Добре заварили!

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1682
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 233 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: Добре заварили!

Мнение от darina1960 »

Който може го може. Браво, Ели!!! Поздрави и фотографа.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Добре заварили!

Мнение от Еличка »

Гео, граф написа: Апр 24, '18, 12:51 :sooo: ... Ели, не е чеСно начииии :svekurva: ! Нали си имаме темичка за реставрации на мебели, защо там не показваш, м :evil: ? Ами ако не бях надникнала? Нищо нямаше да видя и нищо нямаше да знам, виж каква си :sdoh: ! Скрина е раз-ко-шен, а огледалото... ох, :slips: ! И старото таблено легло, а пък покривката с триъгълните дантели, за стените с видимите тухли и етажерчиците си знаеш... Абе въобще прелест! Прелест :nod: :daaa: !
Ай, ся! Пак виновна :eeeh: Гео! :hihihi:

Даринче :tzeluvka: , какъв ти фотограф :ufff: снимам с телефона, стаята 3/3 метра, залегнала съм като котка, дебнеща гущер... И сега като погледнах :glupav: амиииииии най-сладките малки чекмедженца на скрина под огледалото не се виждат. Пфууу!

Покривалото си е точно от това легло. Сигурно е на повече от 50 години - кенар с дантела. Лелеее, колко беше захабено! Обаче с един италиански обезмаслител го върнах в приличен вид :ieeemyzh:
Перденцата и тях не съм снимала като хората. Щото съм залегнала долу, изглеждат къси и неравни. А иначе за тях писах преди, намерих тая стара дантелка, плат за бродиране на гоблени и хоп - готови! Даже не се вижда, че отгоре имат "ушета" и така се закачат на дървения корниз.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1495 пъти

Re: Добре заварили!

Мнение от Гео, граф »

Еличка написа: Апр 24, '18, 14:18 Ай, ся! Пак виновна :eeeh: Гео! :hihihi:
Дежурен виновен Еличка 8-) :lol: (ама ти не ми се сърдиш, затова си позволявам да те пощипвам :tzeluvka: )
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Малката Ида

Re: Добре заварили!

Мнение от Малката Ида »

:potekoha: Прекрасно е,всичко! :potekoha:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Добре заварили!

Мнение от Еличка »

Гео, Иде :tzeluvka:
И аз вече имам рози и страхотна сбирщина от приютени диваци. Имам два "острова" по 3-4 квадрата, в които искам да има ВСИЧКО!

Изображение
Вече втора година неуморната Camille pissarro - обичам я, всеки цвят е различен и цъфти до слана!


Изображение
Изображение
Две неизвестни минита

Изображение
Изображение
Изображение
Най- любимите диваци са ми конският босилек - salvia pratensis и дивата мащерка.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Добре заварили!

Мнение от Еличка »

Изображение
Намерих начин да имам и хортензия... В гадната ми глинеста почва не вирееха.

Изображение
Още малко и Леонардо ще се извиси над аюгата :lol:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Добре заварили!

Мнение от Еличка »

Изображение
Изображение
Това са Гери и Велка. Любимото им хоби е търкаляне в новозасадени растения. Та... по този повод... мммммм, малко ме е срам да го покажа :srofl:, но снимка, която е за "Дневник на пишман градинаря" :
Изображение
Прекрасните ми треви - подаръци от darina1960 и 4 бр perovskia от Миша са току що сложени в земята. И само толкоз. Имам още много работа по това място. Но започна едно лудо търкаляне отгоре. Та се наложи по тъмно да събираме камъни, а даже и един глинен "комин" изтипосах, за да ги опазя. :ufff: Ужасно е!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2204
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1143 пъти
Получил благодарност: 472 пъти

Re: Добре заварили!

Мнение от daneda »

Всичко е много красиво! И аз имам доста диваци, които са толкова красиви и пищни, че си заслужава да ги имаш в градината - и най-вече са непретенциозни! А за котаните ми е много познато - аз съм набучкала пръчки навсякъде заради нашата писана!
И аз като Калико - дай някоя панорама на този прекрасен двор!
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Добре заварили!

Мнение от Еличка »

Daneda,
не става с пръчки, навсякъде камъняци са нужни, та даже скали. То освен тези две госпожици, има още едно чудо - мъж с косачка :svekurva: След последното вихрене съм назад с 2 хризантеми, половин лупина, 10-на нови шиша на рози, два кампсиса, един кв.м. аюга.... Мдаммм
Ааааааа, сега пък панорами. Хайде първо да оправя натуриите, да направя пътеката, да боядисаме къщата, м? :gush:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2204
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1143 пъти
Получил благодарност: 472 пъти

Re: Добре заварили!

Мнение от daneda »

Става, става, веднага се съгласявам с теб! По същата причина и мойто дворче си го кося сама! :lol:
Ще се търпи какво да се прави! :gush:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”