Kaira

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Kaira

Мнение от Kaira »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Kaira

Мнение от Неделя »

Това последното ....що е то, Киара? :?:
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Kaira

Мнение от Kaira »

Неделя написа: Юни 13, '18, 07:41 Това последното ....що е то, Киара? :?:
Gardenia Kleim's Hardy :dovolen:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Kaira

Мнение от Гео, граф »

Kaira написа: Юни 13, '18, 00:26 Гео, благодаря ти и не се отказвай мила! С клематисите трябва да имаш търпение. Първата година са по-хилави и боледуват...
Благодаря ти за насърчението, мила, но условията при мен не позволяват да садя витицели, освен това невъзможността да поливам е допълнителен проблем - много трябва да внимавам, защото ползвам вода от общия водомер на блока и все съм нащрек да не рипне някой съсед :snif: . А да влача 10-литрови бутилки от втория етаж, ми идва малко в повече. Така че пробвам с различни китки, пък който жив остане, ще векува :nod: . Впрочем имах Варшавска Нике от някаква поръчка преди време, цъфтя и ме радва няколко години, но тази пролет не се показа. Дали е загинала, как мислиш? Не съм пипала мястото с надеждата да е в хибернация и да чака по-добри времена :stiskam: :stiskam:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Kaira

Мнение от Kaira »

Гео, граф написа: Юни 13, '18, 11:43
Kaira написа: Юни 13, '18, 00:26 Гео, благодаря ти и не се отказвай мила! С клематисите трябва да имаш търпение. Първата година са по-хилави и боледуват...
Благодаря ти за насърчението, мила, но условията при мен не позволяват да садя витицели, освен това невъзможността да поливам е допълнителен проблем - много трябва да внимавам, защото ползвам вода от общия водомер на блока и все съм нащрек да не рипне някой съсед :snif: . А да влача 10-литрови бутилки от втория етаж, ми идва малко в повече. Така че пробвам с различни китки, пък който жив остане, ще векува :nod: . Впрочем имах Варшавска Нике от някаква поръчка преди време, цъфтя и ме радва няколко години, но тази пролет не се показа. Дали е загинала, как мислиш? Не съм пипала мястото с надеждата да е в хибернация и да чака по-добри времена :stiskam: :stiskam:
Гео, ако искаш поне още един клематис пробвай с Polish Spirit, куча марка е. Издържа на суша. Имам два.
Единият е засаден до пътната врата, и тъй като не е в градината все забравям да го полея и горкия чака
на милостта на природата да го накваси дъждец. Ще потърся снимка да ти го покажа от тези дни.
Ето го героя.
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Kaira

Мнение от Гео, граф »

Kaira написа: Юни 13, '18, 23:16 Гео, ако искаш поне още един клематис пробвай с Polish Spirit, куча марка е...
Благодаря за предложението, Кайра, прекрасен е :D ! Но исках бял, защото Дивчо Меркин е тъмнолилав и ми трябваше контраст за другата страна на арката. Поръчания от Братаница младенец е Diamond Ball - бял, едър, кичест. На този етап ми е важно, че е жив. Ще се въоръжа с търпение и ще чакам 1-2 години цветове :nod: .

На теб случвало ли ти се е стар клематис да не изкара една година, а на следващата да се появи? Струва ми се, че някъде из темите съм попадала на такава информация :hmmm:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Kaira

Мнение от Kaira »

Гео, при клематисите всичко е възможно. Изгубват се, появяват се година или даже две по-късно.
По-красиви, но и по-капризни са от втора група, като твоя млад хубавец Diamond Ball.
Моят Red Star нали е звезда редовно ми прави такива номера. Преди три години се изгуби.
На другата година тъкмо мислих да използвам мястото за друг и той реши да се появи.
Е, с един цвят, но е жив. Тази година цъфнаха цели три. :tzvetoman:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Kaira

Мнение от Мария Николова »

[quote="Гео, граф" Но исках бял, защото Дивчо Меркин е тъмнолилав и ми трябваше контраст за другата страна на арката. Поръчания от Братаница младенец е Diamond Ball - бял, едър, кичест. На този етап ми е важно, че е жив. Ще се въоръжа с търпение и ще чакам 1-2 години цветове :nod: .


Графиньо, щом е хем едър, хем кичест белият Diamond Ball, той ще изглежда като булонка до коли на арката срещу Дивчо Меркин. ;)

Изображение

Ей този - Синият ангел - е за там. :daaa: :daaa: :daaa:
Ще бъдат равностойни. ;) :daaa: Достатъчно светъл е за контраст.
Ще направя нещо, което не съм правила. Ще разплета от мрежата някое дълго клонче (това е наказанието) и ще го заровя в пръстта колкото може, без да се счупи. (Това е отвод.) По всички правила трябва да се вкорени за година време (това е наградата за изтърпяното наказание) и ще ти го пратя. :ieeee: :daaa: :ieeee:
Хубавите работи не става от днес за вчера. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Kaira

Мнение от Kaira »

Kordes Jubilee
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Kaira

Мнение от Kaira »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”