представяне

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1437
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 77 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: представяне

Мнение от katina »

Доче, много ли е сенчесто това място? Аз такива комшийски гледки ги скрих с дива лоза(не че съм специалистка някаква, де), пред нея хортензии и други храсти, за лятото върши работа. Отзад е натурии и цигании, пълен контраст :lol:
Изображение
Ако сложиш бръшлян по мрежата и за зимата ще скрива грозотията. А чемшира го изтръскай хубаво от снега. Зайо и котьо са бели сладурковци :dovolen:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1313
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 180 пъти
Получил благодарност: 91 пъти

Re: представяне

Мнение от Донка Тодорова »

Мястото е около 3/1,5м и наистина е доста сенчесто.Пряко слънце има за 1-2 часа, до обяд е светло, но не и в най-крайните части .Тук има смокиня, бабешки люляк, хинап с много окастрена корона за да хвърля по малко сянка/ някой ако иска издънки напролет да казва/.Покрай стената в дясно имам от бабешкия бял лилиум и цъфти/ и от него имам 2-3 туфи за раздаване/ , но е някак по-хилав.С ММ водим война за територии-той за овошки и астми , а аз за цветя.
dancheto , купих 3 макрофили, но тази зима ги прибрах в саксии. Може би догодина ще рискувам и ще ги сложа там и каквото сабя покаже.Харесвам клематисите , но кой ще издържи на такава сянка нямам представа.
Noel,изумяваш ме със знанията, упоритостта и умението да създаваш цветни комбинации.Имам това анемоне от повече от 30 години , но дали е японика не зная.Изображение Изображение Там имам хости , хойхери , здравец и силивряк, но бих искала нещо по-високо зад тях.За таликтрума в белгийската поръчка много се замислих. Мислиш ли ,че ще се развива добре в такава сянка? Освен да пробвам... За корнуса явно трябва да чета.
Krasota, много хубаво се е получило! Ще опитам и аз с хортензии и дано им хареса :stiskam: Бръшлянът твърде агресивен ми се струва.
Благодаря ви за отзивчивостта!
Deleted User 5091

Re: представяне

Мнение от Deleted User 5091 »

Донка Тодорова написа:Чемширчето ми ще се скърши от снега , който е рядкост за нашия град.А този ъгъл зад него ми е проблем.Не мога да се разбера със съседката, но тази гледка трови всеки мой ден. Във форума има много специалисти по сенчестите растения/ а ако може и да са иглолистни или цъфтящи :D / и дано някой погледне тук.Приемам всякакви съвети.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Няма равноправие - единия на снега , а другия пред печката:
Изображение
Изображение
И аз имам същия проблем по цялата дължина/40 м/ на източната ми ограда.
За мен единствения начин, за да изолираш циганията на някой е живия плет от туи. /освен плътна ограда, разбира се/
Така за начало тази година насадих само 8 туи, но поотраснали и то не наведнъж купувани. В леката ми кола по 2 туи-Смарагд,
после и Лейланди и така постепенно закривам гледките, а съседа с кокошкарниците и боклучарниците почна да не поздравява,
а аз само това чаках, та с един удар два заека-спокойствие и гледка в следващата 1-2 години. Там, където е много грозно, гледано при мен от 2-етаж се чудя дали да не засадя една плачеща върба, от тия където стават бързо големи :hmmm:
Покажи после как се е получило.
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1313
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 180 пъти
Получил благодарност: 91 пъти

Re: представяне

Мнение от Донка Тодорова »

mija написа:
И аз имам същия проблем по цялата дължина/40 м/ на източната ми ограда.
За мен единствения начин, за да изолираш циганията на някой е живия плет от туи. /освен плътна ограда, разбира се/
Така за начало тази година насадих само 8 туи, но поотраснали и то не наведнъж купувани. В леката ми кола по 2 туи-Смарагд,
после и Лейланди и така постепенно закривам гледките, а съседа с кокошкарниците и боклучарниците почна да не поздравява,
а аз само това чаках, та с един удар два заека-спокойствие и гледка в следващата 1-2 години. Там, където е много грозно, гледано при мен от 2-етаж се чудя дали да не засадя една плачеща върба, от тия където стават бързо големи :hmmm:
Покажи после как се е получило.


Плътна ограда може да се обсъжда само с друг собственик на съседния имот. А туите са ми краен вариянт.
Deleted User 5091

Re: представяне

Мнение от Deleted User 5091 »

Вече не е така. Ако си направиш оградата в твоето място, а не точно на линията минаваш без разрешение от съседа.
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1313
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 180 пъти
Получил благодарност: 91 пъти

Re: представяне

Мнение от Донка Тодорова »

mija написа:Вече не е така. Ако си направиш оградата в твоето място, а не точно на линията минаваш без разрешение от съседа.
Това не го знаех. Благодаря!
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: представяне

Мнение от Noel »

Аз по сенките не съм кой знае колко знаеща,но имам една част от градината,която е с твоето разположение.
Затова с опита,който имам си позволявам да давам съвети.
Час-два слънце не е пълна сянка,така че можеш да се вихриш.
В най-далечния ъгъл предлагам да сложиш дряна.Ще ти направи чудесно кълбо,а зимата има червени клони.
Има го в софийските разсадници,не е нещо рядко.
Някои от стелещите се юниперуси се справят идеално със сянката.Таксус Баката също(колоновиден тис,аз си го взех от Незабравчето)
Анемоне японика е есенно цъфтящо.Високо над метър,с голяма листна маса.(на последните снимки в моята тема го има)
Таликтрума ще се справи с лекота в твоята сянка.Той е за сянка ,но иска повечко вода.
Мястото ти е доста и щом те дразни значи го виждаш всеки ден,така че ще ти кача няколко снимки със сенчести градини,за да си харесаш идея,после ще го запълним :tzeluvka:
Сега пиша от таблет и не мога да чачвам,но в петък ще се раздвижа.

Обикновения хемерокалис (оранжевия) също вирее при тези условия(от опит),няма да цъфти изобилно,но трави страхотна туфа.
Имам доста неща за делене и мога да ти пратя пролетта,важно е да изчистим концепцията.

И последно,ако насадиш туя там,след две-три години корените и ще превземат половината площ и нищо,съвсем нищо няма да вирее там.Дори луковиците изчезват.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1313
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 180 пъти
Получил благодарност: 91 пъти

Re: представяне

Мнение от Донка Тодорова »

Ноелка, благодаря . Анемонето ми явно не е японика - то цъфти на пролет и е с височина до около 30-40см, на полусянка е и си му е добре там.Имам дрян в друг ъгъл/ нали споменах , че воюваме с ММ за територии/ и място за втори няма. Туите също окончателно отпадат, защото имам и луковички там.
Аватар
Julieta7777
Кана кафе
Мнения: 538
Регистриран на: Май 27, '14, 10:42
Местоположение: София - Княжево

Re: представяне

Мнение от Julieta7777 »

Донка Тодорова написа:...../ някой ако иска издънки напролет да казва/.
Искам! :ieeee:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: представяне

Мнение от calico »

Донче, една мадам Алфред Карие ще ти запълни всичкото това място там. И поне един обилен цъфтеж ще има.

сега има поръчка от Полша, погледни, имат хубави хортензии - дъбоволистни, паникулати и пр. Доста от тях могат на сянка, и то повече сянка от твоята.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”