Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1669 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Хахахааа, Шами, разсмя ме :lol: :lol: ! Ама то няма нищо задължително, бре! Имам една приятелка журналистка (не Агента, а друга), която като я качили на Алеко, щяла да колабира от въздуха и светкавично се набутала в първото добре задимено кафе, за да дойде на себе си. После заявила, че не мърда от там, а останалите ненормалници да вървят по дяволите, щом толкова ги влече. Та всеки според малките си лудости :swink: .

Ани, дойде ми сЪрце на място, въпреки че, както винаги, не ми стигна. Не просто презаредих батериите, ами направо съм с нов акумулатор. Повече от два месеца влачих една кашлица и едни възпалени синуси, но като се качих там, на втория ден се прочистих и сега съм като младенец. Шефа не е с такава нагласа, иначе като нищо бих живяла колкото се може по-високо в планината и ако има как да не идват никакви хора - планината ми е достатъчна, пък и нет има :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8473
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 820 пъти
Получил благодарност: 617 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Shami »

:lol: :lol: :lol: Гео,ти пък успя и мен да заредиш с енергия и хуквам по задачи.
Това със синусите ме заинтригува,отскоро съм с открит синузит ,правиха ми и ренген на синусите и при настинка,дори и малка веднага се обажда и си боли това.Там на високото от вятъра и студа не е ли проблем,аз ходя със една шапка ,много ниско над челото я свличам,едва виждам даже,топлината ме облекчава.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7259
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 698 пъти
Получил благодарност: 1233 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от ljuboznatelna »

Следих ти снимките във фейса, нямам думи! Толкова истинско, величествено, близо до небесата! Все едно си в друг свят! Разкажи ни още.
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2775
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 116 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от desi_slava »

Аз не съм любител на снежните планини :oops: , но ако знаете Графчето как разказва за тях - чак ми се приисква да ида . :angel2:
Уникални снимки,Гео! :tzeluvka:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1669 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Не съм сигурна, че планината ме е излекувала, Шами, може да е самовнушение, защото там съм щастлива, там ми е пълно. Затова не мога да ти кажа например отивай нависоко и всичко ще е наред, но можеш да коментираш с докторите някой санаториум за такива случаи :nod: .
ljuboznatelna написа: Фев 11, '19, 12:36 Следих ти снимките във фейса, нямам думи! Толкова истинско, величествено, близо до небесата! Все едно си в друг свят! Разкажи ни още.
Ех, Люб, как бих могла да разкажа любовта си? Тя не се описва с думи прости. Тя е усещане, присъствие, умиротворение, спокойствие, съвършенство, завършеност. Сигурно бих могла да напиша и още думички, но те носят чувства, които на мен ми въздействат по някакъв начин, но на друг може и да не му трепне дори. Величие има, да, определено се усещаш незначителен, но и това не е. Или поне не само. Там съм друга, там мълча (аз това :lol: !) и гледам с широко отворени очи. И потъвам. Родена съм между три планини и не бих могла да живея нормално някъде, където погледа ми да не среща тъмна грамада, май затова и не харесвам особено морето - идва ми прекалено толкова много равно. Преди време слагах един цитат на Абгарян, сега ще го потърся... ето, аз не мога да го кажа по-добре:

''Планината... Знаете ли, планината... Как ли да ви обясня какво за мен е планината...
Планината не те унизява с величието си, не ти обръща гръб, ето ти стоиш тук, а там е планината и между вас няма никого... Някъде там долу има облаци - хора - ръждива кола, ехе-хей, аз съм частица от космоса, аз съм усмивка Божия, аз съм възторг, вижте, хора, в косите ми са се заплели звезди, а в дланите ми спят риби. Планината... Усещам я винаги по върховете на пръстите си...
... не можех да кажа и дума, бях се превърнала в дълга глътка въздух, а височината ме примамваше надолу, можете ли да си представите, височината примамва не нагоре, иска ти се да се засилиш и да полетиш...
И аз се обърнах.
- Тате? - попитах плахо.
- Само не се плашете - рече татко - само запомняйте, оттук нататък ще го носите това тук вътре в себе си, докато сте живи...''


Манюня
Нарине Абгарян
desi_slava написа: Фев 11, '19, 13:10 Аз не съм любител на снежните планини :oops: , но ако знаете Графчето как разказва за тях - чак ми се приисква да ида . :angel2:
Уникални снимки,Гео! :tzeluvka:
Ауу, Дес, казано точно от теб, която си нашия Марко Поло, си е истински комплимент :sblush: :skiss: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от calico »

Гео, едно ми става хубаво, че на тебе ти е било хубаво :tzeluvka:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1669 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Аз съм една щастлива жена :D !
Получих най-великолепния подарък от най-малкия мъж в семейството:

Изображение

Само каква усмивка-озъбка е направил :lol: :lol: :lol: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7643
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2100 пъти
Получил благодарност: 1172 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от pepelqshka71 »

Леле Гео, това Калоян ли е???. Е нали беше бебе онзи ден, я гледай какъв мъж се е изпънал. Честит празник и да нагушкаш този прелестник.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1669 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

pepelqshka71 написа: Мар 8, '19, 15:46 Леле Гео, това Калоян ли е???...
Всичкото това е все Калоян, Пепеляш :nod: ! Преснимана снимка, но достатъчно добре се вижда едно голямо момче на почти четири години. Беше бебе, стана си момченце, след някоя и друга година ще показвам Бабин-златен първолак, да е живот и здраве :slove: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1669 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

calico написа: Мар 15, '19, 15:15
Гео, граф написа: Мар 15, '19, 14:32 Па то при тебе е по-зелено отколкото при мен в градината :o ... :daaa:
Гео, стига се оплаква, ми дай снимки да видим :angelche:
Явно си забравила всичките липсващи снимки от темата ми, Ани, затова разрових старите албуми и направих подборка специално за теб и ще ги придружа с обяснения :daaa:

https://www.google.com/maps/@42.7012357 ... a=!3m1!1e3 - отвори Гугъл мап и гледай Г-образния блок - на външния му ъгъл е градината. А отляво през ул.Йоаким Груев се шири 18-етажен блок, тип стена. Той хвърла сянка след 14,00 часа. Ето и снимки, повечето са пролетни, та има усещане за буйна зеленина - ела да видиш как изглежда всичко това в края на август :snif: :

Поглед вляво от входа - бреза, липа, орех и конски кестен, а в дъното две диви вишни, които са пред другия вход. Зад колите отсреща е споменатия блок-стена.

Изображение

Същата площ снимана от козирката, още го няма Пъна

Изображение

Поглед вдясно от входа - единственото малко по-светло място от около 10-15 квадратни метра, които получават слънце от 11.00 до 14.00

Изображение

Същата площ от козирката

Изображение

"Дивата'' част към булеварда, която сме коментирали няколко пъти. Нея няма начин да снимам от високо.

Изображение

Северната част с тревата на Шефа, снимана в много ранно утро, щом има малко слънце. Но се забелязва ясно колко остър е ъгъла, под който падат лъчите. Това е 2013г. когато тъкмо сме се заели с нея и още няма ограда.

Изображение

Надявам се да съм била изчерпателна :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”