Здравейте и от мен!

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аватар
Beata
Kафенце
Мнения: 38
Регистриран на: Авг 9, '12, 23:07

Здравейте и от мен!

Мнение от Beata »

Здравейте розари! Да ви се представя и аз – от доста време ми се въртят из главата мисли за рози. Живея в апартамент в София – тука не става (да не говорим, че единствения ми балкон е със северно изложение). Имам къща на час и половина от София, на 1060 м надморска височина - хладничко е през зимата, с едно мижитурно дворче, та реших най-накрая, че там ще се садят розите. Най-напред да ви кажа най-главното – досега не съм се занимавала с градинарство, с изключение на трите саксии на балкона и някой и друг бордюрен карамфил в дворчето (като последното растение се разпространява устойчиво като плевела та не се иска никаква вещина). И веднага се хвърлям на рози – така е! Четях вашия форум от известно време и все повече ми се дощяваха рози. Най-накрая не издържах и по никое време, преди две седмици си поръчах от Oakplants 8 рози в контейнери. Просто не можех да чакам до есента или пролетта! И точно в най-големия дъжд ги насадих. За съжаление следващата седмица не можах да отида и този уикенд слизам от колата и търча да гледам розите – мъж и дете се оправят сами с багажите. Живи бяха – точно в най-големите жеги ги изоставих горките и две три бяха леко оклюмани. Само две от осемте нямаха никакви пъпки още, а другите две – Chandos Beauty и Global Beauty имаха по една голяма пъпка и само ме чакаха да ги полея и веднага (след 1-2 часа цъфнаха) милите. Обрах малко пожълтели, наядени и кофти изглеждащи листа и се надявам, че ще ги бъде розите. Остава и да презимуват през доста студената зима там и напролет да считам, че и аз съм розарка. Сега ми почнаха и притесненията – забелязах на едната роза, точно в розовата пъпка се завряла една гъсеничка – направо лошо ми стана. Какъв е този звяр и как се трепе?
Вашият форум много ми хареса и откровено да си призная направо ме зарибихте с тия рози. Сега само меря с рулетка по двора и се чудя колко ще мога да навра там, че списъкът ми е доста голям. :lol: Даже се надявам, че още мога да се класирам за една късна холандска поръчка.
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4878
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Здравейте и от мен!

Мнение от dancheto »

Добре дошла! :tzvetentze:
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
denitsavm

Re: Здравейте и от мен!

Мнение от denitsavm »

Привет :dovolen: Отивай да поръчваш, че тя ще свърши и тая поръчка :mrgreen: пък после и ще четеш :ieeee:
Аватар
tzarina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1560
Регистриран на: Май 18, '10, 13:32
Местоположение: София

Re: Здравейте и от мен!

Мнение от tzarina »

dal написа:вай вай :D
:lol: :lol: :lol: Сиреч, установена ти е вече розената диагноза :lol: :lol: :lol:
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2011.570684.23098397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/Chervenokosaveshticashastliva#!/Chervenokosaveshticashastliva" onclick="window.open(this.href);return false;
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Здравейте и от мен!

Мнение от libra »

Прочетох те на един дъх,чак ми приизля като стигнах до гъсеницата!
Добре дошла!Ами ,ти си идваш с диагнозата-това означава,че веднага ще се слееш с нас ! :tzvetentze:
За гъсениците -трябва да пръскаш с препарат.Току-виж ти оставили розите само по клечки , иначе.
Аватар
joannka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1873
Регистриран на: Сеп 30, '10, 17:24
Местоположение: Плевен

Re: Здравейте и от мен!

Мнение от joannka »

Добре дошла , Beata ! :tzvetentze:
Изображение Изображение Изображение

ИзображениеFlowers feed the soul...
Happiness is a decision.You are as happy as you decide to be!
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: Здравейте и от мен!

Мнение от kesten »

добре дошла Beata,
туй с гъсеницата и аз го изживях. Незнам дали е най-правилното /експертите по рози са по-горе, те ще кажат/, но аз напръсках без да се колебая с Би 58 и уморих вредителите.
:mrgreen:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Здравейте и от мен!

Мнение от johnstalker »

Добре дошла! :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Здравейте и от мен!

Мнение от Мария Николова »

Добре дошла! :ieeee: От една киткарка, по изключение имунизирана срещу розовата мания :hihihi: :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”