Градина назаем

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Градина назаем

Мнение от ToBo »

Аз още не съм се представила :oops:
Може би защото градината общо взето не впечатлява с нищо, а мен ме знаете :lol:
Назаем, защото садя в двора на ММ в непрестанни компромиси с драгоценните му 6 дървета (като ореха го харесвам), 4 люляка (да не си кривя душата :mrgreen: единият ми е любим :lol: ) и една сюрия нахални малини.
Явно има резултат от труда и вдъхновението ми, защото преди мрънкаше, че обсебвам градината, а сега само се шегува :mrgreen:

Добрата новина е, че ММ харесва рози. Напоследък харесва и клематиси :lol: 'Щото няма много избор :mrgreen:
Но първите рози през есента на 2008 ги садихме по негово решение :nod:

Сега като се замисля, имам снимки, в които ровя в калта, още на 20 годишна възраст :dovolen: Значи го нося в кръвта си :nod:

Аз съм болна по клематисите :nod: А вие ме заразихте и с рози :angelche: Все се сещам нещо да питам и тогава обикалям безпризорна да спамя по темите :oops: Време ми е за тема :nod:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градина назаем

Мнение от ToBo »

ToBo написа: ...първите рози през есента на 2008...
Въпросните първи рози с първия клематис най-отпред :mrgreen: снимка от 2014
Някои от тях оттогава са обект на замяна, обаче други не бих заменила за нищо :D Е, в редичка са по стара бабина традиция :mrgreen:
Изображение
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градина назаем

Мнение от calico »

ТоВо, как сега човек да ти каже "добре дошла" :lol: , като се знаем от хиляда години.
ама ти си за бой дето досега не си представила градината си. Само тук и там даваш по някое ъгълче, а знам че е красиво.

Хайде, на слука с повече снимки, и чакам с удоволствие да гледам :liubov: :tzeluvka:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Градина назаем

Мнение от Тутти »

ToBo,започнах да ти се карам,че си закъсняла и снимките трябва да са повече,ама го изтрих и сега по-меко ще го карам. :hihihi:
Радвам се,че ще видя цялостно градината ти.Давай още снимки,имаш страхотни клематиси.Дай,покажи и розите.Сега след тази снимка да не ни изоставиш и да заспиш.Ако пък си в празник,добре,но до утре ще проверявам за още.Чакам с нетърпение,защото е ясно,че има какво да ме кара да въздишам. :tzvetentze: :tzeluvka:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градина назаем

Мнение от ToBo »

Ами аз не искам "добре дошла" :lol: Просто преди време ме хвана срам, че спамя общите теми :oops: И от време на време ми е неудобно да пусна снимка на фона на общата красота, изобилие и пиршество за окото и душата :angelche:
Сега имах време да драсна тези редове и си направих място да си пускам лоши снимки и да си задавам тъпи въпроси 8-) Абе да си вилнея както искам :mrgreen:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Deleted User 5091

Re: Градина назаем

Мнение от Deleted User 5091 »

Леле Тобо, как може да си толкова скромна. Добре, че съм била в градината ти и съм видяла колко е прекрасна с достатъчно тревна площ и интересните ти растения- то клематиси, то рози, иглолистни и гледката към Витоша... :liubov:
А верандата е американски тип- широка, удобна и с дървен под :angelche:
Наслаждавай се на атмосферата, която си създала ти :tzeluvka:
Ела ми на гости да видиш какво значи малини, при теб изобщо не ги забелязах :nod:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градина назаем

Мнение от calico »

ааааааааааааааааа, не така, не така :svekurva: :svekurva:
искаме още снимки
от миналата, от по по миналата и от предни години
искаме "преди" и "сега"

кажи също така по кои рози лудна, че за всичката лудост място няма.
а за клематисите хич и не се помайвай, сигурно имаш стотици снимки на тез красавци :liubov:

да, и оная дървена пътека ли, веранда ли, също да се представи тук. моля :gush:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градина назаем

Мнение от ToBo »

Не я слушайте Мия :lol: То няма кой знае какво :nod:
Всъщност имам 3 основни проблема, за да постигна съвършенството, така да се каже :lol: в моите очи де.
Първият е четириног и много бели прави
Изображение

Вторият е, че нищо никога не ни е довършено и из целия двор се въргалят най-различни натурии, които ще потрябват в бъдеще :snif: Хората имат по едно ъгълче в двора за такива неща. Ние имахме сигурно 7 :lol: Сега да са около 3 :hmmm:

И последният е, че аз самата май нямам много око за композиции :hmmm: Искам смесени бордюри навсякъде - с рози, клематиси, храсти, иглолистни и дребни тревисти (цъфтящи и не толкова :dovolen: ) Обаче се оказва, че хич не се оправям :snif: Не мога да им намирам мястото :ufff:

Отделно нямам време за всичко. Но това не е проблем, защото всички сме така ;)

Ще снимам :nod: Има и отпреди, ще разровя :daaa: Има и снимки от времето, когато в двора имаше живи палми и банани :lol: Утопия на ММ, която издържа няколко сезона :mrgreen: Всъщност голямата палма умря през лятото :D
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2389
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 84 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: Градина назаем

Мнение от mds777 »

ToBo, моля те дай снимка на верандата, ако е това, което виждам на втората снимка. Предстои ми да оформям такава и бих се радвала да видя твоята. Клематиса от първата снимка е чуден, предполагам, че и розите са такива, но не ги видях ясно! :daaa:
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Градина назаем

Мнение от rumivarna »

Тобо, прекрасен първи "проблем" :D Накъде без тези "проблемми", че те дават живата атмосфера :liubov2: . Клематиса е страхотен!!!! Как му е името?
За представянето в отделна тема и аз не намерих време, а минаха 5-6 години из форума :hihihi: Може би някой ден....
Давай още снимки, че да си представям как съм ти дошла на гости в градината! И не се коси кое било подредено кое не! Гледаме китки тука :daaa:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”