимам.
Благодаря ти, Нини! :tzvetentze:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от dar »

Здравей clock! Добре дошла сред нас! :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от Мария Николова »

Добре си дошла при нас, Лили! :tzvetoman: Безупречен избор! Колкото повече време минава, толкова по-уверена ще си, че е така. :daaa:
Чакаме снимки. :angelche:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
sasha

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от sasha »

Добре дошла Лили, настанявай се удобно и... започваме!
Прекрасно представяня !
В кой край е този оазис?
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1439 пъти

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от Тутти »

Добре дошла.Много е хубаво да сме заедно в цветарски,готварски и какви ли бе други теми.Хората са изключителни,без да преувеличавам.Ти също си щом си попднала тук.Ще ти хареса,но ти това си го знаеш.Разказвай какво точно промени,много са хубави разказите за промяна в градините.Котенцата колко са и момченца или момичета са?
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от сюзан »

Добре дошла , Лили.
Хубаво е да чуя, че още някой харесва Стивън Кинг.
Ще очаквам с любопитство снимки от градината ти.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от макс »

Добре дошла Лили :tzvetentze:
Аватар
vladislava78
Баш кафе майстор
Мнения: 2762
Регистриран на: Май 17, '10, 16:49
Местоположение: Обнова
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от vladislava78 »

Добре дошла, Лили! :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”