Аз съм Даниела

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Tani4ka
Виенско кафе
Мнения: 363
Регистриран на: Сеп 24, '13, 15:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Аз съм Даниела

Мнение от Tani4ka »

Добре дошла,Дани!
Цветята ти са хубави и голямо изобилие при теб! :potekoha: Ако надникнеш и в поръчките ще се причислиш към нашата диагноза! :ssmiah:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Аз съм Даниела

Мнение от calico »

Дани, прекрасни цветя, много е хубаво! Градината май ти е доста голяма за градски двора, чудесно направо.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Аз съм Даниела

Мнение от Гео, граф »

Страхооотни дигиталиси, Дани :potekoha: :potekoha:! То всичко при теб е прекрасно, но дигиталисите ми секнаха мислите :o :nod:
dung написа:Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1776
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 125 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: Аз съм Даниела

Мнение от dung »

Благодаря ви, момичета и момчета. Не знам дали градината ми е малка или голяма, но мястото все не стига :P .
Макс, знаеш ли каква е кампанулата ти - на Пожарски или портеншлагиана?
Гео, събрал ли си семе от двугодишната лилава кампанула "чашка в чинийка" ?
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1776
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 125 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: Аз съм Даниела

Мнение от dung »

Мария, лале "акумината" като твоето не съм виждала даже и на картинка. Аз не си падам много по хемерокалисите, но твоите снимки ме накараха направо да се влюбя в тях!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Аз съм Даниела

Мнение от Мария Николова »

Дани, преди 5-6 г. бях купила семена на кампанула "чашка с чинийка". Всички кампанулени цветове! Но ... след два пъти "производство" от собствени семена, чинийката изчезна. Хибрид, какво да го правиш... :snif: А с времето, и останалите без чинийката, "всички кампанулени цветове" се свеждат до 1-2 нюанса на синьо и бяло. (Тази година на едно място имам безброй самозасяли се кампанули пред цъфтеж. Естествено колор "изненада". :lol: Който примира за какви да е кампанули, да сФирка. :daaa: ) Пръв изчезва розовия цвят, после идва ред и на наситено синьо-лилав цвят. Също като при нигелата ;) - остава само синята и тук там бяла със синьо око.
Не пренебрегвай хемерокалисите, защото са цвете, което можеш да забравиш - ни стрижеш, ни фризираш. :srofl: Само едно почистване от изсъхналите листаци и слънце и вода! :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Аз съм Даниела

Мнение от calico »

Мери, аз примирам за кампанули, кви да е :mrgreen:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Аз съм Даниела

Мнение от Мария Николова »

calico написа:Мери, аз примирам за кампанули, кви да е :mrgreen:
Ани, имах едно сФиркане на ЛС и щях да те пропусна, ако не бях погледнала да те видя какво си писала на Даниелка. :mrgreen: Смятай, че вече ги имаш, мила! :daaa: :ieeee: :gush: Само да видя на къде ще се обърне времето - ще съхне ли, или още ще ръми. :nod:
Че тук и слаба, ситна и кратка градушка се разписа. :twisted: Дано никъде другаде не е имало сериозна градушка, дано!!! :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1776
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 125 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: Аз съм Даниела

Мнение от dung »

Аз по принцип предпочитам многогодишните цветя (и в частност многогодишните кампанули). Но преди години (вече не помня точно от кой сайт) си бях поръчала семена от многогодишна кампанула. Те обаче нямали тази, която си бях избрала и ми пратиха двугодишна медиум микс. Засях семената и на другата година ми цъфнаха бели и лилави, някои от които с двойни чашки. Събрах семе само от тях и тази година чакам да видя дали ще ми цъфнат пак двойни.
А за хемерокалисите знам, че са издръжливи и непретенциозни - имам един. (Май виждам снизходителна (в най-добрия случай) усмивка). :oops: Взех си го просто защото е жълт (жълтото и синьото са любимите ми цветове) и е по-нисък от оранжевия, които от години си вирее из градините в нашия регион. Но твоите просто няма как да не ги хареса човек :dovolen:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Аз съм Даниела

Мнение от Мария Николова »

calico написа:Мери, аз примирам за кампанули, кви да е :mrgreen:
Утре Еконт ще ти донесе кви да е кампанули, Ани. :D
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”